bieszczady noclegi agroturystyka

Bieszczady konno

Bieszczady konno

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Turystyka konna w Bieszczadach

Turystyka konna w Bieszczadach

2005-03-28 · 20:13

Pierwsi kowboje na koniach pojawili się w Bieszczadach już w latach 50-tych. Paśli konno setki krów i prowadzili barwne życie. Jednym z nich był mieszkający obecnie w Sokolu Henryk Victorini. W Bieszczadach nakręcono polski western "Rancho Texas" i ogłoszono propagandową akcję „Rancho’59”. Od tego czasu bieszczadzkie "prerie" kojarzą się z jazdą konną.

Górska turystyka konna jest popularna i praktykowana w Bieszczadach od conajmniej kilkunastu lat. Tereny z dużymi przestrzeniami i odległościami idealnie nadają się do tej formy aktywnego wypoczynku. W wielu gospodarstwach agroturystycznych powstały stadniny i ośrodki jeździeckie. Moda na jazdę konną po górach jest dla nich dużą szansą rozwoju.
Nauka jazdy konnej, wycieczki po okolicy, kilkudniowe konne rajdy terenowe i wreszcie obozy konne a także hipoterapia dla dzieci chorych – to bogata oferta wypoczynku „w siodle” z jakiej można skorzystać w naszym regionie.

Rajdy i wycieczki konne odbywają się głównie w lipcu, sierpniu i wrześniu. Chętni na jazdy konne, pojawiają się w stadninach od czerwca do połowy października. W stadninach przebywają nowe turnusy liczące kilkanaście osób a jazdy konne odbywają się codziennie, zaś krótsze i dłuższe wycieczki zajmują przeciętnie 4 dni w tygodniu. W zimie – polecamy kuligi.

Warto zapoznać się z trasami turystyki konnej zarówno na obszarze Bieszczadzkiego parku Narodowego jak i poza nim. Bieszczadach znajdziecie bogatą ofertę ośrodków jeździeckich - tutaj.Przy wyborze stadniny lub ośrodka warto zwrócić uwagę czy posiada on Certyfikat Afiliacji PTTK będący swoistą gwarancją usług na wysokim poziomie.

Bieszczadzkie konie

Utarło się, że najczęściej spotykane konie w Bieszczadach to hucuły. Faktycznie są to konie od dawna hodowane na tych terenach i można je tu spotkać w wielu miejscach. Największe hodowle znajdują się w Polanie, Seredniem, Wołosatem i innych. Wiele stadnin w Bieszczadach hoduje również konie małopolskie lub ich pochodne.


S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2019


-->