bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

29.05.13 11:19
Dynamiczna wiosenna pogoda.
Sporo przejaśnień i dość ciepło.
+22+12°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Album z widokami Bieszczadów z lotu ptaka już w sprzedaży!

2009-08-20 · 17:55

Dwukrotnie już opisywana na łamach portalu Bieszczady.pl historia powstawania albumu z fotografiami Bieszczadów z lotu ptaka autorstwa Marcina „Rogera” Pojałowskiego oraz Huberta Adamczyka znalazła swój wielki finał.  Na rynek wydawniczy trafił właśnie jeszcze ciepły, „aerofotograficzny” album ich autorstwa pt. „Bieszczady z Nieba”. Wydawcą albumu jest krośnieńskie Wydawnictwo Ruthenus.

- Na przestrzeni ostatnich 3 lat zaangażowałem się wraz z kolegą Hubertem Adamczykiem w cykl zdjęć lotniczych z ukochanego zakątka Bieszczadów - o powstawaniu albumu mówi Marcin „Roger” Pojałowski. – Staraliśmy się, aby oprócz oryginalnego ukazania Bieszczadów, album niósł równie ciekawą dawkę informacji popularnonaukowych o polskiej części Karpat Wschodnich. Przy powstawaniu albumu wykorzystywano wysokiej jakości teleobiektywy, aby móc odpowiednio wykadrować, czy też przybliżyć fotografowany fragment tak, aby był widoczny prawie jak na dłoni.  – dodaje Roger.

„Bieszczady z Nieba” to 176 stronicowy album jakiego jeszcze nie było do tej pory na polskim rynku. Wydrukowany na wysokiej jakości kredowym papierze i ciężkiej w twardej oprawie album waży ponad kilogram. Oprócz zadruku barwnego, album jest specjalnie wykończony. Wszystkie zdjęcia są pokryte delikatnym, błyszczącym lakierem podkreślającym barwy fotografii. Natomiast wszystkie czarne tła - specjalnym lakierem matowym, dającym efekt delikatnej, a zarazem kontrastującej jedwabistości. Każde zdjęcie w albumie opatrzone jest dyskretnym opisem pomocnym w jego identyfikacji. Dodatkowo część albumu zawiera ciekawe przystępnie napisane dla „zwykłego śmiertelnika” opisy geologiczne wybranych zdjęć z albumu autorstwa dr hab. inż. Grzegorza Haczewskiego. Album opatrzony jest ciekawym wstępem Andrzeja Potockiego. Autorzy albumu podzielili fotografie na kilka rozdziałów tematycznych: Połoniny, Solina, Dolinami rzek oraz  Świątynie.

Zapytany o plany na przyszłość, Marcin Pojałowski mówi o zamknięciu tym wydawnictwem pewnego okresu w swoim życiu. - Dołożyliśmy z kolegą wiele starań, aby ostateczny kształt naszego albumu był jak najlepszy. Duże słowa uznania należą się tutaj Wydawnictwu Ruthenus z Krosna za wsparcie oraz fantastycznie opracowanie graficzne. Album zamyka pewien mój etap fotografii bieszczadzkiej. Przy okazji powstawania zdjęć lotniczych i albumu, zaangażowałem sie w następny projekt związany z fotografią. Zapraszam do odwiedzenia nowego portalu fotografii górskiej poświęconego fotografii Bieszczadów o nazwie „Wrota Bieszczadów”. Wraz z kolegą Arturem Kurkiem z Krakowa opracowaliśmy miejsce do wirtualnych spotkań, publikacji własnych zdjęć itp. dla wszystkich miłośników naszych gór. Bieszczadzki etap lotniczy już za nami, ale już w mojej głowie kiełkuje kolejny pomysł: Słowacja i Ukraina z lotu ptaka. Jednak temat ten jest nieco odległy. Teraz na jakiś czas zdecydowałem się jednak odpocząć od latania i zainspirowany fantastycznymi zdjęciami zwierzyny bieszczadzkiej autorstwa Marcina Zagórskiego postanowiłem zakosztować ciszy i poskradać się z aparatem świtem wśród leśnej głuszy tropiąc zwierzynę – dodaje Roger.

Uchylamy rąbka tego, co kryje w sobie album „Bieszczady z Nieba”:

       
       
     

Specjalnie dla czytelników Bieszczady.pl mam niespodziankę.

Uwaga: konkurs! Specjalnie dla czytelników Bieszczady.pl mamy do rozdania 3 egzemplarze albumu. Aby otrzymać wydawnictwo, należy jedynie odpowiedzieć na pytanie:

Jakie bieszczadzkie szczyty zostały przedstawione na poniższej fotografii?

Trzy pierwsze, poprawne i najpełniejsze odpowiedzi zostaną nagrodzone albumami „Bieszczady z Nieba”. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o nagrodach pocztą elektroniczną. Nagrody zaś otrzymają za pośrednictwem Poczty Polskiej. Odpowiedzi należy nadsyłać na adres: info@poczta.bieszczady.pl - powodzenia!

 

Aktualizacja 20.08.2009 - 23:58

Konkurs zakończony - prawidłowe odpowiedzi otrzymaliśmy w prawdziwie ekspresowym tempie. Rekordzista nadesłał prawidłową odpowiedź zaledwie 10 minut po publikacji artukułu! Wszyscy trzej zwycięzcy zostali poinformowani o wygranej drogą e-mailową. Gratulujemy!

