bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Bieszczadzki fotograf wyróżniony na prestiżowym konkursie w Nowym Jorku

2008-11-07 · 12:23
Ogłoszono wyniki jednego z najważniejszych konkursów fotograficznych na świecie. Po raz pierwszy w historii tego prestiżowego wydarzenia w gronie laureatów znalazł się bieszczadzki fotografik - Maciej Grzegorzek. Praca zatytułowana „The Bieszczady Mountains” uhonorowana została 3 nagrodą w kategorii amatorów.

Przyznawane w konkursie statuetki Lucie Awards często nazywane są w branży „Oscarami fotografii” – nic więc dziwnego, że apetyt na nie co roku ma ogromna rzesza fotografów. W tym roku na konkurs napłynęło blisko 23 tysiące zgłoszeń ze 124 krajów. Poza uroczystą galą wręczenia nagród, która odbyła się 20 10 w nowojorskim Lincoln Center zaplanowano cykl imprez związanych z konkursem, z których najważniejsze miejsce zajmuje wystawa „Best of show”, która po inauguracji odwiedzać będzie galerie fotografii na całym świecie. W prestiżowej i na wskroś nowoczesnej galerii fotografii SOHO w Nowym Jorku można podziwiać tylko 45 prac wybranych spośród wszystkich zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie.
Wśród nich znalazł się doskonale znany wszystkim miłośnikom Bieszczadzkich wędrówek widok z Tarnicy wyróżniający się na tym niezwykłym ujęciu malarskim klimatem jesiennego zmierzchu.

Autor fotografii - Maciej Grzegorzek w wywiadzie dla polskiej sekcji organizatorów konkursu zapytany o kryterium wyboru zdjęcia powiedział:
„Urok Bieszczadów - gór, które towarzyszą zawsze mojej życiowej drodze to najważniejsze kryterium wyboru . Sukces tej fotografii to kolejny dowód na to, że Bieszczady zachwycają ludzi na całym świecie. Wybrałem pracę, w której środkiem wyrazu jest harmonia pomiędzy kontrastem i barwą - stanem trudnym do osiągnięcia w fotografii pejzażu. Zarówno zastosowana technika ale przede wszystkim odpowiedni moment, w którym równoważy się dysproporcja światła pomiędzy niebem a górami stanowią o swoistym nastroju tego ujęcia.”

Większą wagę niż do nagrody autor przywiązuje do kwalifikacji pracy na wystawę „Best of show” - zdjęcie opatrzone podpisem „The Bieszczady Mountains, Maciej Grzegorzek - Baligród, Poland eksponowane w wielu galeriach na świecie będzie cenną promocją nie tylko dla twórcy ale też dla regionu.

„To wyjątkowe wyróżnienie dedykuje moim górom – Bieszczadom wierzę, że przyczyni się do umocnienia przekonania, że zasługują one na ochronę i podziw świata Gratuluję wszystkim laureatom szczególnie Polakom, którzy wspólnie odnieśli ogromy sukces w tej edycji konkursu.” – Dodaje autor nagrodzonego zdjęcia.

Zobacz wybrane prace Macieja Grzegorzka w fotogalerii portalu Bieszczady.pl »

Komentarze: (11)

