bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Najlepszy produkt turystyczny Podkarpacia

2010-08-28 · 11:26

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wyłoniła finalistów regionalnych konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny 2010”, są to najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów produkty. Wyróżnione zgłoszenia zostały przesłane na finał ogólnopolski do Polskiej Organizacji Turystycznej. Produkt wybrany przez kapitułę POT zostanie objęty szeroką promocją w mediach.

Wytypowano następujące zgłoszenia:

  • „Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem”zgłoszone przez Miejski Ośrodek Kultury w Rudniku nad Sanem.

Tradycje wikliniarskie w Rudniku nad Sanem sięgają XIX wieku. Centrum jest jedną  z najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Placówka zaprasza na pokazy kunsztu wyplatania, warsztaty wikliniarskie, coroczne plenery wikliny artystycznej oraz artystyczne pokazy wiklinowej mody i biżuterii.  W Centrum można również obejrzeć stałą wystawę historyczną, archeologiczną i etnograficzną oraz wiklinowe elementy polskiego pawilonu przygotowane na światową wystawę EXPO 2005 w Japonii. Na szczególną uwagę wśród eksponatów  zasługuje komplet nowoczesnych mebli z wikliny zatapianej w żywicy syntetycznej.
Unikalne rudnickie rękodzieło cechuje dobry, ekologiczny surowiec, najwyższa jakość  wykonania oraz bogate wzornictwo.

  • „Muzeum Lalek” zgłoszone przez Panią Zofię Gągała-Bohaczyk

Muzeum Lalek w Pilźnie oraz filia w Lipinach powstały z pasji zbierackiej i fascynacji lalkami. Świat prezentowany na wystawach w muzeum jest niezwykły, barwny i tajemniczy. Infrastrukturę turystyczną stanowią sale muzealne i warsztatowe, wystawy plenerowe oraz skansen z gospodą „u Wiedźmy”. Integralną częścią Muzeum Lalek w Pilźnie są jego pracownie wyposażone w mające nawet 200 lat narzędzia przy pomocy których do dziś wykonuje się elementy składowe lalek. Urządzone w poetyce minionych czasów wnętrza wywołują u zwiedzających nostalgiczne wspomnienia. Muzeum jest specyficznym, unikalnym, rozpoznawalnym w regionie produktem. Przyciąga zarówno dzieci jak i dorosłych. Jest  to jedna z ciekawszych propozycji na Podkarpaciu na spędzenie czasu w gronie rodzinny w ciekawy i twórczy sposób.

  • „Ogromnie Extremalne Wakacje”  Zgłoszone przez Agencję Turystyczną „Bieszczady Adventure”.


Extremalne wakacje to zaproszenie na prawdziwą wyprawę w dzikie zakątki Bieszczadów na pokładzie samochodu terenowego lub na grzbiecie quada. Turyści mogą przeprawiać się przez rwące potoki oraz błotniste szlaki. Poznawać dziką bieszczadzką przyrodę mknąc przez bezdroża z instruktorami z Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM.
Atrakcyjność oferty powyższego produktu jest imponująca ze względu na pionierskie na terenie Podkarpacia oferty spędzania czasu wolnego. Jednocześnie produkt stanowi doskonałą promocję regionu bieszczadzkiego. Przyciąga grono turystów zainteresowanych niecodziennymi formami wypoczynku.

  • „Szwejki z Cesarsko – Królewskiej Twierdzy Przemyśl – Fartowne Manewry” – zgłoszone przez Przemyskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka otrzymało nominację do Złotego Certyfikatu POT.


Produkt kierowany jest głównie do osób zainteresowanych czasami Galicji, kresów wschodnich, historii wojskowości z czasów I wojny światowej, twierdzy Przemyśl i Józefa Szwejka bohatera książki J. Haszka pt.: „Przygody Dobrego Wojaka Szwejka” oraz w myśl cytatu: …” Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant – rzekł Szwejk tonem głębokiego przekonania. – Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego…” kierowany do ludzi umiejących się śmiać w tym z samego siebie.
Główne atrakcje to forty twierdzy Przemyśl, miasto Przemyśl, obiekty zabudowy z tego okresu, siedziba Szwejków, tj. brama Forteczna Sanocka Dolna, umundurowani żołnierze – członkowie stowarzyszenia, wóz bojowy, którym się poruszają po twierdzy, patrole żandarmerii wydające przepustki do twierdzy turystom indywidualnym i zorganizowanym, przyjęcia grup w siedzibie oraz organizacja wielu imprez.


Warto przeczytać

2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2015-02-25 · 23:29
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza w najbliższy piątek 27 lutego 2015 o godz. 12.00 na wernisaż fotografii przyrodniczej  mieszkańca Jabłonek - Macieja Grzegorzka. Wernisaż będzie połączony z prezentacją albumu „Bieszczady i moja pasja” zawierający pierwszy zbiór prac tego wielokrotnie nagradzanego autora. Uwaga konkurs!
2014-11-14 · 10:50
Już w najbliższą niedzielę 16 listopada o godz. 20:10 ostatni odcinek serialu HBO Polska „Wataha”. Aby dodać szczyptę suspensu do zapewne dramatycznego finału tej bieszczadzkiej produkcji, wraz z HBO Polska zapraszamy do wzięcia udziału w facebookowym konkursie. KONKURS ROZWIĄZANY!
2014-09-18 · 18:42
Z początkiem października w Bacówce pod Honem w Cisnej odbędzie się jesienny, trzydniowy plener fotografii krajobrazowej. Organizatorem tego kreatywnego spotkania będą trenerzy fotografii projektu xpozycja.pl. Spotkanie dobędzie się w dniach 9-12 października 2014.
2014-08-19 · 09:03
Młodzi i utalentowani fotograficy w Bieszczadów – bracia Radek i Mirek Kaźmierczak – zapraszają na wernisaż swojej wystawy autorskiej fotografii przyrodniczej. Wydarzenie będzie miało miejsce 30 sierpnia 2014 o godz. 16.00 w Pensjonacie Gęsi Zakręt w Zadwórzu k/ Ustrzyk Dolnych.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
2015-11-28 · 14:45
Na początku stycznia 2016 wyrusza międzynarodowa ekspedycja naukowa do jednego z najrzadziej odwiedzanych miejsc na Ziemi - położonych na Południowym Pacyfiku nowozelandzkich Wysp Antypodów. Wśród członków ekspedycji znalazł się Stanisław Strzyżewski z Leska, który jako jeden z radiooperatorów wyprawy, będzie przeprowadzał z wysp łączności radiowe. Na możliwość nawiązania łączności z Wyspami Antypodów czeka blisko milion radioamatorów z całego świata.
2015-04-13 · 09:06
Komunikat techniczny dotyczący rzekomego rozsyłania spamu przez Bieszczady.pl z serwera "serwerownia.bieszczady.pl".
2014-10-12 · 08:00
Po dłuższej przerwie Bieszczady znów znalazły się w świetle medialnych reflektorów. Startuje wyprodukowany przez HBO Polska serial „Wataha”. Ta profesjonalnie wyprodukowana, duża produkcja to promocyjna szansa dla Bieszczadów. Dlaczego warto zwrócić na serial uwagę? Zapraszamy do lektury. Tylko na Bieszczady.pl: multimedialna, powstała przy współpracy z HBO Polska oraz zespołem Tołhaje niespodzianka.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2023


-->