Prawidłowa odpowiedź na pytanie brzmiała oczywiście:

Bukowe Berdo, na drugim planie Krzemień, w tle masyw Tarnicy i Szerokiego Wierchu.

Dla tych, którzy tym razem nie mieli szczęścia, ważna informacja. Autorzy poinformowali nas o puli kilkudziesięciu sztuk albumu do nabycia po promocyjnej, specjalnej cenie pod poniższym adresem:

http://www.foto-tip.pl/sklep/album__bieszczady_z_nieba_-p-1438.htmlWarto przeczytać

2014-05-16 · 19:11
Jak zwykle zabiegany poniedziałek, pochmurny z nielicznymi przebłyskami słońca. Nic nie zapowiadało wielkiej niespodzianki, jaką miała nam sprawić bieszczadzka przyroda. A jednak! Trzeba było czekać kilkadziesiąt lat na odnalezienie i udokumentowanie bieszczadzkiego stanowiska rzadkiego i niezwykłego storczyka – Obuwika. Roślinę odnaleźli autor portalu Bieszczady.pl Stanisław Strzyżewski oraz leśnik Marcin Scelina. Zapraszamy to przeczytania nowego reportażu.
2014-04-18 · 13:02
Las to przyroda. Las to przygoda. W Wielki Czwartek 17 kwietnia 2014 ekipa TVP1 zakończyła realizację ostatniego odcinka programu z cyklu “Las Bliżej Nas”. Oj działo się! Specjalnie dla Czytelników Bieszczady.pl mamy multimedialną niespodziankę.
2013-10-03 · 19:57

Stowarzyszenie WeRwA z Chełma zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Bieszczady - nie ma piękniejszych miejsc!". Konkurs ma charakter otwarty, jedynym warunkiem jest wykonanie zdjęć w Bieszczadach. Nagrodami dla trzech najlepszych autorów zdjęć będą weekendowe pobyty dla dwóch osób w znanych bieszczadzkich pensjonatach.
2013-08-13 · 12:01
Nakładem Wydawnictwa RM na półki dobrych księgarń w kraju trafia ciekawa pozycja o przedwojennych Bieszczadach: album pt. „Przedwojenne Bieszczady, Gorgany i Czarnohora. Najpiękniejsze fotografie” autortswa Andrzeja Wielochy. KONKURS!
2012-06-14 · 22:46
14 czerwca 2012 r. na terenie nieistniejącej wsi Zawój miało miejsce uroczyste otwarcie ścieżki historycznej „Bieszczady odnalezione”. „Bieszczady Odnalezione” to idea, którą realizują od 2 lat wspólnie dwa Stowarzyszenia: polskie – Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic z Wetliny i ukraińskie - Beskydzke Zemlactwo z Iwano-Frankowska.

Więcej informacji

2014-07-16 · 20:19
Wraz z Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych zapraszamy na spotkanie autorskie z Tomkiem Michniewiczem – dziennikarzem, reportażystą, fotografem, organizatorem wypraw i ekspedycji, aktywistą. Tomek Michniewicz zaprezentuje zdjęcia z wyprawy do Kamerunu, w dorzecze Dja, do osiedli Pigmejów Baka w równikowej dżungli.
2014-04-18 · 13:02
Las to przyroda. Las to przygoda. W Wielki Czwartek 17 kwietnia 2014 ekipa TVP1 zakończyła realizację ostatniego odcinka programu z cyklu “Las Bliżej Nas”. Oj działo się! Specjalnie dla Czytelników Bieszczady.pl mamy multimedialną niespodziankę.
2014-02-09 · 00:30
„Zawyj dla wilka” jest akcją na rzecz ochrony wilków w Polsce. Obecnie jednym z największych zagrożeń dla tych zwierząt jest brak akceptacji społecznej w rejonach ich występowania. Z inicjatywy organizacji ekologicznej WWF Polska i we współpracy ze słowackim Stowarzyszeniem „Vlk”, Europejskim Centrum Ziemi i Centrum Ursa Maior zapraszamy na wspólne wycie w szczytnym celu. Akcji będzie towarzyszyła premiera niezwykłego filmu przyrodniczego „Wilcze Góry” w polskiej wersji językowej.
2014-02-07 · 22:46
Na przełomie stycznia i lutego 2014 odbyła się druga edycja pleneru fotograficznego „Bieszczady Dniem i Nocą”. Baza uczestników warsztatów znajdowała się w pensjonacie Dolistowie w Dwerniku w Dolinie Sanu pod Otrytem. Miejsce to samo, ale plener całkiem odmienny. Tym razem „ekipa” gości była znacznie młodsza i mniej doświadczona, przynajmniej w zakresie fotografii krajobrazu. A co z tego wszystkiego wyszło można zobaczyć w poplenerowej galerii.
2014-02-04 · 18:58
Panująca w ostatnich dniach inwersyjna pogoda w Bieszczadach zaowocowała fantastyczną widocznością z najwyższych szczytów Bieszczadów. Z Połoniny Wetlińskiej, Wielkiej Rawki, czy Smereka można podziwiać nie tylko położone w odległości ok. 180km „białe zęby” Tatr, ale i odleglejsze miejsca. Skąd widać z Bieszczadów najdalej i jak uchronić się przed „oczami spawacza”? Aby cieszyć się takimi widokami, trzeba odpowiednio się przygotować i posiąść minimalną dawkę meteorologicznej wiedzy. Aktualizacja 05.02.2014 · 20:57
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2014


Powered by Google

:)