bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Koncert Angela Gaber Trio

2011-12-22 · 11:33


Oberża Biesisko w Przysłupiu zaprasza na koncert Angela Gaber Trio. „Melodie dawnego czasu...” w wykonaniu zespołu” to spotkanie z piosenkami twórców, którzy odeszli m.in. Osiecka, Grechuta, Kofta, Zaucha. To nazwiska, które zapisały się w historii muzyki. Jednak warto o nich wspominać, warto pamiętać i słuchać. "Melodie dawnego czasu..." pozwalają choć na chwilę przenieść się w świat muzyki, która rozbrzmiewała jeszcze do niedawna. Jednak to nie wszystko. Ten niezapomniany wieczór dodatkowo uświetni muzyka inspirowana przestrzenią dźwięków z różnych zakątków świata.


Proste historie, ciekawe aranżacje, wdzięczny repertuar stworzyły wyjątkowy i energetyzujący kolaż muzyczny. Muzyczna wędrówka, mozaika dźwięków, osobowości. Subtelny wokal, krystaliczny saksofon, wirtuozyjna gitara - poezja dźwięków. Tak w kilku słowach można opisać twórczość Angela Gaber Trio. Na Grechuta Festival Kraków 2011 trio zdobyło wyróżnienie w konkursie na interpretację piosenek Marka Grechuty. W Przemyślu grupa wystąpiła w składzie: Angela Gaber - vocal, Łukasz Sabat - saksofon, Alexander Chikmakow - gitara.

Angela Gaber - wokalistka liryczna, etniczna, jazzowa. Współpracowała z: Lechem Dyblikiem - pieśń rosyjska, WIDYMO - zespół pieśni karpackiej, Tygiel Folk Banda - muzyka bałkańska, Matragona - etno folk, Caravana - muzyka świata, Kapela na Dobry dzień - muzyka Pogranicza, Pawłem Steczkowskim - pieśni internowanych.

Łukasz Sabat - uczestniczy w wielu projektach muzycznych z różnych sfer muzyki. Inspiracje czerpie z każdego dobrego w jego uznaniu brzmienia od klasyki, przez, acid jazz, jazz, funky, brak-beat, aż po drum and bass i muzykę mocno eksperymentalną. Na swoim koncie ma wiele występów w kraju i za granicą. Przez dłuższy okres czasu tworzył muzykę pod pseudonimem artystycznym Luke Klaris. Stylista, wizażysta, analityk kolorysta.

Alexander Chikmakow - kompozytor, aranżer, improwizator i performer z Almaty- Kazachstan. Porusza w elektroakustycznych konwencjach muzycznych. Profesjonalny muzyk jazzowy i klasyczny. Nauczyciel gry na gitarze klasycznej. W latach 2002-2004 tworzył duo "Barokko" ("Baroque") z V. Schahova (flet). 2005-2006 - występował wspólnie z Armanem Murzagalievem (skrzypce, USA). Od 2004 roku aktywny członek niezależnej grupy kreatywnej [antiparty gang] (Almaty, KZ), która skupiła swoje wysiłki na promocji współczesnej sztuki multimedialnej w Kazachstanie i Centralnej Azji.


„Angela Gaber Trio”
Oberża Biesisko w Przysłupiu

czwartek, 29 grudnia 2011
godz 20.00
wstęp 25 zł.

Warto przeczytać

2014-08-19 · 09:32
Zapraszamy na jezzowy koncert z "górnej półki" do Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych. Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych polskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z najwybitniejszymi nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Jerry Bergonzi (USA), Seamus Blake (USA), Dave Kikoski (USA), Tim Hagans (USA), Brian Melvin (USA), Walter Smith III (USA), Gary Novak (USA), Avishai Cohen (Izrael) i innymi.
2014-07-31 · 13:39
3 sierpnia 2014 (niedziela) w Zatwarnicy odbędzie się „Kiermasz bojkowski” z interesującymi koncertami, warsztatami rękodzieła i rzemiosła ludowego oraz stoiskami bieszczadzkiego produktu lokalnego. Warto zajrzeć do Zatwarnicy.
2014-07-16 · 12:46
W dniach 6-13 sierpnia 2014 w malowniczo położonej pod granicą ze Słowacją Balnicy odbędą się atrakcyjne warsztaty artystyczne. Poprowadzą je członkowie folkowej formacji Matragona oraz zaprzyjaźnieni z zespołem artyści i performerzy.
2014-07-15 · 22:33
Mieszkańcy bieszczadzkiej miejscowości Dwernik oraz Gmina Lutowiska zapraszają na 4. edycję Bieszczadzkiego Święta Jagody. Podczas tej kulinarno-kulturalnej imprezy regionalnej będzie można wziąć udział z warsztatach rękodzieła artystycznego, pokazach rękodzielniczych oraz jazdy konnej, a także zakupić na kiermaszu regionalne jadło i produkty.
2013-09-25 · 16:44
Cerkiew w Bystrem pod wezwaniem św. Michała Archanioła to wyjątkowe miejsce w Bieszczadach i unikalny zabytek architektury drewnianej. Pierwsze wzmianki o wsi Bystrem jak i Cerkwii pochodzą z 1607 roku. Obecnie cerkwi grozi zawalenie. Pomimo trwających prac budowlanych, koszty napraw znacznie przewyższają dotacje, jakie przeznaczone zostały na jej remont - stąd potrzebna jest pomoc. Katowiska grupa Centrum postanowili zorganizować koncert charytatywny, aby pomóc w jej ratowaniu. Całość zebranych funduszy zostanie przekazana na rzecz wsparcia tej świątynii.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-08-05 · 19:55
Stowarzyszenie „Zatwarnica” zaprasza 6 sierpnia 2017 na 9. edycję Kiermaszu Bojkowskiego.  W programie imprezy m.in. występy zespołów „Senioreczki”, „Połoniny”, „Wołosatki” oraz zespołu „Ethno XL” z Ukrainy.
2017-06-29 · 11:33
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 w Lutowiskach odbędzie się 16. edycja Powojennych Targów Końskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2020


-->