Kris, Sanok, 2008-11-07 · 22:20
Maciej - WIELKIE GRATULACJE !!! Takiej promocji naszych pięknych Bieszczadów oby było jak najwięcej.
EdM, Krosno, 2008-11-12 · 12:32
Szczerze gratuluję i podziwiam!!! Tak trzymać!
bies.., Düsseldorf, 2008-11-12 · 15:48
Gratuluje Panu z calego serca,mysle ze to przyczyni sie do dalszej ochrony tych pieknych bieszczadzkich szlakow.Wspaniale zdjecia,ktore ciesza nie tylko oko lecz rownierz sciskaja serce ze jeszcze istnieja w europie nieskalone zakatki przyrody,gdzie zyje to co juz w innych zakatkach europy umarlo.
Barbara, Szczecin, 2008-11-15 · 13:55
Gratulacje,to przepiękne zdjęcie i wspaniałe wyróżnienie.Takie widoki zawsze przyprawiają mnie o łezkę w oku i wywołują ogromną tęsknotę za miejscami które znam ale odległość nie pozwala mi częściej niż raz w roku je odwiedzać.
zbik, bieszczad, 2008-11-19 · 12:12
Maciek, zaaajebiście!!!!
Szkodnik, Rzeszów, 2008-11-23 · 22:18
Naprawdę Wielki Szacunek !! Gratuluję. Życzę jeszcze więcej sukcesów. pozdrawiam
sylwia, lesko, 2008-11-26 · 11:22
super promocja naszych pięknych Bieszczad szczerze gratuluje taj dużego osiągnięcia.
Ania, Poznań, 2008-12-01 · 19:16
Cudne zdjęcie ^^ Gratuluję serdecznie ! :)
Obs.R, Łódź, 2008-12-03 · 12:37
Najwżniejsze,by znaleźć się w odpwiednim miejcu i w odpowiednim momencie.to jest sztuka!!!
jacek, oxford, 2008-12-07 · 14:28
Brawo,brawo,brawo . Gratulacje ,swietna praca ,zycze powodzenia.
krisbrinck boston, Boston, 2011-10-11 · 13:30
Cudowne cudowne.......chociaz z dalekich stron patrze na nasze ukochane Bieszczady dziekuje panie Macieju za to piekno ktore nam przyblizasz przez te fotografie dziekuje!!!!pozdrawiam fotograf krzysztof b.
Serwis Regionalny www.bieszczady.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez użytkowników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników Serwisu Regionalnego www.bieszczady.pl i stanowią własność ich autorďż˝w. Autorzy komentarzy ponoszą pełną odpowiedzialność za publikowane przez nich treści. W przypadku konsekwencji prawnych wynikających z ich publikacji, redakcja portalu Bieszczady.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Warto przeczytać

2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2015-02-25 · 23:29
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza w najbliższy piątek 27 lutego 2015 o godz. 12.00 na wernisaż fotografii przyrodniczej  mieszkańca Jabłonek - Macieja Grzegorzka. Wernisaż będzie połączony z prezentacją albumu „Bieszczady i moja pasja” zawierający pierwszy zbiór prac tego wielokrotnie nagradzanego autora. Uwaga konkurs!
2014-11-14 · 10:50
Już w najbliższą niedzielę 16 listopada o godz. 20:10 ostatni odcinek serialu HBO Polska „Wataha”. Aby dodać szczyptę suspensu do zapewne dramatycznego finału tej bieszczadzkiej produkcji, wraz z HBO Polska zapraszamy do wzięcia udziału w facebookowym konkursie. KONKURS ROZWIĄZANY!
2014-09-18 · 18:42
Z początkiem października w Bacówce pod Honem w Cisnej odbędzie się jesienny, trzydniowy plener fotografii krajobrazowej. Organizatorem tego kreatywnego spotkania będą trenerzy fotografii projektu xpozycja.pl. Spotkanie dobędzie się w dniach 9-12 października 2014.
2014-08-19 · 09:03
Młodzi i utalentowani fotograficy w Bieszczadów – bracia Radek i Mirek Kaźmierczak – zapraszają na wernisaż swojej wystawy autorskiej fotografii przyrodniczej. Wydarzenie będzie miało miejsce 30 sierpnia 2014 o godz. 16.00 w Pensjonacie Gęsi Zakręt w Zadwórzu k/ Ustrzyk Dolnych.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-08-05 · 19:55
Stowarzyszenie „Zatwarnica” zaprasza 6 sierpnia 2017 na 9. edycję Kiermaszu Bojkowskiego.  W programie imprezy m.in. występy zespołów „Senioreczki”, „Połoniny”, „Wołosatki” oraz zespołu „Ethno XL” z Ukrainy.
2017-06-29 · 11:33
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 w Lutowiskach odbędzie się 16. edycja Powojennych Targów Końskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2018


-->