bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Konkurs „Podkarpacka przestrzeń w obiektywie” roztrzygnięty

2011-12-13 · 21:28

Kolejna edycja konkursu fotograficznego, organizowanego przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną, który trwał od czerwca do października spotkała się tradycyjnie z dużym zainteresowaniem. Kapituła konkursu obradująca w dniu 21 listopada 2011 roku wyłoniła spośród ponad 500 prac, 10 laureatów konkursu fotograficznego. 

Po burzliwej dyskusji wyłonionych zostało 10 laureatów:

 • Katarzyna Okoń (Jarosław), autorka pracy „Ptasie zaloty”, I miejsce.
 • Tomasz Okoniewski (Korczyna), autor pracy „Na morzu mgieł”, II miejsce.
 • Andrzej Wojnar (Kraków), autor pracy „Dziewiąte wrota”, III miejsce.
 • Piotr Michalski (Przemyśl), autor pracy „Kościelne wieże”, I wyróżnienie.
 • Jerzy Szlachcic (Przemyśl), autor pracy „Nocny strażnik”, II wyróżnienie.
 • Jerzy Pałka (Rzeszów), autor pracy „Pastelowa jesień w Bieszczadach”, III wyróżnienie.
 • Marcin Krzywonos (Przeworsk), autor pracy „Uroczyste otwarcie”, IV wyróżnienie.
 • Paweł Malarczyk (Chorkówka), autor pracy  „Poranny rejs”, V wyróżnienie.
 • Piotr Kowal (Stefkowa), autor pracy „Symfonia światła”, VI wyróżnienie.   
 • Krzysztof Bezubik (Białystok),  autor cyklu „Opowieści Siekierezady”, VII wyróżnienie.

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej Gali Konkursu 9 grudnia  2011 roku o godzinie 12:30 w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Okrzei  7 w Rzeszowie.
Nagrodę Internautów za najlepszą ich zdaniem pracę otrzymał Tomasz Okoniewski, autor pracy „Na morzu mgieł”.

Nagrodą główną w konkursie był wysokiej klasy aparat fotograficzny marki SONY ufundowany przez Firmę Fotograficzną „FOTOS” z Łańcuta. Przewidziane zostały także nagrody dla wyróżnionych prac m. in.  pobyty w znanych ośrodkach na Podkarpaciu, rejsy żeglarskie nad Soliną, nagrody rzeczowe w postaci wydawnictw, albumów oraz pakietów na foto-książki i wywołanie fotografii.

Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezes Polskiej Organizacji turystycznej.

Opiekę medialną nad konkursem sprawowali:

 • Super Nowości, Gazeta Bieszczadzka, Życie Podkarpackie.
 • Polskie Radio Rzeszów, Radio Eska.
 • Telewizja Polska S. A. o. Rzeszów.
 • Portale: sanoczanin.pl, Bieszczady.pl, epodkarpacie.com, wrota.podkarpackie.pl

 

CERTYFIKACJA INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

Podczas Gali odbyło się także podsumowanie realizowanej w Polsce od 2010 roku, certyfikacji informacji turystycznej. W oparciu o regulamin oraz kryteria wyznaczone przez Polską Organizację Turystyczną, zgłoszone jednostki informacji turystycznej zostały sklasyfikowane w następujący sposób:

 • Trzy gwiazdki otrzymało Centrum Informacji Turystycznej w Sanoku, 38-500 Sanok, Rynek 14.

Dwie gwiazdki:

 • Gminne Centrum Informacji turystycznej, 38-607 Cisna, Cisna 23.
 • Euroregionalne Centrum Informacji Turystycznej, 37-200 Przeworsk, Rynek 1.
 • Bieszczadzkie Centrum Informacji i Promocji, 38-700 Ustrzyki Dolne,
  Rynek 16.
 • Bieszczadzkie Centrum Informacji Turystycznej, 38-600 Lesko, Rynek 1.
 • Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej, 38-400 Krosno, Rynek 5.

