bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Bieszczadzka przyroda okiem Macieja Grzegorzka

2015-02-25 · 23:29

Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza w najbliższy piątek 27 lutego 2015 o godz. 12.00 na wernisaż fotografii przyrodniczej  mieszkańca Jabłonek - Macieja Grzegorzka. Wernisaż będzie połączony z prezentacją albumu „Bieszczady i moja pasja”.

Album „Bieszczady i moja pasja” to pierwszy, niemal kompletny album nagrodzonych prac Macieja Grzegorzka, poszerzony o archiwalne i nie publikowane dotąd prace. Wydany jest w formacie 28 x 27 cm, liczy 396 stron i aż 640 skrupulatnie dobranych zdjęć tworzących opowieść o przyrodzie i ludziach. Przewodnim motywem  tej swoistej kroniki dokumentującej ponad ćwierć wieku pasji do fotografii i przyrody są Bieszczady - góry, w których autor albumu mieszka od urodzenia. Wiele spośród prezentowanych fotografii zdobywało nagrody w prestiżowych, światowych konkursach fotograficznych. Album wzbogacają trzy opowieści Adriana Wiśnowskiego oraz prezentowane na początku rozdziałów  malarstwo Janusza Wicijowskiego a także wiersze debiutującego w tej dziedzinie autora albumu. Wydanie to okupione 4 latami przygotowań projektu jest pierwszym zbiorem zdjęć Macieja Grzegorzka, całościowym podsumowaniem jego dotychczasowej działalności. Najstarsze fotografie wykonane są pod koniec lat 80 tych a najmłodsze w 2014 roku.

 

Maciej Grzegorzek

Rocznik 1975, mieszka od urodzenia w Jabłonkach -  miejscowości w sposób szczególny wtopionej w krajobraz przyrodniczy i historyczny Bieszczadów.

Przyrodnik i fotograf z pasji, absolwent Ekonomi Krakowskiej Akademii Rolniczej, zawodowo związany ze Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym w Jabłonkach, gdzie swoim zamiłowaniem dzieli się z  młodzieżą.

Jako jedyny bieszczadzki fotografik jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Lucy Awards” zwanego Oscarami fotografii oraz uczestnikiem prestiżowego projektu „The Collection of Masterpieces ” pod patronatem Międzynarodowej Federacji Artystów Fotografików (FIAP) oraz Amerykańskiego Związku Fotografów (PSA). Laureatem Światowych Konkursów Trierenberg, Sony oraz Konkursu Europejski fotograf roku GDT w Niemczech.

Jest również autorem przyrodniczych zdjęć filmowych do projektu Poznaj Prawdziwe Bieszczady, nagrodzonego I miejscem na Festiwalu Filmów Turystycznych „Tour -Film”, współpracował jako autor reportaży i zdjęć video z TVP, TVN oraz niemiecką stacją NDR. Jego etiuda filmowa była nominowana do głównej nagrody festiwalu filmowego „Green Heart”  w trakcie Konferencji Klimatycznej w Poznaniu.
Więcej informacji o autorze: http://www.maciejgrzegorzek.pl

Wernisaż fotografii przyrodniczej Macieja Grzegorzka pt. „Bieszczady i moja pasja”
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku (mała galeria)
27.02.2015 (piątek) godz. 12.00

Wstęp wolny

 

UWAGA KONKURS!

Specjalnie dla naszych facebookowych fanów mamy 3 egzemplarze albumu „Bieszczady to moja pasja” Macieja Grzegorzka z autografem. Zasady są proste: należy na naszej facebookowej stronie https://www.facebook.com/bieszczady udostępnić zamieszczony przez nas post o w/w wernisażu. Spośród osób, które udostępniły post, wylosujemy 3 osoby. Konkurs rozpoczyna się wraz z udostępnieniem w/w postu, a zakończy się w czwartek 26 lutego 2015 o godz. 23:59. Zwycięzców ogłosimy na naszym facebookowym fanpage'u w najbliższy piątek 27 lutego 2015 o godz. 11.00. Powodzenia!


Warto przeczytać

2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2016-08-18 · 21:53
Zapraszamy do Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych na wystawę pt. „Ludzie dymu”. To fotograficzny reportaż autorstwa mieszkańca Krosna – Pawła Malarczyka. Jego prace przybliżają codzienne życie i pracę bieszczadzkich „węglarzy”.
2015-02-12 · 16:11
Wraz z organizatorami zapraszamy do Mucznego w najbliższą sobotę 14 lutego 2015 na II Bieszczadzki Bieg Narciarski pn. "Tropem Żubra". Zapoznaj się z programem imprezy.
2015-02-09 · 20:40
Bieszczadzki Park Narodowy wspólnie z Grupą Bieszczadzką GOPR zapraszają do wzięcia udziału  w XXXII Ogólnopolskim Bieszczadzkim Rajdzie Narciarskim, który odbędzie się w dniach 18.02 - 22.02.2015 r., z bazą w Ustrzykach Górnych.
2014-11-28 · 20:15
Bieszczadzki Oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami otrzymał nagrodę Custos Monumentorum Rei Publice w II edycji konkursu „Strażnik Dziedzictwa Rzeczypospolitej”. 18 listopada br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala konkursowa, podczas której nagrode odebrali członkowie zarządu TOnZ Oddziału Bieszczadzkiego.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-08-05 · 19:55
Stowarzyszenie „Zatwarnica” zaprasza 6 sierpnia 2017 na 9. edycję Kiermaszu Bojkowskiego.  W programie imprezy m.in. występy zespołów „Senioreczki”, „Połoniny”, „Wołosatki” oraz zespołu „Ethno XL” z Ukrainy.
2017-06-29 · 11:33
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 w Lutowiskach odbędzie się 16. edycja Powojennych Targów Końskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2022


-->