bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Podtopienia w Bieszczadach

2008-07-25 · 23:01
Od dwóch dni w trzech powiatach leżących w południowo-wschodnim zakątku Polski: sanockim, leskim i bieszczadzkim obowiązuje alarm powodziowy. Najdramatyczniejsza sytuacja panuje na terenie powiatu sanockiego, gdzie podtopieniem zagrożony jest sanocki skansen, a kilka gospodarstw zostało poważnie uszkodzonych po zalaniu wodą. W Lesku występują czasowo przerwy w dostawie wody.

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników odwołano, lub przełożono wiele imprez kulturalnych, m.in. część koncertów w ramach festiwalu Mediawave oraz zapowiadany od dawna jubileuszowy koncert bieszczadzkiego zespołu KSU.

Jak poinformowali nas pracownicy Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce, największy dopływ wód poopadowych do zalewu występował w piątek w godzinach rannych i wynosił około 900m3 na sekundę. Podobne sytuacje zdarzały się już w przeszłości i na szczęście obydwie zapory są na takie sytuacje przygotowane. Rekord ilości wody docierającej do zbiorników padł w latach 80-tych i wynosił przeszło 1000m3 wody na sekundę.

W nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę 26 lipca 2008 w Bieszczadach mogą wystąpić jeszcze intensywne opady deszczu. W sobotę w godzinach popołudniowych powinny jednak stopniowo zanikać , aż do wystąpienia większych rozpogodzeń. Tym samym poziom wód w Bieszczadach powinien zacząć opadać, a sytuacja w regionie zacznie się stabilizować.
Statystycznie, lipiec jest najbardziej deszczowym miesiącem w naszym zakątku Polski.

Portal Bieszczady.pl przyglądał się niebezpiecznym siłom przyrody w miejscowości Zwierzyn oraz Myczkowce, gdzie ogromne masy wody musiały zostać wypuszczone w tzw. „martwe” zakole Sanu poniżej zapory wodnej tworząc olbrzymie rozlewisko. Duża różnica temperatur pomiędzy ciepłym powietrzem, a znacznie chłodniejszą wodą, tworzyła intensywne zamglenia wzdłuż koryta rzeki. Nasze ryzykowne obserwacje przypłaciliśmy zalaniem wodą silnika samochodu. Na szczęście po 2 godzinach, dzięki pomocy miejscowego mechanika, udało się pojazd uruchomić, dzięki czemu jeszcze dzisiaj możemy zaprezentować poniższe zdjęcia.
 
 

Aktualizacja 26.07.2008 · 13:40

W dniu 26 lipca 2008 alarmy powiodziowe dla powiatów bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego zostały odwołane, a sytuacja na bieszczadzkich rzekach stabilizuje się.

Warto przeczytać

2015-03-19 · 13:35
17 marca 2015 w wyniku wzmożonej aktywności słonecznej oraz uderzenia wiatru słonecznego w ziemską magnetosferę, przyroda zgotowała mieszkańcom Ziemi niesamowity nocny spektakl: zorzę polarną. Zderzenie wysokoenergetycznych cząstek wiatru słonecznego wywołało najsilniejszą od kilkunastu lat burzę magnetyczną, której rezultatem było wystąpienie spektakularnego zjawiska atmosferycznego – zorzy polarnej.Zjawisko można było również obserwować nad Bieszczadami
2015-02-25 · 23:29
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza w najbliższy piątek 27 lutego 2015 o godz. 12.00 na wernisaż fotografii przyrodniczej  mieszkańca Jabłonek - Macieja Grzegorzka. Wernisaż będzie połączony z prezentacją albumu „Bieszczady i moja pasja” zawierający pierwszy zbiór prac tego wielokrotnie nagradzanego autora. Uwaga konkurs!
2015-02-12 · 16:11
Wraz z organizatorami zapraszamy do Mucznego w najbliższą sobotę 14 lutego 2015 na II Bieszczadzki Bieg Narciarski pn. "Tropem Żubra". Zapoznaj się z programem imprezy.
2015-02-09 · 20:40
Bieszczadzki Park Narodowy wspólnie z Grupą Bieszczadzką GOPR zapraszają do wzięcia udziału  w XXXII Ogólnopolskim Bieszczadzkim Rajdzie Narciarskim, który odbędzie się w dniach 18.02 - 22.02.2015 r., z bazą w Ustrzykach Górnych.
2014-11-28 · 20:15
Bieszczadzki Oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami otrzymał nagrodę Custos Monumentorum Rei Publice w II edycji konkursu „Strażnik Dziedzictwa Rzeczypospolitej”. 18 listopada br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala konkursowa, podczas której nagrode odebrali członkowie zarządu TOnZ Oddziału Bieszczadzkiego.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-05-26 · 11:15
Pod koniec czerwca 2017 ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR wyruszają na podbój drugiego co do wysokości szczytu Pamiru – Piku Lenina. Szczyt ten do czasu rozpadu Związku Radzieckiego był trzecim szczytem całego ZSRR. Leży na granicy Kirgistanu i Tadżykistanu, w olbrzymich górach Pamiru i wznosi się na wysokość 7134 m n.p.m.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2016-10-21 · 11:09
Specjalnie dla naszych Czytelników przeszukujemy ostatnio zasoby Internetu w poszukiwaniu wyjątkowych propozycji na wypoczynek w górach. Na stronie 100club.pl znaleźliśmy artykuł promujący nasze przepiękne Bieszczady. Kolejny dowód na to, że warto się tu wybrać o tej porze roku.
2016-04-25 · 17:20
Z przyjemnością informujemy o wznowieniu transmisji obraz z naszej kamery internetowej zainstalowanej w Studenckiej Kolibie na przełęczy Przysłup Caryński w Bieszczadach Wysokich. Kamera zainstalowana dzięki uprzejmości administrującej budynkiem Politechniki Warszawskiej przekazuje widok na najwyższe pasmo polskiej części Bieszczadów - Tarnicę, Szeroki Wierch, Krzemień oraz Bukowe Berdo.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2024


-->