bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Otwarcie nowego schroniska w Bieszczadach

2010-09-28 · 12:18

24 września odbyło się oficjalne otwarcie nowowybudowanego Schroniska Studenckiego Politechniki Warszawskiej „Koliba”. Schronisko znajduje się naprzełęczy Przysłup Caryński położonej pomiędzy szczytem Połoniny Caryńskiej i Magury Stuposiańskiej [zobacz na mapie].

Otwarcie nowego schroniska w Bieszczadach to szczególne wydarzenie, które nie zdarza się co dzień. Do tej pory „najmłodszym” oddanym do użytku z bieszczadzkich schronisk było schronisko „Pod Honem” w Cisnej (które oddano do użytku 24 lata temu - w 1986 roku) oraz oddane w 2008r. nowe schronisko „Chata Socjologa” na Otrycie wybudowane na miejscu budynku zniszczonego w pożarze w styczniu 2003 roku. „Koliba” to nowoczesny budynek nawiązujący swoją bryłą do przedwojennych, karpackich schronisk oraz regionalnej architektury. Konstrukcja stanęła na miejscu dawnego, drewnianego budynku „Koliby”, który darzony był i będzie przez wielu bieszczadzkich turystów wielkim sentymentem. Przez wiele lat „Kolibę” prowadzili Tomasz Nawrot, Krystyna Rados, Maria Łapa, a następnie Karolina i Tomasz Jędrusiakowie. Ci ostatni będą zarządzać również i nową „Kolibą”.


Schronisko będzie mogło pomieścić jednocześnie kilkadziesięciu turystów. Dolna kondygnacja to obszerne pomieszczenie pełniące rolę świetlicy – miejsca spotkań turystów. Górne kondygnacje zajmują wygodne, kilku- i wieloosobowe pokoje. Z większości z nich rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na najwyższą cześć Bieszczadów – pasmo Bukowego Berda, Krzemienia oraz Tarnicy z Szerokim Wierchem. Pomiędzy nimi doskonale widoczna jest znana Przełęcz Goprowców. Widok ten można podziwiać również dzięki nowoczesnej kamerze internetowej zainstalowanej w schronisku przez portal www.Bieszczady.pl. Dzięki tej inwestycji portalu, schronisko oprócz świetnego narzędzia promocji, zyskało również dostęp do służbowego Internetu.

Podczas ceremonii otwarcia „Koliby”, uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kurnik wraz z Rektorem Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Stanisławem Adamczakiem, Wójtem Gminy Lutowiska oraz delegatami Powiatowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i przedstawicielami Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Całą uroczystość uświetnił występ zespołu ludowego „Połoniny” z Lutowisk. Ze względów organizacyjnych Schronisko dla turystów będzie udostępnione od 1 października 2010 roku.

Patronat internetowy nad schroniskiem objął portal www.Bieszczady.pl, a już wkrótce wszelkie informacje o „Kolibie” będzie można odnaleźć na oficjalnej witrynie schroniska.


Komentarze: (7)

kako, Przeworsk, 2010-10-08 · 07:56
Dlaczego nie ma kamer internetowych z widokiem na Bieszczady . Tatry maja tyle kamer i to bardzo dobrej jakości
Kryska, 2010-10-09 · 12:05
ktos tu chyba nie potrafi czytac. przeciez informacja powyzsza chyba ewidentnie dotyczy uruchomienia nowej kamery hahah
wypalony, Polska, 2010-10-15 · 02:41
No cóż kończy się pewien etap wybierałem się tu z żoną ale po remoncie to nie miejsce dla mnie.
ergie, 2010-10-25 · 09:37
Czy może mi ktoś podać aktualny numer telefonu bądź maila do Koliby" ? Z góry dziękuję
Przemo, 2010-10-26 · 15:04
Nr tel. do Koliby: 013 461 18 48
Bozia, Sanok, 2010-10-28 · 13:29
A my też się wybrałyśmy do Koliby, po nocnym przejściu dotarłyśmy do pięknego schroniska. Może klimat starego ulotnił się nieco, ale za to warunki dużo lepsze, a reszta i tak zależy od nas samych i ....miłej obsługi tegoż miejsca. Serdecznie pozdrawiają właścicieli - Trzy Siostry:)
peter, lublin, 2011-06-18 · 16:18
A może jakiś link do stronki schroniska gdzie byloby info o cenach? W necie coś nic w googlarce się nie pokazuje...
Serwis Regionalny www.bieszczady.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez użytkowników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników Serwisu Regionalnego www.bieszczady.pl i stanowią własność ich autorďż˝w. Autorzy komentarzy ponoszą pełną odpowiedzialność za publikowane przez nich treści. W przypadku konsekwencji prawnych wynikających z ich publikacji, redakcja portalu Bieszczady.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Warto przeczytać

