bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Dwa tysiące metrów nad Bieszczadami - cd.

2007-04-12 · 18:41

Minęło kilka miesięcy od poprzedniej edycji zdjęć Jesiennych Bieszczadów z lotu ptaka . Już w tym momencie mogę powiedzieć, że sukces był duży, dostaliśmy wiele maili z gratulacjami, kilka propozycji kupna naszych zdjęć a co najważniejsze nawiązaliśmy współpracę z wydawnictwem Ruthenus z Krosna, ale o tym później. To głownie dzięki Wam, czytelnikom portalu Bieszczady.pl oraz wielu innym podobnym miłośnikom tych pięknych gór zawdzięczamy nasz sukces i przede wszystkim motywację do dalszej pracy. Wszystkie maile jakie dostaliśmy, były bardzo miłe, wiele gratulacji i zachęty do dalszych działań utwierdziły nas w przekonaniu, że należy przyłożyć się do pracy i zebrać materiał z przynajmniej trzech pór roku. Tylko w ten sposób dzieło będzie można uznać za pełne.

Za nami zimowy okres, który ciężko nazwać zimą, jednak jak tę porę roku - zwał tak zwał - kilka dni śniegu było. Plany mieliśmy wielkie i ambitne, miał powstać piękny obszerny materiał Bieszczadów zimą, ale przyroda pokrzyżowała nasze plany. Powtórzyła się sytuacja z jesieni gdzie czekaliśmy gorączkowo wyczekując ładnej pogody nadającej się do lotu w ostatnich dniach jesieni. Tym razem było jeszcze gorzej, zima była najsłabsza od 100 lat. Śniegu jak na lekarstwo, pogoda też ciągle niesprzyjająca. Były też problemy z samolotem przez pierwszą połowę zimy. W zasadzie straciliśmy już nadzieję, że uda się zrealizować jakikolwiek materiał. Czułem się, jakby nade mną ciążyło jakieś fatum. Podobnie jak jesienią, lot zimowy wykonaliśmy w ostatnim momencie w ostatnim, agonalnym podrygu zimy: śnieg, który spadł, utrzymał się przez kilka dni zanim ostatnie roztopy zmiotły go z gór. Pojawiło się również okno pogodowe ze względnie nadającą się widocznością do naszych celów. Krótko mówiąc, przez cały okres zimy nie mieliśmy spełnionych kilku warunków: wystarczającej ilości śniegu w górach, ładnej pogody, przez co najmniej trzy dni, dobrej widoczności oraz samolotu wraz z pilotem gotowego do startu w każdej chwili.

Nasz zaprzyjaźniony pilot Piotr Babula czekał z podobną niecierpliwością jak my na każdą nadarzającą się okazje do startu. Oddech porażki czuliśmy na karku już bardzo mocno. To wręcz niewiarygodne. Jeden, jedyny raz w życiu potrzebowałem solidnej, ładnej i pogodnej zimy, podczas gdy to, co widziałem za oknem, było porażką. Paskudna pogoda, brak śniegu, temperatury jak wczesną jesienią, jedna wielka anomalia pogodowa.


Komentarze: (9)

The_End, Poznań, 2007-04-13 · 01:04
Przepiękne zdjęcia. Nic tylko pozazdrościć zapału! Szczególnie czekam zdjęcia z lotu ptaka z lata. Serdecznie pozdrawiam
nexus, solina, 2007-04-13 · 11:50
już były zdjecia z lata, musisz tylko poszukać w galerii, to jest właśnie już drugi lot z aparatem
Piotrek, Dębica, 2007-04-13 · 12:21
Niesamowite zdjęcia. Będę z niecierpliwością czekał na zdjęcia zrobione w lecie. Pozdrawiam ;)
nexus, solina, 2007-04-14 · 10:15
jednak to ja się pomyliłem, niema zdjęć z lata tylko z jesieni
biesczadnik, 2007-04-15 · 09:35
e tam! tyle zachwytów dla kapuścianych gór?
baran, kielce, 2007-04-16 · 17:47
a gdzie mozna obejrzec w wiekszym formacie te zdjecia?czy bedzie osobna galeria tak jak z jesiennego lotu?moze jakas tapetka?
Rymek, Rzeszów, 2007-04-17 · 13:50
Witam! Podzielam niezwykle trafne odczucia Roger'a dotyczące utraty majestatu gór oglądanych ze zbyt wielkiej "góry". Uważam, że najbardziej efektowną wysokością do oglądania gór, pagórków, czy jakichkolwiek wzniesień z obiektów latających jest ich naturalna wysokość plus minus 10-20%. Nawet Alpy wyglądają niepoważnie z odpowiednio dużej wysokości. Życzę autorom zdjęć powodzenia i zezwolenia z BdPN na możliwość "kosiaczenia" w paśmie połonin!
kucioch, Bieszczady, 2007-04-20 · 19:33
biesczadnik, 2007-04-15 · 09:35 e tam! tyle zachwytów dla kapuścianych gór? bieszczadnik coś mi się wydaje, że o wiele bardziej podobało by ci się przymiezanie nowej koszulki adidasa w jednym z londyńskich supermarketów..."Cudze chwalicie..."?
jame$ Sanok, 2007-04-22 · 00:00
Roger jak zwykle perfekcja w parze z artystyczna duszą. fajnie że ktoś taki jak TY robi dla ludzi taki piękne rzeczy. Pozdrawiam
Serwis Regionalny www.bieszczady.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez użytkowników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników Serwisu Regionalnego www.bieszczady.pl i stanowią własność ich autorďż˝w. Autorzy komentarzy ponoszą pełną odpowiedzialność za publikowane przez nich treści. W przypadku konsekwencji prawnych wynikających z ich publikacji, redakcja portalu Bieszczady.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Warto przeczytać

