bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Bieszczady na falach eteru

2015-10-12 · 15:24

Warszawski Klub Krótkofalowców SP5PPK otrzymał pozwolenie radiowe do przeprowadzania łączności radiowych pod specjalnym znakiem wywoławczym HF13URSA. Stacja będzie pracowała w celu promowania Bieszczadów i zostanie zainstalowana w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior. W trzeci weekend października radioamatorzy zapraszają do obejrzenia pracy krótkofalowców na żywo w Uhercach Mineralnych.

3 września 2015 Urząd Komunikacji Elektronicznej przyznał znak HF13URSA, gdzie 13 oznacza rok założenia Ursa Maior w Uhercach Mineralnych, a HF to prefiks (oznaczenie) polskiej stacji okolicznościowej. Radioamatorska stacja nawiązała już kontakty z tak odległymi krajami jak Bangladesz, USA, Azory, Izrael, Azjatycka część Rosji, Japonia, Australia. Jest to zupełnie unikalne przedsięwzięcie w erze błyskawicznej komunikacji, prowadzone przez hobbystów, mówi Jerzy Manarczyk SQ5JD z warszawskiego Klubu Krótkofalowców SP5PPK.

Wszystkie przeprowadzone łączności będą potwierdzane tzw. kartą QSL, która zawiera szczegóły nawiązanej łączności i jest jej potwierdzeniem. Krótkofalowcy z całego świata kolekcjonują karty QSL i z niecierpliwością na nie czekają. Niektóre archiwalne z nich osiągają na aukcjach zawrotne kwoty.

Renesans krótkofalarstwa

Krótkofalarstwo to bardzo ciekawe hobby, zwłaszcza w erze błyskawicznej i bezproblemowej łączności przez różnego rodzaju komunikatory, Facebook, e-maile i telefony  - mówi Andrzej Czech, wiceprezes Domu Wielkiej Niedźwiedzicy Ursa Maior. Łączność radiowa, podobnie jak dobre wysublimowane piwo, łączy ludzi o szerokich horyzontach, ciekawych świata i nie idących na łatwiznę. Myślę, że w dzisiejszym pędzącym świecie przyda nam się nieco spowolnienia i celebracji zwykłego kontaktu z drugim człowiekiem. Dlatego zdecydowaliśmy się na uczestniczenie i wsparcie tego unikalnego przedsięwzięcia. Przy okazji możemy zaprosić do Ursa Maior pozytywnie zakręconych ludzi, specjalistów w swojej dziedzinie, którzy chętnie podzielą się z gośćmi swoją wiedzą.

Bieszczadzcy krótkofalowcy mogą poszczycić się ciekawymi, radioamatorskimi dokonaniami. W ostatnich latach zorganizowali wyprawy radioamatorskie (tzw. DX-pedycje) w odległe miejsca, m.in na Wyspę Wielkanocną, australijską wysepkę Lord Howe, czy też arktyczną wyspę Jan Mayen. Jak poradzili sobie na tej ostatniej - zobaczyć można na filmie poniżej.

 

Pokazy łączności radioamatorskich w Ursa Maior (HF13URSA)
17 października - godz. 10.00-20.00
18 października - godz. 10.00-14.00
Centrum Ursa Maior
Uherce Minerlane


Warto przeczytać

2011-09-16 · 13:47
Dzisiaj ma miejsce premiera długo oczekiwanego, nowego albumu bieszczadzkiej grupy Tołhaje pt. „Stereokarpaty”. Premierze płyty będzie towarzyszył koncert w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (skansen, godz. 21.00), na którym zespół zaprezentuje premierowy materiał. Zapraszamy do udziału w konkursie - do wygrania najnowsza płyta Tołhajów.
Aktualizacja 19.09.2011 · 11:08
Wyniki konkursu ogłoszone!
2011-02-09 · 11:47
„Młodzi na antenie – Radio Świstak” – pod taką nazwą rusza projekt związany z uruchomieniem internetowego radia przez młodzież z Leska. Od 9 lutego do końca czerwca 2011 roku trzy raz w tygodniu po 4 godziny prowadzić będzie ona własne, autorskie audycje dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
2010-06-28 · 09:00
Od 28 czerwca na antenie Polskiego Radia Rzeszów po raz kolejny startuje wakacyjna audycja „Radio Biwak”. W tym roku przypada jubileuszowa, 20. edycja programu. Na antenie pojawi się m.in. powstający we współpracy z naszą redakcją cykl reportaży, wywiadów i relacji pt. „Opowieści karpackie” prowadzony przez Renatę Machnik.  Zaś portal www.bieszczady.pl ponownie będzie dostarczał aktualnej prognozy pogody dla Bieszczadów.
2008-09-14 · 20:15

Leska młodzież rozpoczyna innowacyjny projekt. 23 września 2008 rusza Radio Morela – pierwsze leskie radio internetowe. Ten pionierski projekt oparty na dziennikarstwie radiowym jest skierowany do młodych ludzi mieszkających w Lesku (podkarpackie) i okolicach.
2008-07-03 · 11:00
Zapraszamy do słuchania wakacyjnych audycji „Radia Biwak”. W ciągu najbliższych 2 miesięcy, oprócz bieszczadzkich ciekawostek, na antenie pojawi się m.in. prognoza pogody opracowywana przez portal Bieszczady.pl

Więcej informacji

2017-08-05 · 19:55
Stowarzyszenie „Zatwarnica” zaprasza 6 sierpnia 2017 na 9. edycję Kiermaszu Bojkowskiego.  W programie imprezy m.in. występy zespołów „Senioreczki”, „Połoniny”, „Wołosatki” oraz zespołu „Ethno XL” z Ukrainy.
2017-06-29 · 11:33
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 w Lutowiskach odbędzie się 16. edycja Powojennych Targów Końskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
2016-11-23 · 21:41
9 października ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu kultowego serialu HBO Polska „Wataha”. Zdjęcia ponownie są realizowane w Bieszczadach i potrwają do przyszłego roku. Reżyserami drugiego sezonu są Kasia Adamik (odpowiedzialna za m.in. „Bez tajemnic”, „Wataha” – sezon pierwszy) oraz Jan P. Matuszyński (kinowy hit „Ostatnia Rodzina”, „Deep Love”).
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2017


-->