2014-01-24 · 18:55
Przyroda potrafi płatać figle. Szczególnie jeśli zima długo nie nadchodzi, a niektóre zwierzęta zamiast hibernować, wędrują lasami poszukując pożywienia. O nietypowej przygodzie opowiedział nam leśniczy Marcin Scelina z Rabego k/Baligrodu.
2011-08-12 · 13:31
26 sierpnia 2011r. na Przełęczy Wyżnej w Bieszczadach zostanie odsłonięty pomnik „Ofiarom gór i ratownikom niosącym im pomoc”. To pierwszy tego typu obelisk upamiętniający ludzi, którzy jako turyści stracili życie w Bieszczadach. Choć góry te uważane są za łagodne, to kroniki Grupy Bieszczadzkiej GOPR w ciągu półwiecza jej istnienia zanotowały 99 ofiar śmiertelnych. Były wśród nich osoby zmarłe z wychłodzenia, w wyniku uderzeń piorunów i na skutek zawałów serca.
2011-02-02 · 06:39
Informujemy, że radiolinia zapewniająca kontakt telefoniczny ze schroniskiem studenckim „Koliba” na Przysłupiu Caryńskim uległa awarii. Obecnie kontakt ze schroniskiem odbywać się jedynie drogą e-mailową.
Aktualizacja 09.02.2011 · 23:43
Usterka telefonu w schronisku „Koliba” usunięta.
2010-11-25 · 17:44
Grupa Wyprawowa „Chate.pl”, Bacówka Pod Małą Rawką i Hotel Górski w Wetlinie zapraszają na jesienne „Czejtowisko pod Rawkami”. Będzie to już dziesiąta, jubileuszowa edycja tej imprezy.
2010-09-22 · 06:21
Ostatni dzień astronomicznego lata 2010 roku żegnamy internetową niespodzianką: uruchamiamy nowy webcam w samym sercu gór z widokiem na „Koronę Bieszczadów” – pasmo Tarnicy, Krzemienia i Bukowego Berda.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
2015-11-28 · 14:45
Na początku stycznia 2016 wyrusza międzynarodowa ekspedycja naukowa do jednego z najrzadziej odwiedzanych miejsc na Ziemi - położonych na Południowym Pacyfiku nowozelandzkich Wysp Antypodów. Wśród członków ekspedycji znalazł się Stanisław Strzyżewski z Leska, który jako jeden z radiooperatorów wyprawy, będzie przeprowadzał z wysp łączności radiowe. Na możliwość nawiązania łączności z Wyspami Antypodów czeka blisko milion radioamatorów z całego świata.
2015-04-13 · 09:06
Komunikat techniczny dotyczący rzekomego rozsyłania spamu przez Bieszczady.pl z serwera "serwerownia.bieszczady.pl".
2014-10-12 · 08:00
Po dłuższej przerwie Bieszczady znów znalazły się w świetle medialnych reflektorów. Startuje wyprodukowany przez HBO Polska serial „Wataha”. Ta profesjonalnie wyprodukowana, duża produkcja to promocyjna szansa dla Bieszczadów. Dlaczego warto zwrócić na serial uwagę? Zapraszamy do lektury. Tylko na Bieszczady.pl: multimedialna, powstała przy współpracy z HBO Polska oraz zespołem Tołhaje niespodzianka.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2018


-->