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2016-10-21 · 11:09
Specjalnie dla naszych Czytelników przeszukujemy ostatnio zasoby Internetu w poszukiwaniu wyjątkowych propozycji na wypoczynek w górach. Na stronie 100club.pl znaleźliśmy artykuł promujący nasze przepiękne Bieszczady. Kolejny dowód na to, że warto się tu wybrać o tej porze roku.
2015-11-28 · 14:45
Na początku stycznia 2016 wyrusza międzynarodowa ekspedycja naukowa do jednego z najrzadziej odwiedzanych miejsc na Ziemi - położonych na Południowym Pacyfiku nowozelandzkich Wysp Antypodów. Wśród członków ekspedycji znalazł się Stanisław Strzyżewski z Leska, który jako jeden z radiooperatorów wyprawy, będzie przeprowadzał z wysp łączności radiowe. Na możliwość nawiązania łączności z Wyspami Antypodów czeka blisko milion radioamatorów z całego świata.
2015-03-19 · 13:35
17 marca 2015 w wyniku wzmożonej aktywności słonecznej oraz uderzenia wiatru słonecznego w ziemską magnetosferę, przyroda zgotowała mieszkańcom Ziemi niesamowity nocny spektakl: zorzę polarną. Zderzenie wysokoenergetycznych cząstek wiatru słonecznego wywołało najsilniejszą od kilkunastu lat burzę magnetyczną, której rezultatem było wystąpienie spektakularnego zjawiska atmosferycznego – zorzy polarnej.Zjawisko można było również obserwować nad Bieszczadami

Więcej informacji

2015-04-30 · 20:22
Podczas gdy wszyscy w Bieszczadach czekamy na pierwsze wiosenne kwiaty, filmowcy niemal modlą się o powrót zamieci. Gwałtowna odwilż pokrzyżowała plany nakręcenia finału w białej scenerii. Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia reportażu z planu "Na granicy" - najnowszej produkcji filmowej nakręconej w Bieszczadach.
2014-10-12 · 08:00
Po dłuższej przerwie Bieszczady znów znalazły się w świetle medialnych reflektorów. Startuje wyprodukowany przez HBO Polska serial „Wataha”. Ta profesjonalnie wyprodukowana, duża produkcja to promocyjna szansa dla Bieszczadów. Dlaczego warto zwrócić na serial uwagę? Zapraszamy do lektury. Tylko na Bieszczady.pl: multimedialna, powstała przy współpracy z HBO Polska oraz zespołem Tołhaje niespodzianka.
2014-05-16 · 19:11
Jak zwykle zabiegany poniedziałek, pochmurny z nielicznymi przebłyskami słońca. Nic nie zapowiadało wielkiej niespodzianki, jaką miała nam sprawić bieszczadzka przyroda. A jednak! Trzeba było czekać kilkadziesiąt lat na odnalezienie i udokumentowanie bieszczadzkiego stanowiska rzadkiego i niezwykłego storczyka – Obuwika. Roślinę odnaleźli autor portalu Bieszczady.pl Stanisław Strzyżewski oraz leśnik Marcin Scelina. Zapraszamy to przeczytania nowego reportażu.
2014-01-24 · 14:51
Dzisiaj uśmiechnęło się do nas nie tylko szczęście, ale i niebo. Dosłownie. Gwałtownie obniżająca się temperatura powietrza spowodowała krystalizowanie się pary wodnej w atmosferze wywołując piękne zjawisko słonecznego halo.
2014-01-23 · 20:14
Na początku stycznia 2014 w Dwerniku odbył się plener fotograficzny „Bieszczady dniem i nocą” w Dwerniku. Zajęcia poprowadzili pomysłodawcy wydarzenia – autorzy dwóch albumów fotograficznych o Bieszczadach - profesjonalni fotograficy Agnieszka i Włodek Bilińscy oraz Pavol Ďuriš z Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”. Zaś uczestników gościł pięknie położony w dolinie Sanu Pensjonat „Dolistowie”. Zapraszamy do przeczytania relacji z pleneru.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2018


-->