bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

II Festiwal Doliny Sanu - fotoreportaż

2013-08-19 · 14:09

Tym razem zdecydowanie cieplejsza aura oraz dobre rozreklamowanie imprezy nie zawiodły: podczas II edycji Festiwalu Doliny Sanu bawiło się pół tysiąca osób. - Gdy przybyłem do Mucznego, na scenie grał zespół Klaus Trzaska Band, a wokół było już pełno turystów. Dzieci rysowały obrazki do konkursu o bieszczadzkiej przyrodzie. Dookoła sceny stragany, stoły, aromatycznie zapraszające grille, stoiska z pamiątkami i swojskim jadłem. Tłum turystów gęstniał: mnóstwo młodzieży, dzieci, rowerzyści, w sumie ponad piećset osób. Auta musiały już parkować przed Mucznem - opowiada jeden z uczestników Festiwalu - Andrzej Bujalski. - Na łączce rozstawiono teleskopy, a bezchmurne niebo sprzyjało obserwacjom czystego nieba. Wielu chętnych obserwowało księżyc i gwiazdy. Wszak Bieszczady należą do Parku Gwiezdnego Nieba. Rozstrzygnięto konkursy przyrodnicze, dzieciom wręczono nagrody.

Częścią imprezy były pokazy filmów przyrodniczych. Na wielkim, 6x4m ekranie zaoprezentowali swoje filmy bieszczadkzi przyrodnik Mariusz Nędzyński: „Misie lubią miód”, „Wilki”, etiudę o bieszczadzkich zwierzętach ze wspaniałą, klasyczną muzyką.
Jedną z przedstawionych ciekawostek był krótki film przedstawiający Grzegorza Leśniewskiego podczas fotografowania niedźwiedzi zrealizowany przez Mariusza Nędzyńskigo. Z przymróżeniem oka przyrodnicy pokazali, jak pod koniec kręcenia materiału szybko musięli ewakuować się z terenu, na którym znajdowały się niedźwiedzie. Zaś pointa była taka: nie próbujcie tego robić sami... Andrzej Bujalski przedstawił zaś krótką, niezwykle barwną filmową etiudę o bieszczadzkich motylach.

Późniejszym wieczorem na scenę wkroczyła gwiazda wieczoru: zespół Dom o Zielonych Progach (bisom nie było końca), a Pavol Duriš pokazał prezentację multimedialną Parku Gwiezdnego Nieba. Zwieńczeniem festiwalu był pokaz diaporam Grzegorza Leśniewskiego: pt. Cztery Pory Roku - z muzyką na żywo w wykonaniu kwartetu smyczkowego Alegrija.

Po zakończeniu imprezy, przy ogniskach na trawie i ławach jeszcze dlugo siedzieli miłośnicy Bieszczad. A nad głowami swieciło gwiezdnym blaskiem bieszczadzkie niebo.

Patronat nad II Festiwalem Doliny Sanu w Mucznem sprawował portal Bieszczady.pl.

Tekst: Stanisław Strzyżewski, Andrzej Bujalski / Bieszczady.pl
Zdjęcia: Andrzej Bujalski © 2013

Oficjalna strona Festiwalu Doliny Sanu: http://dolinasanu.pl


Warto przeczytać

2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2016-08-13 · 22:11
Już za tydzień odbędzie się jubileuszowa edycja niepowtarzalnej imprezy i zarazem jedynej zlokalizowanej w miejscu otoczonym przez Bieszczady Wysokie: Festiwal Doliny Sanu. Okrągła, 5. edycja wydarzenia odbędzie się 20 sierpnia 2016 roku (sobota) w miejscowości Muczne w gminie Lutowiska.
2015-02-25 · 23:29
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza w najbliższy piątek 27 lutego 2015 o godz. 12.00 na wernisaż fotografii przyrodniczej  mieszkańca Jabłonek - Macieja Grzegorzka. Wernisaż będzie połączony z prezentacją albumu „Bieszczady i moja pasja” zawierający pierwszy zbiór prac tego wielokrotnie nagradzanego autora. Uwaga konkurs!
2015-02-12 · 16:11
Wraz z organizatorami zapraszamy do Mucznego w najbliższą sobotę 14 lutego 2015 na II Bieszczadzki Bieg Narciarski pn. "Tropem Żubra". Zapoznaj się z programem imprezy.
2015-02-09 · 20:40
Bieszczadzki Park Narodowy wspólnie z Grupą Bieszczadzką GOPR zapraszają do wzięcia udziału  w XXXII Ogólnopolskim Bieszczadzkim Rajdzie Narciarskim, który odbędzie się w dniach 18.02 - 22.02.2015 r., z bazą w Ustrzykach Górnych.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-08-05 · 19:55
Stowarzyszenie „Zatwarnica” zaprasza 6 sierpnia 2017 na 9. edycję Kiermaszu Bojkowskiego.  W programie imprezy m.in. występy zespołów „Senioreczki”, „Połoniny”, „Wołosatki” oraz zespołu „Ethno XL” z Ukrainy.
2017-06-29 · 11:33
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 w Lutowiskach odbędzie się 16. edycja Powojennych Targów Końskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2023


-->