bieszczady noclegi agroturystyka

Dojazd w Bieszczady

Dojazd w Bieszczady

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Dojazd w Bieszczady

Dojazd w Bieszczady (3)

2005-03-28 · 01:47

Samochód

Aby dostać się w Bieszczady należy dojechać do Sanoka i jeśli chcemy udać się w zachodnią część Bieszczadów (kierunek na Komańczę) należy odbić w Zagórzu. Albo jechać dalej do Leska i tam skierować się albo w kierunku na Wetlinę lub Ustrzyki Dolne.

Więcej o trasach i stanie dróg w Bieszczadach znajdziecie tutaj

Pociągiem

Węzłem kolejowym obszaru jest Zagórz, położony 6 km od centrum Sanoka. Z Sanoka do Zagórza jeździ autobus miejski nr 5 oraz wszystkie autobusy jadące dalej w Bieszczady.

Do Zagórza przez Sanok kursują pociągi pośpieszne z Warszawy, Krakowa, Łodzi Kaliskiej i Gliwic. Podróż koleją w Bieszczady nie należy do najkrótszych, gdyż na dwóch liniach przecinających region: Tarnów - Stróże - Jasło - Zagórz i Rzeszów - Jasło - Krosno pociągi jadą już jako osobowe czyli nie pośpieszne. Sanok Miasto to ostatni przystanek pociągów pośpiesznych przed Zagórzem, osobowe stają jeszcze w Zasławiu.

Warto wiedzieć, że z Sanoka/Nowego Zagórza można się wybrać pociągiem do Chirowa na Ukrainie - pociąg kursuje dwa razy dziennie (05:34, 15:09). Można też w okresie letnim dojechać z Zagórza do Łupkowa(od 1 maja do 2 października).

Samolotem

W tej chwili samolotem można dotrzeć z Warszawy do Rzeszowa (ok. 1 godz.) a stamtąd samochodem lub autobusem dojechać w Bieszczady (trasa Rzeszów - Sanok: 85 km lub Rzeszów – Lesko – ok. 100km).

Port lotniczy znajduje się w Jasionce k/Rzeszowa i funkcjonuje jako lotnisko cywilne od ponad 50 lat. Wyposażenie techniczne pozwala na całodobową obsługę operacji lotniczych, praktycznie w każdych warunkach pogodowych.
Lotnisko jest czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 6.00 do 22.00.

Odległość między Portem Lotniczym a centrum Rzeszowa wynosi ok. 10 km. Połączenie z miastem zapewnia komunikacja miejska, taxi (koszt przejazdu do centrum miasta wynosi ok. 40 zł).


S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2017


-->