bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Fotografia bieszczadzkich połonin zwycięża w konkursie Ministerstwa Środowiska

2010-06-20 · 16:28

Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło rok 2010 Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej. Na całym świecie instytucje państwowe oraz pozarządowe realizują przygotowywane często z dużym rozmachem programy propagujące istotę znaczenia bioróżnorodności dla współczesnych społeczeństw. Jak do tej pory nie obserwujemy wykorzystania w sposób zorganizowany obchodów MRRb przez instytucje mające wspierać rozwój turystyki w Bieszczadach. W Polsce wiodącą instytucją, która realizuję cykl konferencji, programów społecznych, ale też projektów artystycznych pod znakiem Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej jest Ministerstwo Środowiska. I tu na szczęście pojawił się bieszczadzki akcent.

Jednym z przedsięwzięć Ministerstwa w ramach obchodów było zorganizowanie konkursu fotograficznego pod hasłem „Różnorodność biologiczna to życie”. Konkurs fotograficzny, miał na celu „rozbudzenie wrażliwości społeczeństwa na piękno polskiej przyrody, zaprezentowanie różnorodności biologicznej naszego kraju oraz promocję międzynarodowego roku różnorodności biologicznej”. Fotografia autorstwa mieszkańca Jabłonek - Macieja Grzegorzka (którego prace niejednokrotnie prezentowaliśmy na naszych stronach) przedstawiająca symboliczną wręcz dla Bieszczadów zieloną przestrzeń połonin Krzemienia i Tarnicy została nagrodzona 1 miejscem w kategorii „Jaskrawe” (zdjęcia ukazujące różnorodność i bogactwo polskiej przyrody, krajobrazów, form, procesów w niej zachodzących). Fotografia ta pełni również rolę przewodniej fotografii konkursu na witrynie MOŚ oraz w jego materiałach promocyjnych. Dodatkowo, wraz z innymi, nagrodzonymi i wyróżnionymi w konkursie wspaniałymi fotografiami, zdjęcie prezentowane jest w wielkim formacie na pokonkursowej wystawie fotograficznej, która odwiedziła już Augustów, a teraz prezentowana jest w Katowicach, by następnie przenieść się na Hel.

- Od momentu, gdy dowiedziałem się o wygranej, liczę, że wielu spośród nie znających jeszcze Bieszczadów zapalonych turystów, oglądając tę fotografię zapragnie zagłębić się w morzu czystej zieleni sięgającej niemal do bieszczadzkich chmur - mówi autor zdjęcia - Maciej Grzegorzek. - Motywem przewodnim konkursu było znaczenie bioróżnorodności dla społeczeństw. Miłośnicy i znawcy Bieszczadów doskonale wiedzą, że nasz region pod tym względem zasługuje na szczególną uwagę. Ten atut to doskonały walor promocyjny nie tylko wśród środowisk naukowych, ale też wśród rzesz miłośników turystyki popierających zrównoważone formy ochrony przyrody. Mam nadzieję, że promowanie Bieszczadów w kontekście miejsca stanowiącego przykład coraz mniej licznych na świecie rezerwuarów naturalnej, biologicznej różnorodności, skieruje zainteresowanie odpowiednich osób, które docenią przyrodę nie zwracając pierwszorzędnej uwagi na komfort bazy turystycznej, czy braku nowoczesnych atrakcji.

Naszym zdaniem, fotografie Macieja Grzegorzka są dowodem na to, że prawdziwa pasja potrafi często zdziałać więcej, niż instytucjonalne działania. Gratulujemy wygranej!

 

Więcej informacji o konkursie MOŚ:

http://www.mos.gov.pl/kategoria/2958_2010_miedzynarodowy_rok_roznorodnosci_biologicznej/

http://www.wyobrazsobie.pl/foto/fotografowanie/2010/04/konkurs-fotograficzny-roznorodnosc-biologiczna-to-zycie-zostal-rozstrzygniety.aspx


Komentarze: (2)

wujot, lesko, 2010-06-20 · 21:23
gratulacje dla Autora
Danuta, 2010-06-22 · 10:14
Prawdziwe CUDO!.Gratuluję,Panie Macieju
Serwis Regionalny www.bieszczady.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez użytkowników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników Serwisu Regionalnego www.bieszczady.pl i stanowią własność ich autorďż˝w. Autorzy komentarzy ponoszą pełną odpowiedzialność za publikowane przez nich treści. W przypadku konsekwencji prawnych wynikających z ich publikacji, redakcja portalu Bieszczady.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Warto przeczytać

2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2015-02-25 · 23:29
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza w najbliższy piątek 27 lutego 2015 o godz. 12.00 na wernisaż fotografii przyrodniczej  mieszkańca Jabłonek - Macieja Grzegorzka. Wernisaż będzie połączony z prezentacją albumu „Bieszczady i moja pasja” zawierający pierwszy zbiór prac tego wielokrotnie nagradzanego autora. Uwaga konkurs!
2014-11-14 · 10:50
Już w najbliższą niedzielę 16 listopada o godz. 20:10 ostatni odcinek serialu HBO Polska „Wataha”. Aby dodać szczyptę suspensu do zapewne dramatycznego finału tej bieszczadzkiej produkcji, wraz z HBO Polska zapraszamy do wzięcia udziału w facebookowym konkursie. KONKURS ROZWIĄZANY!
2014-09-18 · 18:42
Z początkiem października w Bacówce pod Honem w Cisnej odbędzie się jesienny, trzydniowy plener fotografii krajobrazowej. Organizatorem tego kreatywnego spotkania będą trenerzy fotografii projektu xpozycja.pl. Spotkanie dobędzie się w dniach 9-12 października 2014.
2014-08-19 · 09:03
Młodzi i utalentowani fotograficy w Bieszczadów – bracia Radek i Mirek Kaźmierczak – zapraszają na wernisaż swojej wystawy autorskiej fotografii przyrodniczej. Wydarzenie będzie miało miejsce 30 sierpnia 2014 o godz. 16.00 w Pensjonacie Gęsi Zakręt w Zadwórzu k/ Ustrzyk Dolnych.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
2015-11-28 · 14:45
Na początku stycznia 2016 wyrusza międzynarodowa ekspedycja naukowa do jednego z najrzadziej odwiedzanych miejsc na Ziemi - położonych na Południowym Pacyfiku nowozelandzkich Wysp Antypodów. Wśród członków ekspedycji znalazł się Stanisław Strzyżewski z Leska, który jako jeden z radiooperatorów wyprawy, będzie przeprowadzał z wysp łączności radiowe. Na możliwość nawiązania łączności z Wyspami Antypodów czeka blisko milion radioamatorów z całego świata.
2015-04-13 · 09:06
Komunikat techniczny dotyczący rzekomego rozsyłania spamu przez Bieszczady.pl z serwera "serwerownia.bieszczady.pl".
2014-10-12 · 08:00
Po dłuższej przerwie Bieszczady znów znalazły się w świetle medialnych reflektorów. Startuje wyprodukowany przez HBO Polska serial „Wataha”. Ta profesjonalnie wyprodukowana, duża produkcja to promocyjna szansa dla Bieszczadów. Dlaczego warto zwrócić na serial uwagę? Zapraszamy do lektury. Tylko na Bieszczady.pl: multimedialna, powstała przy współpracy z HBO Polska oraz zespołem Tołhaje niespodzianka.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2018


-->