bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Astroturystyka wzbogaci ofertę turystyczną Bieszczadów

2013-12-14 · 13:41

Powołanie wiosną 2013 roku Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady” daje szansę na wykorzystanie potencjału, jaki oferuje ochrona przyrody w Bieszczadach. Czy astroturystyka stanie się jedną z możliwości rozszerzenia oferty pobytowej oraz wydłużenia sezonu turystycznego w Bieszczadach? Już niedługo przekonają się o tym pierwsze w regionie pensjonaty, które zdecydują się rozszerzyć swoje usługi o warsztaty i zajęcia z fotografii przyrodniczo-astronomicznej.

Właściciele Gospodarstwa Turystycznego „Dolistowie” w Dwerniku postanowili zaryzykować i w styczniu 2014 roku zorganizują pierwsze w Bieszczadach warsztaty będące połączeniem pleneru przyrodniczo-fotograficznego z elementami astronomii. Plener pn. „Bieszczady dniem i nocą” odbędzie się w dniach 10–12 stycznia 2014 r. w samym sercu Bieszczadów w malowniczej dolinie Sanu u stóp pasma Otrytu. Poprowadzą je doświadczeni fotograficy - Agnieszka i Włodek Bilińscy – współzałożyciele Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz Pavol Ďuriš – inicjator powstania Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”.

Oferta skierowana jest do szerokiego grona uczestników – nawet zupełnych nowicjuszy w temacie fotografii i astronomii. Organizatorzy zapewniają, że program zajęć został ułożony tak, aby były atrakcyjne nawet dla zupełnych laików, którzy pragną dowiedzieć się czegoś nowego i interesującego o przyrodzie, fotografowaniu i bardziej świadomym obserwowaniu nocnego nieba.

Bieszczady.pl sprawuje patronat internetowy nad warsztatami – zapraszamy na styczniową relację online z Dwernika.

Termin pleneru: 10 – 12 stycznia 2014 r.

Miejsce: Gospodarstwo „Dolistowie”, wieś Dwernik 11a, gm. Lutowiska www.dolistowie.pl

Cena uczestnictwa: 590 zł brutto/osoba. Cena zawiera:

  • Zakwaterowanie: pokoje 2 i 3 osobowe w stylowych drewnianych domkach oraz w domu gospodarzy
  • Całodzienne wyżywienie podczas pobytu: śniadania, obiady, kolacje
  • Bezprzewodowy dostęp do Internetu
  • Wycieczki przyrodnicze i pokazy astronomiczne
  • Pokazy multimedialne tematyczne
  • Nauka fotografii przyrodniczej i podstaw astrofotografii
  • Indywidualne doradztwo fachowców w dziedzinie fotografii przyrodniczej i astronomicznej

W zajęciach mogą uczestniczyć osoby bez znajomości astronomii i fotografii.
Informacje dodatkowe:

  • Zajęcia plenerowe zostały zaplanowane w pobliżu miejsca zakwaterowania. W przypadku potrzeby szukania plenerów oddalonych od bazy noclegowej ( np. z powodu złych warunków atmosferycznych w Dolinie Sanu), zaistnieje konieczność skorzystania z własnego transportu (koszty do uzgodnienia pomiędzy uczestnikami na miejscu).
  • Cena nie obejmuje ubezpieczenia
  • Dojazd we własnym zakresie

Rezerwacja miejsc oraz kontakt do ogranizatora - Edyta Wyban:

Więcej informacji o warsztatach: http://www.dolistowie.pl/plener-bieszczady-dniem-i-noca


Warto przeczytać

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-06-29 · 11:33
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 w Lutowiskach odbędzie się 16. edycja Powojennych Targów Końskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2016-10-21 · 11:09
Specjalnie dla naszych Czytelników przeszukujemy ostatnio zasoby Internetu w poszukiwaniu wyjątkowych propozycji na wypoczynek w górach. Na stronie 100club.pl znaleźliśmy artykuł promujący nasze przepiękne Bieszczady. Kolejny dowód na to, że warto się tu wybrać o tej porze roku.
2016-08-11 · 12:21
W najbliższą sobotę odbędzie się jubileuszowa edycja imprezy, która już od 10 lat wpisuje się w letni wizerunek bieszczadzkiej miejscowości Lutowiska: X Dzień Żubra. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę - 13 sierpnia 2016 r. Zapraszamy do zapoznania się z jego programem.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
2015-11-28 · 14:45
Na początku stycznia 2016 wyrusza międzynarodowa ekspedycja naukowa do jednego z najrzadziej odwiedzanych miejsc na Ziemi - położonych na Południowym Pacyfiku nowozelandzkich Wysp Antypodów. Wśród członków ekspedycji znalazł się Stanisław Strzyżewski z Leska, który jako jeden z radiooperatorów wyprawy, będzie przeprowadzał z wysp łączności radiowe. Na możliwość nawiązania łączności z Wyspami Antypodów czeka blisko milion radioamatorów z całego świata.
2015-04-13 · 09:06
Komunikat techniczny dotyczący rzekomego rozsyłania spamu przez Bieszczady.pl z serwera "serwerownia.bieszczady.pl".
2014-10-12 · 08:00
Po dłuższej przerwie Bieszczady znów znalazły się w świetle medialnych reflektorów. Startuje wyprodukowany przez HBO Polska serial „Wataha”. Ta profesjonalnie wyprodukowana, duża produkcja to promocyjna szansa dla Bieszczadów. Dlaczego warto zwrócić na serial uwagę? Zapraszamy do lektury. Tylko na Bieszczady.pl: multimedialna, powstała przy współpracy z HBO Polska oraz zespołem Tołhaje niespodzianka.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2018


-->