bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Album z widokami Bieszczadów z lotu ptaka już w sprzedaży!

2009-08-20 · 17:55

Dwukrotnie już opisywana na łamach portalu Bieszczady.pl historia powstawania albumu z fotografiami Bieszczadów z lotu ptaka autorstwa Marcina „Rogera” Pojałowskiego oraz Huberta Adamczyka znalazła swój wielki finał.  Na rynek wydawniczy trafił właśnie jeszcze ciepły, „aerofotograficzny” album ich autorstwa pt. „Bieszczady z Nieba”. Wydawcą albumu jest krośnieńskie Wydawnictwo Ruthenus.

- Na przestrzeni ostatnich 3 lat zaangażowałem się wraz z kolegą Hubertem Adamczykiem w cykl zdjęć lotniczych z ukochanego zakątka Bieszczadów - o powstawaniu albumu mówi Marcin „Roger” Pojałowski. – Staraliśmy się, aby oprócz oryginalnego ukazania Bieszczadów, album niósł równie ciekawą dawkę informacji popularnonaukowych o polskiej części Karpat Wschodnich. Przy powstawaniu albumu wykorzystywano wysokiej jakości teleobiektywy, aby móc odpowiednio wykadrować, czy też przybliżyć fotografowany fragment tak, aby był widoczny prawie jak na dłoni.  – dodaje Roger.

„Bieszczady z Nieba” to 176 stronicowy album jakiego jeszcze nie było do tej pory na polskim rynku. Wydrukowany na wysokiej jakości kredowym papierze i ciężkiej w twardej oprawie album waży ponad kilogram. Oprócz zadruku barwnego, album jest specjalnie wykończony. Wszystkie zdjęcia są pokryte delikatnym, błyszczącym lakierem podkreślającym barwy fotografii. Natomiast wszystkie czarne tła - specjalnym lakierem matowym, dającym efekt delikatnej, a zarazem kontrastującej jedwabistości. Każde zdjęcie w albumie opatrzone jest dyskretnym opisem pomocnym w jego identyfikacji. Dodatkowo część albumu zawiera ciekawe przystępnie napisane dla „zwykłego śmiertelnika” opisy geologiczne wybranych zdjęć z albumu autorstwa dr hab. inż. Grzegorza Haczewskiego. Album opatrzony jest ciekawym wstępem Andrzeja Potockiego. Autorzy albumu podzielili fotografie na kilka rozdziałów tematycznych: Połoniny, Solina, Dolinami rzek oraz  Świątynie.

Zapytany o plany na przyszłość, Marcin Pojałowski mówi o zamknięciu tym wydawnictwem pewnego okresu w swoim życiu. - Dołożyliśmy z kolegą wiele starań, aby ostateczny kształt naszego albumu był jak najlepszy. Duże słowa uznania należą się tutaj Wydawnictwu Ruthenus z Krosna za wsparcie oraz fantastycznie opracowanie graficzne. Album zamyka pewien mój etap fotografii bieszczadzkiej. Przy okazji powstawania zdjęć lotniczych i albumu, zaangażowałem sie w następny projekt związany z fotografią. Zapraszam do odwiedzenia nowego portalu fotografii górskiej poświęconego fotografii Bieszczadów o nazwie „Wrota Bieszczadów”. Wraz z kolegą Arturem Kurkiem z Krakowa opracowaliśmy miejsce do wirtualnych spotkań, publikacji własnych zdjęć itp. dla wszystkich miłośników naszych gór. Bieszczadzki etap lotniczy już za nami, ale już w mojej głowie kiełkuje kolejny pomysł: Słowacja i Ukraina z lotu ptaka. Jednak temat ten jest nieco odległy. Teraz na jakiś czas zdecydowałem się jednak odpocząć od latania i zainspirowany fantastycznymi zdjęciami zwierzyny bieszczadzkiej autorstwa Marcina Zagórskiego postanowiłem zakosztować ciszy i poskradać się z aparatem świtem wśród leśnej głuszy tropiąc zwierzynę – dodaje Roger.

Uchylamy rąbka tego, co kryje w sobie album „Bieszczady z Nieba”:

       
       
     

Specjalnie dla czytelników Bieszczady.pl mam niespodziankę.

Uwaga: konkurs! Specjalnie dla czytelników Bieszczady.pl mamy do rozdania 3 egzemplarze albumu. Aby otrzymać wydawnictwo, należy jedynie odpowiedzieć na pytanie:

Jakie bieszczadzkie szczyty zostały przedstawione na poniższej fotografii?

Trzy pierwsze, poprawne i najpełniejsze odpowiedzi zostaną nagrodzone albumami „Bieszczady z Nieba”. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o nagrodach pocztą elektroniczną. Nagrody zaś otrzymają za pośrednictwem Poczty Polskiej. Odpowiedzi należy nadsyłać na adres: info@poczta.bieszczady.pl - powodzenia!

