bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Polska Światłoczuła w Uhercach Mineralnych

2014-09-01 · 12:20

We wrześniu projekt Polska Światłoczuła znowu rusza w filmową trasę po kraju. Tym razem odwiedzi Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych z filmem Jana P. Matuszyńskiego „Deep love”. Projekcja odbędzie się 10 września 2014 o godz. 18.00. Film zdobył już uznanie w Polsce (Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu dokumentalnego), jak i zagranicą (nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie). Ten piękny film młodych twórców stawia nas przed fundamentalnym pytaniem o to jak żyć. Projekcji w Ursa Maior towarzyszyć będzie spotkanie z montażystą Przemysławem Chruścielewskim.

Polska Światłoczuła to projekt dotarcia z polskim repertuarem kinowym do małych miejscowości. Szczególnie takich, w których nigdy nie było kina. Pomysłodawcy pragną stworzyć niepowtarzalną atmosferę wokół projekcji, dlatego odbywają się one w nietypowych miejscach: w więzieniu, w kościele, w małych zapomnianych salach operowych, domach kultury. W każdej trasie projekcjom towarzyszy twórca filmu: reżyser, operator, aktor lub producent.

– Zarówno temat filmu, który będziemy pokazywać, jak i idea Polski Światłoczułej wpisuje się to doskonale w motto Ursa Maior „Sięgaj Wyżej”, - opowiada o projekcie wiceprezes Ursa Maior Andrzej Czech. Przed i po seansie będzie można zobaczyć część produkcyjną Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa, prace zgromadzone w Domu Aukcyjnym Ursa Maior, wystawę zdjęć Waldemara Sosnowskiego oraz nabyć arcydzieła piwne i artystyczne w sklepie Esencja Karpat.

Polska Światłoczuła – projekcja filmu Jana P. Matuszyńskiego „Deep love”.
10 września (środa), godz. 18.00
Centrum Ursa Maior
Uherce Mineralne 122A
http://ursamaior.pl/

Wstęp wolny


O filmie „Deep Love”

W filmie Jana P. Matuszyńskiego kluczowym pytaniem staje się nie to, czy żyć, tylko jak żyć. Dla Janusza, głównego bohatera, pełnią życia i pełnią szczęścia jest nurkowanie. Czy bez tego, mimo dużego ryzyka, jego życie miałoby sens? W jednej chwili, to zdawałoby się proste pytanie, nabiera innego sensu. Bo w wyniku wypadku podczas przygotowań do kolejnego zejścia pod wodę, zdrowy, opalony, krzepki sześćdziesięciolatek Janusz Solarz, zamienia się w wymagającego stałej opieki człowieka. 
Jego życie , diametralnie się zmienia. Obserwujemy zmagania i codzienną, ciężką pracę, by zmusić ciało do dawnej sprawności. A wszystko po to, by znów móc nurkować. I to  poniżej 100 metrów, jak dawniej. Teraz wiąże się to z poważnym zagrożeniem nie tylko zdrowia, ale i życia. Celem, który sobie wyznacza, jest zejście w Blue Hole w Egipcie. Towarzyszymy mu w kolejnych, niezwykle emocjonujących i trzymających w napięciu, etapach realizacji tego marzenia. 

Deep love to film o wielkiej pasji, o miłości. Miłości, która jest silniejsza, niż to, co podpowiada rozum i lekarze.  Jest w filmie jeszcze jedna miłość - kobiety do mężczyzny, miłość, dzięki której marzenia głównego bohatera mają szanse na spełnienie.


Przemysław Chruścielewski

Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Mimo młodego wieku może się już pochwalić pracą przy bardzo dobrych filmach. To on stoi za montażem „Ojca i syna” Pawła Łozińskiego jak i wersją filmu Marcela Łozińskiego „Ojciec i syn w podróży”. Z drugim z reżyserów pracował również przy mocnym obrazie „Tonia i jej dzieci”.

Wybrana filmografia:

 • 2014 Dżej Dżej, film fabularny
 • 2013 Deep love, film dokumentalny
 • 2013 Leszczu, film fabularny - krótkometrażowy
 • 2013 Ojciec i syn, film dokumentalny
 • 2013 Ojciec i syn w podróży, film dokumentalny
 • 2012 Offline, film fabularny - krótkometrażowy
 • 2012 Podróż z bagażem podręcznym, etiuda szkolna
 • 2012 Portier w hotelu Mewa, etiuda szkolna
 • 2012 Westerplatte południa, film fabularny - krótkometrażowy
 • 2011 10 w skali Beauforta, film dokumentalny
 • 2011 Konkurs, film dokumentalny
 • 2011 Niebo, film dokumentalny
 • 2011 Pekin od świtu do zmierzchu, film dokumentalny
 • 2011 Tonia i jej dzieci, film dokumentalny
 • 2010 Kawałek lata, film dokumentalny

Warto przeczytać

2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2016-09-22 · 11:11
Producent filmu „Na granicy” pragnie zrealizować w Bieszczadach kolejny, fabularny projekt. Film „Las” oparty na opowiadaniach Andrzeja Stasiuka film wyreżyseruje Maciej Patronik, a w głównych rolach zagrają m.in. Jerzy Trela i Ewa Błaszczyk. Za realizację filmu będzie odpowiedzialna utalentowana francusko-polska ekipa artystyczna i techniczna, a w jego powstanie będą zaangażowani również bieszczadzcy artyści. Zdjęcia próbne (do tzw. teasera) mają ruszyć w Bieszczadach już tej jesieni.
2016-08-18 · 21:53
Zapraszamy do Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych na wystawę pt. „Ludzie dymu”. To fotograficzny reportaż autorstwa mieszkańca Krosna – Pawła Malarczyka. Jego prace przybliżają codzienne życie i pracę bieszczadzkich „węglarzy”.
2015-04-30 · 20:22
Podczas gdy wszyscy w Bieszczadach czekamy na pierwsze wiosenne kwiaty, filmowcy niemal modlą się o powrót zamieci. Gwałtowna odwilż pokrzyżowała plany nakręcenia finału w białej scenerii. Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia reportażu z planu "Na granicy" - najnowszej produkcji filmowej nakręconej w Bieszczadach.
2015-02-23 · 18:46
W bieszczadzkiej scenerii właśnie dobiegają końca plenerowe zdjęcia do filmu „Na granicy” w reżyserii Wojciecha Kasperskiego z udziałem Marcina Dorocińskiego, Andrzeja Chyry i Andrzeja Grabowskiego. Operatorem zdjęć jest Łukasz Żal, autor zdjęć do nagrodzonego Oskarem filmu „Ida”.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-08-05 · 19:55
Stowarzyszenie „Zatwarnica” zaprasza 6 sierpnia 2017 na 9. edycję Kiermaszu Bojkowskiego.  W programie imprezy m.in. występy zespołów „Senioreczki”, „Połoniny”, „Wołosatki” oraz zespołu „Ethno XL” z Ukrainy.
2017-06-29 · 11:33
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 w Lutowiskach odbędzie się 16. edycja Powojennych Targów Końskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2018


-->