bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Dwa tysiące metrów nad Bieszczadami

2006-11-25 · 00:49


Fot. M.„Roger” Pojałowski & H. Adamczyk © 2006

Bieszczady można zwiedzać i fotografować na wiele sposobów. Pieszo, na rowerze, a w najgorszym wypadku – urządzić „fotosafari” z samochodu. Dwaj mieszkańcy Krakowa - Marcin „Roger” Pojałowski i Hubert Adamczyk, fotografują je z powietrza. Pomysł wykonania zdjęć Bieszczadów z lotu ptaka powstał już dawno, ale dopiero teraz udało im się rozpocząć swój projekt. Być może sama idea fotografowania z powietrza nie jest oryginalna, a zdjęcia tej części polskich gór były okazjonalnie wykonywane podczas lotów samolotem lub szybowcem. Ale zaplanowany sposób wykonania aerofotografii Bieszczadów oraz wykorzystanie szerokokątnych obiektywów, dużego formatu zdjęć i wysokiej rozdzielczości aparatów cyfrowych nie mają dotąd precedensu.

- Wszystko zaczęło się od marzeń – mówi pomysłodawca projektu – Roger. - Kiedyś pomyślałem, jak fajnie by było zobaczyć Bieszczady z powietrza i przy okazji zrobić parę zdjęć. Któregoś dnia podzieliłem się pomysłem z kolegą – Hubertem Adamczykiem, który również fotografuje. I to było to! Dwóch pasjonatów gór i dwóch fotografów. Od tej chwili problem stanowiło tylko z kim, kiedy i oczywiście za ile polecimy – dodaje Roger.


Marcin „Roger” Pojałowski, fot. H. Adamczyk © 2006

Roger już jako dziecko wędrował po górach ze swoim dziadkiem. To on zaraził go „bakcylem” wędrowania po bezdrożach. W szkolnych czasach wakacje zawsze obfitowały w długie wędrówki, podczas których przewędrował większość polskich gór. Dzisiaj stara się łączyć swoja pasję fotografowania i górskich wędrówek ze sposobem na życie. Spośród wszystkich gór, najbardziej polubił Bieszczady i to właśnie tu postanowił zrealizować swój projekt o nazwie „Z pasji dla pasji – czyli Bieszczady z lotu ptaka”.

Realizację projektu poprzedziło staranne zebranie informacji oraz przygotowania techniczne. Za czarterowy lot samolotem nad Bieszczadami trzeba było zapłacić i nie można było sobie pozwolić na zmarnowanie ani jednej cennej minuty przelotu.


Komentarze: (21)

