bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Rusza Leskie Młodzieżowe Radio Internetowe „Morela”

2008-09-14 · 20:15
Leska młodzież rozpoczyna innowacyjny projekt. 23 września rusza Radio Morela – pierwsze leskie radio internetowe.

Muzyka, Europa, Młodzież - te trzy idee określają projekt. Połączone, tworzą nową formę aktywności młodzieży - internetową stację radiową "Morela". Pionierski projekt oparty na dziennikarstwie radiowym jest skierowany do młodych ludzi mieszkających w Lesku (podkarpackie) i okolicach.

Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie nowej formy komunikacji, spędzania wolnego czasu i zdobywania praktycznej wiedzy o Europie.
W Radiu Morela będzie można słuchać audycji muzycznych oraz publicystycznych samodzielnie tworzonych i prezentowanych przez młodzież. Znajdziemy wśród nich m.in. listę przebojów „Spontan”, audycję alternatywną czy wieczór z muzyką klubową. Radio nadaje na stronie www.radiomorela.pl od wtorku do soboty w godzinach 16:00 – 20:00.

Jednym z priorytetów projektu jest edukacja w zakresie kultury europejskiej, dlatego dużo miejsca w programie radiowym zajmie muzyka z różnych krajów Unii Europejskiej. W co drugi tydzień młodzi dziennikarze zapraszają na audycje tematyczne związane z jednym z krajów europejskich. Pierwszym z nich będzie Irlandia.

Całą ramówkę uzupełni „Dzień lokalny” – wiadomości z życia Leska i okolic oraz muzyka lokalnych zespołów.
Sami słuchacze mogą współtworzyć audycje. Specjalnie dla nich będą dostępne kanały SMS i e-mail, przez które będą mogli kontaktować się z prowadzącymi. Młodzi dziennikarze będą również prowadzić dyżury redakcyjne.

Grupa inicjatywna projektu już teraz zaprasza młodzież w wieku 15-20 lat do udziału w pierwszym castingu na dziennikarzy i prezenterów. Termin zgłoszeń – przez stronę internetową - upływa 10 października.

Projekt „Muzyka, Europa, Młodzież – Radio Morela” jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu” Akcja 1.2 Inicjatywy Młodzieżowe. Projekt prowadzi Nieformalna Grupa Młodzieży „Morela”, zaś organizacją wspierającą jest Towarzystwo Miłośników Leska i Okolic. Partnerem projektu jest Publiczne Gimnazjum w Lesku.Kontakt z rozgłośnią:


Koordynator projektu – Miłosz Lewandowski
e-mail: milosz.lewandowski@gmail.com, radiomorela@radiomorela.pl
tel. +48 791 775 220

Warto przeczytać

2015-10-12 · 15:24
Warszawski Klub Krótkofalowców SP5PPK otrzymał pozwolenie radiowe do przeprowadzania łączności radiowych pod specjalnym znakiem wywoławczym HF13URSA. Stacja będzie pracowała w celu promowania Bieszczadów i zostanie zainstalowana w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior. W trzeci weekend października radioamatorzy zapraszają do obejrzenia pracy krótkofalowców na żywo.
2015-02-25 · 23:29
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza w najbliższy piątek 27 lutego 2015 o godz. 12.00 na wernisaż fotografii przyrodniczej  mieszkańca Jabłonek - Macieja Grzegorzka. Wernisaż będzie połączony z prezentacją albumu „Bieszczady i moja pasja” zawierający pierwszy zbiór prac tego wielokrotnie nagradzanego autora. Uwaga konkurs!
2012-05-30 · 21:11
„Finis Coronat opus” (koniec wieńczy dzieło) – czas na podsumowanie polsko-słowackiego projektu „Karpackie Niebo”, analizę efektów naszej pracy, przypomnienie dokonań i osiągnięć uzyskanych w okresie jego realizacji.
2012-05-30 · 11:42
Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Lesku w 2009r. rozpoczęło realizację polsko-słowackiego projektu „Karpackie Niebo. Rozwój produktów turystycznych związanych z astronomią na terenie polsko-słowackiego pogranicza”. Jest on współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. 3 czerwca 2011 roku odbyło się IV Spotkanie Robocze Projektu „Karpackie Niebo” połączone z oficjalnym otwarciem zaplecza edukacyjnego Leskiego Obserwatorium Astronomicznego (LOA).
2012-05-18 · 16:21
Trwają prace na budowie krytej pływalni w Lesku. Inwestycja powstaje w ramach realizacji zadania „Budowa kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Lesku etap I” przez firmę Skanska. Wartość projektu wyniesie ponad 23 mln złotych brutto. Będzie to jedna z największych atrakcji  turystycznych miasta, przyciągająca osoby wypoczywające w Lesku i jego okolicach zarówno w okresie letnim jak i zimowym.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
2015-11-28 · 14:45
Na początku stycznia 2016 wyrusza międzynarodowa ekspedycja naukowa do jednego z najrzadziej odwiedzanych miejsc na Ziemi - położonych na Południowym Pacyfiku nowozelandzkich Wysp Antypodów. Wśród członków ekspedycji znalazł się Stanisław Strzyżewski z Leska, który jako jeden z radiooperatorów wyprawy, będzie przeprowadzał z wysp łączności radiowe. Na możliwość nawiązania łączności z Wyspami Antypodów czeka blisko milion radioamatorów z całego świata.
2015-04-13 · 09:06
Komunikat techniczny dotyczący rzekomego rozsyłania spamu przez Bieszczady.pl z serwera "serwerownia.bieszczady.pl".
2014-10-12 · 08:00
Po dłuższej przerwie Bieszczady znów znalazły się w świetle medialnych reflektorów. Startuje wyprodukowany przez HBO Polska serial „Wataha”. Ta profesjonalnie wyprodukowana, duża produkcja to promocyjna szansa dla Bieszczadów. Dlaczego warto zwrócić na serial uwagę? Zapraszamy do lektury. Tylko na Bieszczady.pl: multimedialna, powstała przy współpracy z HBO Polska oraz zespołem Tołhaje niespodzianka.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2018


-->