bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Nowa wystawa w Galerii Barak

2012-04-26 · 12:29

Galeria „Barak” w Czarnej k. Ustrzyk Dolnych zaprasza od 28 kwietnia 2012 r. na wystawę pt. „Ziemia obiecana”. W zorganizowanym Mini–Muzeum Ceramiki prezentowane są eksponaty ceramiki pochodzącej z najsłynniejszych manufaktur i warsztatów garncarskich.

Organizatorzy wystawy i właściciele kolekcji - Róża i Krzysztof Franczakowie mają nadzieję wywołać wzruszenie widokiem dawnych „włocławków”, pamiętających stołówki pracownicze - „GS–ów” z Lubiany, brązowych naczyń z Pruszkowa czy Mirostowic, kamiennych garnków z Bochni – ale też chcą pochwalić się naczyniami z Ćmielowa, Chodzieży, Tułowic, dawnego Wałbrzycha. Garncarstwo na wystawie reprezentować będą wyroby najsłynniejszych rodzin garncarskich: Neclów z Chmielna i Konopczyńskich z Bolimowa. Swoją reprezentację będzie miała również Medynia Głogowska i ceramika pokucka oraz Łysa Góra i Bolesławiec jako przykłady współpracy rodzimego rzemiosła z artystami, projektantami ceramiki.
Na wystawę złożą się także albumy, publikacje, pocztówki, stare dokumenty, artykuły, banknoty, znaczki – słowem: wszystko, co kojarzy się z „ziemią obiecaną” właścicieli galerii - ceramiką.

Wystawie, która trwać będzie do 20 czerwca 2012 r. towarzyszyć będą otwarte warsztaty ceramiczne, w czasie których każdy będzie mógł spróbować własnych sił w ceramice, poznać  podstawowe techniki ceramiczne i zdobnicze, wysłuchać legend i przypowieści traktujących o ceramicznym fachu. Ponadto gospodarze galerii zapraszają codziennie o 17.00 na filiżankę dobrej herbaty. 

Galeria „Barak” w Czarnej
Codziennie z wyjątkiem poniedziałków w godz. 10.00 – 18.00
www.barak.art.pl


Warto przeczytać

2010-06-22 · 22:50
Sanocki Bazar Sztuki zaprasza na dwa nadchodzące, interesujące wydarzenia kulturalne w Sanoku. Będą to spotkanie z muzyką brazylijską w wykonaniu zespołu Sambasim oraz spotkanie z podróżnikami i ich opowieściami o Pakistanie i Syrii: Katarzyną Gembalik i Mikołajem Książkiem.
2010-06-13 · 09:08
Galeria Sanocka BWA zaprasza na wystawę pt.: „70. Szulc – Kozioł – Kraczkowski”. To niezwykle ciekawa i ujmująca ekspozycja archiwalnych fotografii z Sanoka i okolic sięgających lat 70.
2010-05-30 · 08:48
Przy sanockim Bazarze Sztuki powstało „Centrum Rozrywek Twórczych dla dzieci od 3 do 103 lat”. Oficjalne otwarcie jak się domyślacie 1 czerwca o godzinie 16:00. Wydarzenie to nie zostało zaplanowane na pierwszy dzień czerwca przypadkowo. Towarzyszyć mu będzie bowiem  zbiórka – jak podkreślają organizatorzy -  zabawek „rzekomo starych i niepotrzebnych”.
2010-05-27 · 09:12
Galeria „Barak” w Czarnej zaprasza w dniach 4-6 czerwca 2010r. na kolejne spotkanie ze sztuką rękodzieła w ramach projektu „RękoCzyny”. Tym razem bohaterką spotkania pt. „Dyskretny urok gliny” będzie ceramika.
2008-10-07 · 09:49
Galeria Sanocka oraz Galeria Szara z Cieszyna zapraszają na wernisaz wystawy „Home sweet home vol II”. Otwarcie wystawy odbędzie się 10.10.2008 o godz. 18.00 w Galerii Sanockiej (ul. Rynek 14). Wystawa potrwa do 7.11.2008.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-08-05 · 19:55
Stowarzyszenie „Zatwarnica” zaprasza 6 sierpnia 2017 na 9. edycję Kiermaszu Bojkowskiego.  W programie imprezy m.in. występy zespołów „Senioreczki”, „Połoniny”, „Wołosatki” oraz zespołu „Ethno XL” z Ukrainy.
2017-06-29 · 11:33
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 w Lutowiskach odbędzie się 16. edycja Powojennych Targów Końskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2021


-->