Jedną gwiazdkę:

 • Punkt Informacji turystycznej o Art. Deco, 37-464 Stalowa Wola,
  ul. Sandomierska 1.
 • Gminne Centrum Informacji Turystycznej, Kultury i Sportu, 38-606 Baligród, ul. Plac Wolności 11.
 • Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Solinie z/s w Polańczyku,
  38-601 Polańczyk, ul. Wiejska 2.
 • Miejskie Centrum Informacji Turystycznej, 37-300 Leżajsk, Rynek 1a.
 • Przemyska Informacja Turystyczna, 37-700 Przemyśl, ul. Grodzka 1.
 • Punkt informacji turystycznej PTSM- Schronisko Młodzieżowe PTSM MATECZNIK, 37-700 Przemyśl, ul. Lelewela 6.
 • Informacja Turystyczna i Kulturalna RZESZÓW ZAPRASZA,
  35-064 Rzeszów, ul. Rynek 26.

Komentarze: (1)

Tomek Lodowy, Rzeszów, 2011-12-28 · 19:03
Świetne zdjęcia, gratulacje dla zwycięzców i uczestników. Pierwsze foto choć z przestrzenią mało mi sie kojarzy, ale w kategorii przyrodniczej może aspirować do miana arcydzieła. Świetna robota, szczęście i jakość wykonania czemu jak stawiam posłużył też jakiś niebanalny zestaw sprzętowy... jeszcze raz słowa uznania. Tomek lodowy.pl
Serwis Regionalny www.bieszczady.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez użytkowników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników Serwisu Regionalnego www.bieszczady.pl i stanowią własność ich autorďż˝w. Autorzy komentarzy ponoszą pełną odpowiedzialność za publikowane przez nich treści. W przypadku konsekwencji prawnych wynikających z ich publikacji, redakcja portalu Bieszczady.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Warto przeczytać

2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2015-02-25 · 23:29
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza w najbliższy piątek 27 lutego 2015 o godz. 12.00 na wernisaż fotografii przyrodniczej  mieszkańca Jabłonek - Macieja Grzegorzka. Wernisaż będzie połączony z prezentacją albumu „Bieszczady i moja pasja” zawierający pierwszy zbiór prac tego wielokrotnie nagradzanego autora. Uwaga konkurs!
2014-11-14 · 10:50
Już w najbliższą niedzielę 16 listopada o godz. 20:10 ostatni odcinek serialu HBO Polska „Wataha”. Aby dodać szczyptę suspensu do zapewne dramatycznego finału tej bieszczadzkiej produkcji, wraz z HBO Polska zapraszamy do wzięcia udziału w facebookowym konkursie. KONKURS ROZWIĄZANY!
2014-09-18 · 18:42
Z początkiem października w Bacówce pod Honem w Cisnej odbędzie się jesienny, trzydniowy plener fotografii krajobrazowej. Organizatorem tego kreatywnego spotkania będą trenerzy fotografii projektu xpozycja.pl. Spotkanie dobędzie się w dniach 9-12 października 2014.
2014-08-19 · 09:03
Młodzi i utalentowani fotograficy w Bieszczadów – bracia Radek i Mirek Kaźmierczak – zapraszają na wernisaż swojej wystawy autorskiej fotografii przyrodniczej. Wydarzenie będzie miało miejsce 30 sierpnia 2014 o godz. 16.00 w Pensjonacie Gęsi Zakręt w Zadwórzu k/ Ustrzyk Dolnych.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-08-05 · 19:55
Stowarzyszenie „Zatwarnica” zaprasza 6 sierpnia 2017 na 9. edycję Kiermaszu Bojkowskiego.  W programie imprezy m.in. występy zespołów „Senioreczki”, „Połoniny”, „Wołosatki” oraz zespołu „Ethno XL” z Ukrainy.
2017-06-29 · 11:33
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 w Lutowiskach odbędzie się 16. edycja Powojennych Targów Końskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2021


-->