bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Powstaje kryty basen w Lesku

2012-05-18 · 16:21

Trwają prace na budowie krytej pływalni w Lesku. Inwestycja powstaje w ramach realizacji zadania „Budowa kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Lesku etap I” przez firmę Skanska. Wartość projektu wyniesie ponad 23 mln złotych brutto. Będzie to jedna z największych atrakcji  turystycznych miasta, przyciągająca osoby wypoczywające w Lesku i jego okolicach zarówno w okresie letnim jak i zimowym.

Powstaje nowoczesna pływalnia w Bieszczadach

Realizacja projektu potrwa do 30 czerwca 2014 roku.  W ramach inwestycji wybudowana zostanie kryta pływalnia, która będzie głównym budynkiem kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Lesku. Obiekt będzie dysponować basenem pływackim i rekreacyjnym, dwiema zjeżdżalniami – płaszczyznową i rurową oraz brodzikiem dziecięcym i wanną z hydromasażem. Na poziomie plaży przy basenie pływackim powstanie składana widownia, służąca osobom przebywającym na czas zawodów w hali basenów, zaś osoby oglądające zawody będą miały do dyspozycji  ogólnodostępną widownię na poziomie galerii.  W obiekcie znajdzie się także zespół odnowy biologicznej, składający się z działów: wodolecznictwa, elektrolecznictwa, światłolecznictwa i krioterapii, fitness, siłowni i pary saun fińskich oraz punkty usługowe, szatnie wraz z natryskami i pomieszczenia pomocnicze.

Ściany idą w górę

- W zeszłym miesiącu zakończyliśmy betonowanie fundamentowej płyty dennej o wymiarach 55 m2
i grubości 50 cm, która znajduje się pod całym obiektem basenu. Zrealizowaliśmy także przelewowe zbiorniki żelbetowe zlokalizowane pod niecką basenową. Obecnie betonujemy wewnętrzne i zewnętrzne ściany piwnic o grubości 35 cm i wysokości 4 m oraz płytę denną dużej niecki basenowej – mówi Roman Kawa, Kierownik Budowy Skanska.

Dla mieszkańców, turystów i sportowców

Kryta pływalnia w Lesku będzie miejscem wypoczynku, rekreacji i aktywnego spędzania czasu wolnego dla mieszkańców miasta, powiatu oraz turystów odwiedzających region. Będzie również stanowiła doskonałą bazę sportową przeznaczoną przede wszystkim dla dzieci i młodzieży z terenu Leska i okolic. W utworzonym kompleksie organizowane będą zajęcia sportowe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ponadto, w godzinach popołudniowych oraz w dniach wolnych od nauki korzystać z niego będą całe rodziny, gdzie każdy powinien znaleźć propozycję dla siebie. W okresie wakacji z usług kompleksu będą mogły korzystać zorganizowane grupy turystyczne, wczasowicze oraz sportowcy. Zamawiającym jest firma Sport Lesko i Gmina Lesko.


Komentarze: (1)

kris, Bieszczady, 2012-05-21 · 09:28
lepiej późno niż wcale, dobrze ze się w tym Lesku coś zaczyna dziać bo to czarna dziura rodem z PRL, jeszcze tylko wymienić niedouczonych i zacofanych urzedników
Serwis Regionalny www.bieszczady.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez użytkowników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników Serwisu Regionalnego www.bieszczady.pl i stanowią własność ich autorďż˝w. Autorzy komentarzy ponoszą pełną odpowiedzialność za publikowane przez nich treści. W przypadku konsekwencji prawnych wynikających z ich publikacji, redakcja portalu Bieszczady.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Warto przeczytać

2016-10-21 · 11:09
Specjalnie dla naszych Czytelników przeszukujemy ostatnio zasoby Internetu w poszukiwaniu wyjątkowych propozycji na wypoczynek w górach. Na stronie 100club.pl znaleźliśmy artykuł promujący nasze przepiękne Bieszczady. Kolejny dowód na to, że warto się tu wybrać o tej porze roku.
2015-02-25 · 23:29
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza w najbliższy piątek 27 lutego 2015 o godz. 12.00 na wernisaż fotografii przyrodniczej  mieszkańca Jabłonek - Macieja Grzegorzka. Wernisaż będzie połączony z prezentacją albumu „Bieszczady i moja pasja” zawierający pierwszy zbiór prac tego wielokrotnie nagradzanego autora. Uwaga konkurs!
2012-11-22 · 11:00
Biegówki, zimowy zorbing, wycieczki na rakietach śnieżnych, a w końcu także świetne stoki narciarskie? Gdzie? W gminie Ustrzyki Dolne. Zapraszamy do wzięcia udziału w atrakcyjnym, mikołajkowym konkursie turystycznym pod patronatem portalu Bieszczady.pl.

Aktualizacja 06.12.212 · 18:20

Konkurs rozwiązany - lista zwyciężców opublikowana. Gratulujemy!

2012-05-30 · 21:11
„Finis Coronat opus” (koniec wieńczy dzieło) – czas na podsumowanie polsko-słowackiego projektu „Karpackie Niebo”, analizę efektów naszej pracy, przypomnienie dokonań i osiągnięć uzyskanych w okresie jego realizacji.
2012-05-30 · 11:42
Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Lesku w 2009r. rozpoczęło realizację polsko-słowackiego projektu „Karpackie Niebo. Rozwój produktów turystycznych związanych z astronomią na terenie polsko-słowackiego pogranicza”. Jest on współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. 3 czerwca 2011 roku odbyło się IV Spotkanie Robocze Projektu „Karpackie Niebo” połączone z oficjalnym otwarciem zaplecza edukacyjnego Leskiego Obserwatorium Astronomicznego (LOA).

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
2015-11-28 · 14:45
Na początku stycznia 2016 wyrusza międzynarodowa ekspedycja naukowa do jednego z najrzadziej odwiedzanych miejsc na Ziemi - położonych na Południowym Pacyfiku nowozelandzkich Wysp Antypodów. Wśród członków ekspedycji znalazł się Stanisław Strzyżewski z Leska, który jako jeden z radiooperatorów wyprawy, będzie przeprowadzał z wysp łączności radiowe. Na możliwość nawiązania łączności z Wyspami Antypodów czeka blisko milion radioamatorów z całego świata.
2015-04-13 · 09:06
Komunikat techniczny dotyczący rzekomego rozsyłania spamu przez Bieszczady.pl z serwera "serwerownia.bieszczady.pl".
2014-10-12 · 08:00
Po dłuższej przerwie Bieszczady znów znalazły się w świetle medialnych reflektorów. Startuje wyprodukowany przez HBO Polska serial „Wataha”. Ta profesjonalnie wyprodukowana, duża produkcja to promocyjna szansa dla Bieszczadów. Dlaczego warto zwrócić na serial uwagę? Zapraszamy do lektury. Tylko na Bieszczady.pl: multimedialna, powstała przy współpracy z HBO Polska oraz zespołem Tołhaje niespodzianka.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2020


-->