bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs w Bieszczadach

2014-09-04 · 16:03

W dniach od 9 do 13 września 2014, odbędzie się (głównie w Ustrzykach Dolnych oraz Cisnej) objazdowy festiwal filmów dokumentalnych Watch Docs. To drugi raz kiedy festiwal Watch Docs pojawia się w Bieszczadach. Organizatorom udało się przygotować ciekawy program, gdzie oprócz projekcji filmów odbędą się spotkania z interesującymi gośćmi oraz imprezy towarzyszące.

Formuła festiwalu filmów o prawach człowieka na całym świecie dowiodła swej atrakcyjności, odpowiada bowiem na realne społeczne zapotrzebowanie. Światowy ruch tego typu festiwali, w którym Watch Docs odgrywa ważną rolę, rozwija się w ścisłym związku z ogromnym sukcesem zaangażowanego społecznego filmu dokumentalnego, a zwłaszcza tzw. human rights documentary, czyli filmu dokumentalnego o prawach człowieka. Poświęcony prawom człowieka festiwal stanowi znakomite, specjalnie przygotowane miejsce dla prezentacji tego typu twórczości. To festiwal filmu i debaty, w którym merytoryczny komentarz do filmu, spotkanie, rozmowa i prezentacja możliwości działania na rzecz społecznej zmiany są równie ważne, co same filmy.

Prezentowane tu dokumenty i towarzyszące im wydarzenia wolne są od propagandy ideologicznej, komercyjnej presji rynku, autocenzury organizatorów. Watch Docs odpowiada na potrzebę zapewnienia forum prezentacji ważnej dziedziny twórczości artystycznej i nieskrępowanej, merytorycznej dyskusji na najdonioślejsze społecznie tematy związane z prawami podstawowymi.

Z doświadczeń organizacji pozarządowych – w tym Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka – oraz z badań socjologicznych wyraźnie wynika niski poziom świadomości Polaków w dziedzinie praw człowieka oraz malejące społeczne poparcie dla samej idei, która leży obecnie u podwalin polskiej państwowości. Wyraźny jest w Polsce niedostatek szerokiej edukacji o prawach podstawowych i zakazie dyskryminacji, a także działań skierowanych na podnoszenie poziomu świadomości społecznej w tym zakresie.

Watch Docs - Prawa Człowieka w Filmie to

  • sztuka filmu dokumentalnego - co roku kilkadziesiąt filmów dokumentalnych światowej klasy, z których większość to polskie premiery;
  • autentyczny ruch społeczny – festiwal objazdowy, organizowany co roku po międzynarodowym festiwalu w Warszawie, powstał i rozwija się wyłącznie w wyniku inicjatyw oddolnych, z którymi zgłaszają się do nas ludzie i instytucje z całej Polski;
  • wspólne przedsięwzięcie wiodącej polskiej organizacji obrony praw człowieka – Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, największego w Europie Środkowej i Wschodniej interdyscyplinarnego centrum sztuki – Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie i Społecznego Instytutu Filmowego – organizacji specjalizującej się w promocji zaangażowanego społecznie filmu dokumentalnego; do trzech organizatorów dołączyło ponad siedemdziesięciu partnerów z całego kraju – współorganizatorów festiwalu objazdowego;
  • spotkania i dyskusje panelowe z udziałem ekspertów, obrońców praw człowieka, publicystów i polityków;
  • przedsięwzięcie wspierane przez najważniejszych polskich i europejskich mecenasów sztuki filmowej i kultury praw człowieka.

Podczas bieszczadzkich pokazów dokumentów zobaczymy m.in.:

„Vojta Lavicka. Wzloty i upadki” o popularnym czeskim muzyku, publicyście i aktywiście romskiego pochodzenia.

„Niesamowity Azerbejdżan!” reż. L. Mermin ; Wlk. Brytania, 2012, 60'. Azerbejdżan gospodarzem Eurowizji – promocyjny show i skrywane zbrodnie reżimu.

„Lato z Antonem” reż. Krajinovic; Belgia, 2012, 61' - Dokument o putinowskim letnim obozie wojskowym dla nastolatków.

Jeden z ważniejszych filmów Festiwalu: „Matka 24h” reż. M. Janos Krawczyk; Polska, 2012, 52'. Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w podróży po polskich domach.

 

Watch Docs - Prawa Człowieka na Pętli Bieszczadzkiej
9-13 września 2014

Zapoznaj się z pełnym programem Festiwalu Watch Docs w Bieszczadach:

Ulotka z opisami filmów: http://www.watchdocs.pl/2014/a/files/Bieszczady_Ulotka_2014.pdf

Plakat z programem Festiwalu: http://www.watchdocs.pl/2014/a/files/Bieszczady%20Plakat%202014.pdf

Facebookowa strona Festiwalu Watch Docs w Bieszczadach: https://www.facebook.com/watchdocswbieszczadach


Warto przeczytać

2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2016-08-13 · 22:11
Już za tydzień odbędzie się jubileuszowa edycja niepowtarzalnej imprezy i zarazem jedynej zlokalizowanej w miejscu otoczonym przez Bieszczady Wysokie: Festiwal Doliny Sanu. Okrągła, 5. edycja wydarzenia odbędzie się 20 sierpnia 2016 roku (sobota) w miejscowości Muczne w gminie Lutowiska.
2014-12-17 · 18:45
Bieszczadzka Grupa GOPR, Urząd Miejski Ustrzyki Dolne oraz Ustrzycki Dom Kultury zapraszają na 11. Edycję XI Przeglądu Filmów Górskich. Organizowana z powodzeniem cykliczna impreza jak zwykle zawita do Ustrzyk Dolnych. W 2015 roku impreza odbędzie się w dniach 16-18 stycznia. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2014-07-31 · 09:45
W ramach prowadzonego mikroprojektu grantowego Fundacja Bieszczadzka zaprasza od 1 do 3 sierpnia 2014 do Lutowisk na „Festiwal Dzikie Karpaty”.  W programie m.in.: wycieczki, warsztaty i prelekcje przyrodnicze, warsztaty oraz wystawa fotografii przyrodniczej, przegląd filmów o przyrodzie Karpat, konkursy dla dzieci i dorosłych. Uwaga: udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.
2014-01-17 · 20:38
Już wkrótce bieszczadzka prapremiera długo oczekiwanego filmu dokumentalnego o karpackiej przyrodzie. Wraz z Ursa Maior zapraszamy do Uherzec Mineralnych 25 stycznia 2014 na przedpremierową projekcję filmu „Wilcze Góry”.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-08-05 · 19:55
Stowarzyszenie „Zatwarnica” zaprasza 6 sierpnia 2017 na 9. edycję Kiermaszu Bojkowskiego.  W programie imprezy m.in. występy zespołów „Senioreczki”, „Połoniny”, „Wołosatki” oraz zespołu „Ethno XL” z Ukrainy.
2017-06-29 · 11:33
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 w Lutowiskach odbędzie się 16. edycja Powojennych Targów Końskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2018


-->