 

Aktualizacja 20.08.2009 - 23:58

Konkurs zakończony - prawidłowe odpowiedzi otrzymaliśmy w prawdziwie ekspresowym tempie. Rekordzista nadesłał prawidłową odpowiedź zaledwie 10 minut po publikacji artukułu! Wszyscy trzej zwycięzcy zostali poinformowani o wygranej drogą e-mailową. Gratulujemy!

Prawidłowa odpowiedź na pytanie brzmiała oczywiście:

Bukowe Berdo, na drugim planie Krzemień, w tle masyw Tarnicy i Szerokiego Wierchu.

Dla tych, którzy tym razem nie mieli szczęścia, ważna informacja. Autorzy poinformowali nas o puli kilkudziesięciu sztuk albumu do nabycia po promocyjnej, specjalnej cenie pod poniższym adresem:

http://www.foto-tip.pl/sklep/album__bieszczady_z_nieba_-p-1438.htmlWarto przeczytać

2015-04-30 · 20:22
Podczas gdy wszyscy w Bieszczadach czekamy na pierwsze wiosenne kwiaty, filmowcy niemal modlą się o powrót zamieci. Gwałtowna odwilż pokrzyżowała plany nakręcenia finału w białej scenerii. Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia reportażu z planu "Na granicy" - najnowszej produkcji filmowej nakręconej w Bieszczadach.
2015-02-25 · 23:29
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza w najbliższy piątek 27 lutego 2015 o godz. 12.00 na wernisaż fotografii przyrodniczej  mieszkańca Jabłonek - Macieja Grzegorzka. Wernisaż będzie połączony z prezentacją albumu „Bieszczady i moja pasja” zawierający pierwszy zbiór prac tego wielokrotnie nagradzanego autora. Uwaga konkurs!
2015-02-23 · 18:46
W bieszczadzkiej scenerii właśnie dobiegają końca plenerowe zdjęcia do filmu „Na granicy” w reżyserii Wojciecha Kasperskiego z udziałem Marcina Dorocińskiego, Andrzeja Chyry i Andrzeja Grabowskiego. Operatorem zdjęć jest Łukasz Żal, autor zdjęć do nagrodzonego Oskarem filmu „Ida”.
2014-09-18 · 18:42
Z początkiem października w Bacówce pod Honem w Cisnej odbędzie się jesienny, trzydniowy plener fotografii krajobrazowej. Organizatorem tego kreatywnego spotkania będą trenerzy fotografii projektu xpozycja.pl. Spotkanie dobędzie się w dniach 9-12 października 2014.
2014-05-16 · 19:11
Jak zwykle zabiegany poniedziałek, pochmurny z nielicznymi przebłyskami słońca. Nic nie zapowiadało wielkiej niespodzianki, jaką miała nam sprawić bieszczadzka przyroda. A jednak! Trzeba było czekać kilkadziesiąt lat na odnalezienie i udokumentowanie bieszczadzkiego stanowiska rzadkiego i niezwykłego storczyka – Obuwika. Roślinę odnaleźli autor portalu Bieszczady.pl Stanisław Strzyżewski oraz leśnik Marcin Scelina. Zapraszamy to przeczytania nowego reportażu.

Więcej informacji

2017-05-26 · 11:15
Pod koniec czerwca 2017 ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR wyruszają na podbój drugiego co do wysokości szczytu Pamiru – Piku Lenina. Szczyt ten do czasu rozpadu Związku Radzieckiego był trzecim szczytem całego ZSRR. Leży na granicy Kirgistanu i Tadżykistanu, w olbrzymich górach Pamiru i wznosi się na wysokość 7134 m n.p.m.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2016-10-21 · 11:09
Specjalnie dla naszych Czytelników przeszukujemy ostatnio zasoby Internetu w poszukiwaniu wyjątkowych propozycji na wypoczynek w górach. Na stronie 100club.pl znaleźliśmy artykuł promujący nasze przepiękne Bieszczady. Kolejny dowód na to, że warto się tu wybrać o tej porze roku.
2016-04-25 · 17:20
Z przyjemnością informujemy o wznowieniu transmisji obraz z naszej kamery internetowej zainstalowanej w Studenckiej Kolibie na przełęczy Przysłup Caryński w Bieszczadach Wysokich. Kamera zainstalowana dzięki uprzejmości administrującej budynkiem Politechniki Warszawskiej przekazuje widok na najwyższe pasmo polskiej części Bieszczadów - Tarnicę, Szeroki Wierch, Krzemień oraz Bukowe Berdo.
2015-11-28 · 14:45
Na początku stycznia 2016 wyrusza międzynarodowa ekspedycja naukowa do jednego z najrzadziej odwiedzanych miejsc na Ziemi - położonych na Południowym Pacyfiku nowozelandzkich Wysp Antypodów. Wśród członków ekspedycji znalazł się Stanisław Strzyżewski z Leska, który jako jeden z radiooperatorów wyprawy, będzie przeprowadzał z wysp łączności radiowe. Na możliwość nawiązania łączności z Wyspami Antypodów czeka blisko milion radioamatorów z całego świata.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2017


-->