Nikita Chruszczev, R.S., 2006-11-25 · 06:48
adminie jak nie piszesz to nie piszesz - ale jak juz piszesz i foty publikujesz to prawdziwa uczta dla oczu - wspaniale!!!
taxus10, żarnowiec, 2006-11-25 · 10:11
zdjecia wspaniałe gratulacje dla chłopaków
Paweł, Rzeszów, 2006-11-25 · 16:20
"...jest na ziemi jedno moje małe Miejsce, gdzie poza biciem serca nie liczy się nic więcej..." Bieszczady są najwspanialszym miejscem na ziemi.
lucyna, olszanica, 2006-11-25 · 17:31
Pozostaje mi tylko otworzyc buzię z podziu i oglądać. Zawsze wydawały mi się Bieszczady z lotu ptaka mało atrakcyjne, takie spłaszczone, pozbawione majestatu górskiego. Dopiero, gdy kilkakrotnie obejrzałam te zdjęcia dostrzegłam urok zupełnie mi nieznany( mimo, że kilkakrotnie miałam możliwość widzieć Bieszczady z lotu ptaka). Te zdjęcia moim zdaniem oddają tak charakterystyczną dla naszych gór głębię przestrzeni. Chylę czoło przed mistrzami.
Mirek - Leszczu, Lesko- Lutowiska, 2006-11-26 · 11:43
Piękne piękne też tak chce :))) Dzięki Staszku że znowu zacząłeś pisać :)) Pozdrawiam Ps. Jaki jest adres strony www chłopaków od zdjęć ??
Kris, Sanok, 2006-11-26 · 16:17
Zdjęcia są wspaniałe. Tylko zazdrościć chłopakom takich pięknych widoków naszych Bieszczadów, które wyglądają wspaniale z ziemi z nieba !
Agnieszka, Sanok, 2006-11-26 · 18:43
Zdjęcia wspaniałe.Mam nadzieję,że mnie też kiedyś będzie stać na taki lot.Rewelacja!!!Dzięki za wspaniały reportaż i fotki! P.S.Adresy fotografów otwierają się po kliknięciu na ich nazwiska (strona 4 artykułu).Pozdrawiam wszystkich zakochanych w Bieszczadach
Maciej, Kielce, 2006-11-26 · 19:46
Wspaniałe zdjęcia, piękne widoki. Bieszczady są cudowne. Więcej takich fotografii proszę..
Krzysztof, Małkinia, 2006-11-27 · 10:31
Stasiu. PIĘKNE.PIĘKNE.PIĘKNE.!!!!!!!!
Adka, 2006-11-27 · 11:59
Jak zwykle rewelacja czego innego można się było spodziewać:))tak trzymać
bełt, Rzeszów, 2006-11-27 · 23:21
Te zdjęcia to jest MISTRZOSTWO ŚWIATA!!! :)Szkoda że nie można ich sobie ściągnąć na pulpit kompa :( POzdrawiam
Małgorzata, Sanok, 2006-11-28 · 09:32
No i jest dwóch wspaniałych, którym udało się zrealizować marzenie, a przy tym uszczęśliwić tych, co też je mają ale zostali na dole. Żadna wyobraźnia przy czytaniu mapy i konfrontowaniu jej z rzeczywistością w terenie nie odda tego, co można zobaczyć z lotu ptaka. Caryna jak wieloryb, Tarnica jak liniejący żubr, no i te wstęgi Solinki, Wetlinki; piękne rozległe doliny. Nadzwyczajne! I nasuwa się refleksja: ileż to lat wydeptanych w tych ścieżkach jak nitki? Nie ma odwrotu dla Rogera i Huberta! Ten fantastyczny pomysł i wysiłek musi uwieńczyć nie tylko wystawa, ala koniecznie album! BdPN powinien być tym bardzo zainteresowany. Pieniądze?może unijne (na dobrze napisany projekt)? Na razie dzięki za to, co udostępniliście. P.S. Prośba do admina: informuj nas co dalej.
Roger, Kraków, 2006-11-28 · 15:26
Dziekuje wsztstkim za miłe słowa. Cieszymy sie z kumplem, ze sie podoba. Kilka zdjęć więcej jest u mnie na stronie: http://roger.wrota.net/Bieszczady/bieszczady.html Nieco wieksza rozdziałka, wiec moze nada sie na pulpit ;) Pozdrawiam Roger
Anna, Krosno/Błonie pod W-Wą, 2006-11-28 · 16:10
Cudne. Cudne po prostu. Bo i cudne sa te nasze Bieszczady. Gratulacje i szacuneczek dla chłopaków.
Łukasz, Mielec/Warszawa, 2006-11-30 · 10:39
Super zdjecia. Milo popatrzec na znajome ukochane miejsca... Czas wracac w Bieszczady :)
Agnieszka, Krosno/Kraków, 2006-12-03 · 19:08
"...moje Góry, a wnich mój dom, moje Miejsce na ziemi..."
edi, krosno, 2006-12-07 · 07:39
za.......iste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Marcin, EPRZE, 2006-12-18 · 22:19
Najlepsze co człowieka może spotkać to Jaczek nad Bieszczadami :-) Pozdrowienia dla Piotra B. i jego "białego orła".
Jagoda, Śrem, 2007-01-14 · 19:10
BIESZCZADY SĄ Piękne ..!!! Jestem zadym byy je fotografować ..!!!! ;) ;) SuPer FoTki ;P Pozdro DLA fanów BIESZCZAD .;*
Tadek Wegrzyn Jedlicze/ Ontario Kanada, London, Ontario Kanada, 2007-01-28 · 01:19
PANOWIE !!! chyle czola te zdjecia sa wspaniale. kiedy zobaczylem jezioro serce zabilo mocniej. GRATULUJE !!! Jesli mowa o jeziorze to przy okazji pozdrawiam wszystkicz ratownikow wodnych szczegolnie tych z 1-szej sotni
neksa, bieszczady, 2008-01-28 · 19:03
zdjecie super kiedys latałem na motolotni było cudownie i nadal chiałbym polatac ale niewiem gdzie mozna pozdrawiam
Serwis Regionalny www.bieszczady.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez użytkowników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników Serwisu Regionalnego www.bieszczady.pl i stanowią własność ich autorďż˝w. Autorzy komentarzy ponoszą pełną odpowiedzialność za publikowane przez nich treści. W przypadku konsekwencji prawnych wynikających z ich publikacji, redakcja portalu Bieszczady.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Warto przeczytać

