bieszczady noclegi agroturystyka

Dojazd w Bieszczady

Dojazd w Bieszczady

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Dojazd w Bieszczady

Dojazd w Bieszczady

2005-03-28 · 01:47

Autobus

Należy szukać połączeń dalekobieżnych do Sanoka - głównego węzła komunikacyjnego regionu. Sanok ma dalekobieżne połączenia autobusowe z większością miast środkowej i wschodniej Polski i wschodzie kraju: z Krakowem, Katowicami, Gliwicami, Mielcem, Lublinem, Sandomierzem, Warszawą a nawet Kołobrzegiem, zaś w regionie z Rzeszowem, Tarnowem, Krosnem i Przemyślem. Warto też sprawdzić połączenia z Ustrzykami Dolnymi i Wetliną szczególnie w sezonie letnim. Jednym z dogodnych rozwiązań może być dotarcie pociągiem do Rzeszowa a stamtąd już autobusem w Bieszczady.

Dogodnym sposobem wyszukiwania połączeń autobusowych w Bieszczady jest wyszukiwarka serwisu e-podróżnik.p. Pozwala wyszukać połączenia autobusowe i kolejowe. Głównym węzłem komunikacyjnym w Bieszczadach jest Sanok. Miasto ma bezpośrednie połączenia autobusowe m.in. z Częstochową, Gdańskiem, Katowicami, Kołobrzegiem, Krakowem, Łodzią, Opolem, Przemyślem, Rzeszowem czy Wrocławiem. Z kolei z Sanoka dostać można się do większości miejscowości w regionie.

Wyszukiwarka połączeń
Wpisz miejscowość, z której planujesz wyruszyć oraz miejscowość docelową.
Jeśli nie znasz pełnej nazwy miejscowości, wyszukiwarka Ci ją podpowie.

 

Aby wyszukać połączenia z przesiadką należy skorzystać z wyszukiwarki zaawansowanej.

Infolinia z rozkładami jazdy autobusów:

118 000 lub 32 19493 (z tel. kom.)

Zakup biletów przez internet

W portalu e-podróżnik.pl można również przez internet kupić bilety na kursy z Krakowa, Gliwic i Katowic do Jasła, Krosna, Sanoka, Leska i Ustrzyk Dolnych oraz z Warszawy do Sanoka, Leska i Ustrzyk Dolnych. W lecie uruchomione są również kursy do Polańczyka (dodatkowo z Wrocławia i Opola) oraz do Wołosatego (dodatkowo z Poznania).


Komunikacja autobusowa w Bieszczadach

Specjalnie dla naszych Czytelników, dzięki współpracy z portalem e-podróżnik.pl w osobnym dziale prezentujemy odjazdy autobusów z poszczególnych miejscowości bieszczadzkich wraz z wyszukiwarką połączeń.

 

Struktura połączeń autobusowych wiąże się ściśle z ograniczoną siecią drogową. Z sanockiego dworca PKS odjeżdżają autobusy do prawie wszystkich miejscowości bieszczadzkich; do wielu jest jednak bardzo mało kursów. Po godzinie 20.00 nie należy raczej liczyć na połączenie w góry, należy więc sprawdzić nie przyjedziemy do Sanoka zbyt późno.

Do części wschodniej gór: do Polany, do podnóży Otrytu i do Ustrzyk Górnych dostać się można autobusami jadącymi przez Ustrzyki Dolne, skąd na południe udaje się również sporo autobusów lokalnych. Do części środkowej: Wetliny, Cisnej i Baligrodu, autobusy wyruszają również z Sanoka oraz – kilka dodatkowych – z Leska.

Do najwyższej partii Bieszczad w sezonie dotrzeć można z Ustrzyk Dolnych na południe przez Czarną i Lutowiska do Ustrzyk Górnych. Linią tą kursują autobusy z Krosna, Sanoka, Rzeszowa i Mielca, jadące do Lutowisk, Zatwarnicy lub aż do Ustrzyk Górnych. Autobusy z Krosna lub przez Krosno jadą przez Lesko, Baligród, Cisną do Wetliny, która jest ostatnim przystankiem. Autobusy przez Ustrzyki Dolne jadą tylko do Ustrzyk Górnych, z wyjątkiem pięciu kursów w sezonie wakacyjnym, kiedy autobusy pokonują odcinek Wetlina – Ustrzyki Górne.


S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2024


-->