bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

25.04.17 12:49
Sporo słońca i wreszcie nieco cieplej.
W górach bardzo silny wiatr do 100km/h.
+14 +4°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

5. Festiwal Doliny Sanu

2016-08-13 · 22:11

Już za tydzień odbędzie się jubileuszowa edycja niepowtarzalnej imprezy i zarazem jedynej zlokalizowanej w miejscu otoczonym przez Bieszczady Wysokie: Festiwal Doliny Sanu. Okrągła, 5. edycja wydarzenia odbędzie się 20 sierpnia 2016 roku (sobota) w miejscowości Muczne w gminie Lutowiska.

Tematem przewodnim będzie ponownie nasza bieszczadzka przyroda oraz historia i jej dzieje, tak zawikłane, ale jednocześnie nierozerwalnie związane z przyrodą i od niej uzależnione. Na ponad 6-metrowym ekranie zaprezentowane zostaną wyjątkowe multimedialne diaporamy pokazujące to, co Bieszczady w tym zakresie maja najpiękniejszego we wszystkich swoich aspektach. Dodatkowym punktem programu będą specjalne diaporamy edukacyjne Nadleśnictwa Stuposiany.

Festiwal uświetnia koncerty zespołów muzycznych Dom o Zielonych Progach, Cztery Pory Roq oraz Wolna Grupa Bukowina.

Imprezie przez cały dzień towarzyszyć będą konkursy, wystawa i kiermasz rękodzieła, literatury i wyrobów kulinarnych. Wyjątkową atrakcję będą stanowić pokazy astronomiczne przygotowane przez Park Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”.

Szczegółowy program imprezy:

Początek dnia festiwalowego – godzina 17:00

 • Przywitanie gości oraz zapowiedź nadchodzących atrakcji

Godz. 17:15 – 18:00

 • Konkursy dla dzieci, akcje promocyjne
 • Degustacja lokalnych smakołyków, spotkania z lokalnymi artystami i twórcami, przyrodnikami i leśnikami przy muzyce.
 • Niespodzianki kulinarne i przyrodnicze
 • Pokazy astronomiczne

Godz. 18:00 – 18:45

 • Koncert zespołu 4 PORY ROQ

Godz. 18:45 – 19:00

 • Przerwa techniczna.
 • Obszar festiwalu – Rozpalenie ognisk
 • Konkursy pod sceną, wręczenie nagród.

Godz. 19:00 – 19:45

 • Koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina

Godz. 19:45 – 20:30

 • Dolina Sanu – prezentacja jubileuszowa
 • Część multimedialna: Multimedialny Pokaz Diaporam i filmów zaproszonych gości
 • 4 diaporamy tematyczne i wyjątkowa muzyka.
 • Pokaz specjalny: Diaporama edukacyjna Lasów Państwowych

Godz. 20:30 – 21:30

 • Koncert zespołu Dom o Zielonych Progach.

Godz. 21:45 – 22:00

 • Zakończenie dnia festiwalowego.
 • Zabawa przy ognisku.
 • Przy sprzyjającej pogodzie - nocne obserwacje nieba

 

V Festiwal Doliny Sanu
20 sierpnia 2016 (sobota)
miejscowość Muczne, teren hotelu „Muczne”
Start od godz. 17:00

Wstęp wolny

 

Dokładne informacje o Festiwalu:

http://dolinasanu.pl/v-edycja/

oraz

 https://www.facebook.com/Dolinasanu-122163127979535/






Warto przeczytać

2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2016-08-11 · 12:21
W najbliższą sobotę odbędzie się jubileuszowa edycja imprezy, która już od 10 lat wpisuje się w letni wizerunek bieszczadzkiej miejscowości Lutowiska: X Dzień Żubra. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę - 13 sierpnia 2016 r. Zapraszamy do zapoznania się z jego programem.
2015-07-30 · 14:01
Mieszkańcy oraz władze Gminy Lutowiska zapraszają na kolejną edycje imprezy pn. "Dzień Żubra". Impreza odbędzie się 8 sierpnia 2015 (sobota) w Lutowiskach. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2015-07-01 · 14:00
Urząd Gminy Lutowiska zaprasza w sobotę 4 lipca 2015 na kolejną, 14. już edycję dorocznej imprezy "Powojenne Targi Końskie w Lutowiskach". Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2014-09-04 · 16:03
W tym roku po raz drugi z rzędu w Ustrzykach Dolnych i po raz pierwszy w Cisnej zawita przegląd filmów dokumentalnych Watch Docs. Projekcjom filmowym towarzyszyć będą spektakle, prelekcje, koncerty i warsztaty. Oprócz Ustrzyk Dolnych i Cisnej filmy będzie można zobaczyć również w Lutowiskach, Czarnej Górnej, Lipiu oraz Wetlinie. Na wszystkie imprezy Festiwalu wstęp wolny.

Więcej informacji

2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
2016-11-23 · 21:41
9 października ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu kultowego serialu HBO Polska „Wataha”. Zdjęcia ponownie są realizowane w Bieszczadach i potrwają do przyszłego roku. Reżyserami drugiego sezonu są Kasia Adamik (odpowiedzialna za m.in. „Bez tajemnic”, „Wataha” – sezon pierwszy) oraz Jan P. Matuszyński (kinowy hit „Ostatnia Rodzina”, „Deep Love”).
2016-09-22 · 11:11
Producent filmu „Na granicy” pragnie zrealizować w Bieszczadach kolejny, fabularny projekt. Film „Las” oparty na opowiadaniach Andrzeja Stasiuka film wyreżyseruje Maciej Patronik, a w głównych rolach zagrają m.in. Jerzy Trela i Ewa Błaszczyk. Za realizację filmu będzie odpowiedzialna utalentowana francusko-polska ekipa artystyczna i techniczna, a w jego powstanie będą zaangażowani również bieszczadzcy artyści. Zdjęcia próbne (do tzw. teasera) mają ruszyć w Bieszczadach już tej jesieni.
2016-08-18 · 21:53
Zapraszamy do Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych na wystawę pt. „Ludzie dymu”. To fotograficzny reportaż autorstwa mieszkańca Krosna – Pawła Malarczyka. Jego prace przybliżają codzienne życie i pracę bieszczadzkich „węglarzy”.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2017


Powered by Google

:)