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2016-10-21 · 11:09
Specjalnie dla naszych Czytelników przeszukujemy ostatnio zasoby Internetu w poszukiwaniu wyjątkowych propozycji na wypoczynek w górach. Na stronie 100club.pl znaleźliśmy artykuł promujący nasze przepiękne Bieszczady. Kolejny dowód na to, że warto się tu wybrać o tej porze roku.
2015-11-28 · 14:45
Na początku stycznia 2016 wyrusza międzynarodowa ekspedycja naukowa do jednego z najrzadziej odwiedzanych miejsc na Ziemi - położonych na Południowym Pacyfiku nowozelandzkich Wysp Antypodów. Wśród członków ekspedycji znalazł się Stanisław Strzyżewski z Leska, który jako jeden z radiooperatorów wyprawy, będzie przeprowadzał z wysp łączności radiowe. Na możliwość nawiązania łączności z Wyspami Antypodów czeka blisko milion radioamatorów z całego świata.
2015-03-19 · 13:35
17 marca 2015 w wyniku wzmożonej aktywności słonecznej oraz uderzenia wiatru słonecznego w ziemską magnetosferę, przyroda zgotowała mieszkańcom Ziemi niesamowity nocny spektakl: zorzę polarną. Zderzenie wysokoenergetycznych cząstek wiatru słonecznego wywołało najsilniejszą od kilkunastu lat burzę magnetyczną, której rezultatem było wystąpienie spektakularnego zjawiska atmosferycznego – zorzy polarnej.Zjawisko można było również obserwować nad Bieszczadami

Więcej informacji

2015-04-30 · 20:22
Podczas gdy wszyscy w Bieszczadach czekamy na pierwsze wiosenne kwiaty, filmowcy niemal modlą się o powrót zamieci. Gwałtowna odwilż pokrzyżowała plany nakręcenia finału w białej scenerii. Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia reportażu z planu "Na granicy" - najnowszej produkcji filmowej nakręconej w Bieszczadach.
2014-10-12 · 08:00
Po dłuższej przerwie Bieszczady znów znalazły się w świetle medialnych reflektorów. Startuje wyprodukowany przez HBO Polska serial „Wataha”. Ta profesjonalnie wyprodukowana, duża produkcja to promocyjna szansa dla Bieszczadów. Dlaczego warto zwrócić na serial uwagę? Zapraszamy do lektury. Tylko na Bieszczady.pl: multimedialna, powstała przy współpracy z HBO Polska oraz zespołem Tołhaje niespodzianka.
2014-05-16 · 19:11
Jak zwykle zabiegany poniedziałek, pochmurny z nielicznymi przebłyskami słońca. Nic nie zapowiadało wielkiej niespodzianki, jaką miała nam sprawić bieszczadzka przyroda. A jednak! Trzeba było czekać kilkadziesiąt lat na odnalezienie i udokumentowanie bieszczadzkiego stanowiska rzadkiego i niezwykłego storczyka – Obuwika. Roślinę odnaleźli autor portalu Bieszczady.pl Stanisław Strzyżewski oraz leśnik Marcin Scelina. Zapraszamy to przeczytania nowego reportażu.
2014-01-24 · 14:51
Dzisiaj uśmiechnęło się do nas nie tylko szczęście, ale i niebo. Dosłownie. Gwałtownie obniżająca się temperatura powietrza spowodowała krystalizowanie się pary wodnej w atmosferze wywołując piękne zjawisko słonecznego halo.
2014-01-23 · 20:14
Na początku stycznia 2014 w Dwerniku odbył się plener fotograficzny „Bieszczady dniem i nocą” w Dwerniku. Zajęcia poprowadzili pomysłodawcy wydarzenia – autorzy dwóch albumów fotograficznych o Bieszczadach - profesjonalni fotograficy Agnieszka i Włodek Bilińscy oraz Pavol Ďuriš z Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”. Zaś uczestników gościł pięknie położony w dolinie Sanu Pensjonat „Dolistowie”. Zapraszamy do przeczytania relacji z pleneru.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2018


-->