bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Rusza internetowe Radio Świstak

2011-02-09 · 11:47

„Młodzi na antenie – Radio Świstak” – pod taką nazwą rusza projekt związany z uruchomieniem internetowego radia przez młodzież z Leska. Od 9 lutego do końca czerwca 2011 roku trzy raz w tygodniu po 4 godziny prowadzić będzie ona własne, autorskie audycje dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

„Równać Szanse” to nazwa programu grantowego finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności koordynowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Po szansę otrzymania dotacji w wysokości 7000 zł postanowiła sięgnąć młodzież z Leska z pomocą Towarzystwa Miłośników Leska i Okolic. I udało się. W listopadzie ubiegłego roku złożony przez prezes Towarzystwa Miłośników Leska i Okolic – Alicję Lewandowską wniosek został rozpatrzony pozytywnie, a realizowanie marzenia o własnej stacji radiowej młodzież rozpocznie w najbliższą środę 9 lutego 2011r. Uruchomienie stacji poprzedziły liczne spotkania robocze oraz warsztaty dziennikarskie. Realizacja projektu koordynowana jest przez Stanisława Strzyżewskiego z portalu Bieszczady.pl, zaś wnioskodawcą dotacji była prezes Towarzystwa Miłośników Leska i Okolic – Alicja Lewandowska
Autorami internetowo-radiowej ramówki będzie 8 młodych osób uczęszczających do leskiego gimnazjum i liceum: Natasza Wermińska, Marcysia Kieras, Kinga Semczak, Rafał Podsobiński, Sandra Kwilman, Marcin Kwaśny, Kasia Lewandowska oraz Ania Lisowska. To właśnie oni będą tworzyli radiową ramówkę skierowaną do nastoletniego odbiorcy – swoich rówieśników nie tylko z Leska, czy też Bieszczadów – zasięg internetowego radia jest bowiem globalny. Jeszcze przed napisaniem wniosku, wszyscy uczestniczyli w spotkaniach organizacyjnych, podczas których żywo dyskutowali nad charakterem stacji, programami i rozwiązywaniem problemów związanych z realizacją projektu. Dodatkowo wzięli udział w dwudniowych warsztatach dziennikarskich poprowadzonych przez dziennikarkę Polskiego Radia Rzeszów – Renatę Machnik. W ramach zajęć, młodzi „radiowcy” zapoznali się m.in. z podstawami prawa prasowego i etyki dziennikarskiej, poznali tajniki różnych gatunków form dziennikarskich oraz podstawowej edycji dźwięku dla potrzeb ich internetowego projektu. Mają też za sobą wizytę w studiach Polskiego Radia Rzeszów, po których oprowadzał je sekretarz programowy rzeszowskiej rozgłośni – Roman Adamski. Podczas wizyty w rozgłośni mieli też okazję być po raz pierwszy na żywo na antenie radia z prawdziwego zdarzenia.

Skąd nazwa radia? – Z wymyślaniem nazwy radia była kupa śmiechu – uśmiecha się uczestnik projektu – Marcin Kwaśny z Leska. – Pomysł narodził się spontanicznie, a nieraz ta pierwsza decyzja jest najlepsza. Jako młodzi prezenterzy postaramy się, aby nasze radio jak najbardziej przypominało profesjonalne rozgłośnie, takie jak RMF czy Radio Zet, ale bez reklam. Niestety nasze codzienne obowiązki - szkoła oraz zajęcia pozalekcyjne - ograniczają czas, jaki możemy poświęcić na nadawanie. Będą to cztery godziny audycji dziennie trzy razy w tygodniu, ale z pewnością program będzie bardzo interesujący, bo będzie powstawał z pasją – dodaje Marcin.

Projekt „Młodzi na antenie – Radio Świstak” w założeniu miał wyjść naprzeciw pomysłom i oczekiwaniom młodzieży, a nie narzucać z góry zakresu działań. – Program koordynowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży nieco różni się od innych mikrograntowych przedsięzięć realizowanych w Polsce – mówi koordynator projektu – Stanisław Strzyżewski. – Bardzo często wnioskodawca w pierwszej kolejności wymyśla ogólny zarys projektu, pisze wniosek i szuka potencjalnych jego uczestników proponując, a czasami wręcz narzucając im gotowe rozwiązania. W tym przypadku realizacja projektu wygląda zupełnie odwrotnie. Jesienią 2010r. przeprowadziliśmy wśród uczniów leskich szkół ankietę pytając młodzież, czym najbardziej się interesują, co ciekawego chcieliby robić poza zajęciami szkolnymi i kółkami zainteresowań oraz czego im w nich najbardziej brakuje. Wiele  odpowiedzi wskazywało na dziennikarstwo, multimedia, media – radio i telewizję. To był punkt wyjścia do przygotowania wniosku by móc spróbować sprostać ich oczekiwaniom. Młodzież rozmawiała z nami o tym, czego poszukuje zanim jeszcze on powstał. Nie ma też chyba lepszego sposobu na wzbudzanie w młodych osobach automotywacji pozwalając im realizować ciekawe i ambitne, a zarazem ich własne pomysły. To oni wybrali nazwę stacji, zaprojektowali logo, ulotki i witrynę internetową radia, przeprowadzają w regionie akcję promocyjną, czy też tworzą ramówkę stacji. Zapewne największym dla nich wyzwaniem będzie przygotowanie i realizacja autorskich programów. Ja jestem niejako jedynie ich „producentem”, zaś młodzież – twórcami całego radia. Moja rola ogranicza się jedynie do pomagania w momentach, gdy tego potrzebują, np. przy dobraniu i konfiguracji niezbędnego do nadawania sprzętu – np. miksera, czy też dobieraniu i przygotowaniu całej oprawy dźwiękowej radia np. jingle. Resztę będą wypracowywać sami ucząc się planowania, pracy w zespole, odpowiedzialności, a także oceny własnej pracy. Nawet jeśli będzie to odbywało się na zasadzie prób i błędów,  na antenie będą zdarzały się wpadki, a prowadzącym będą się zdarzały chwile zwątpienia, to będzie dla nich najlepsza forma nauki. Bardzo intryguje mnie to, w jaki sposób będą ewoluowały ich programy, oraz jak poradzą sobie z tym, że ich praca będzie non stop oceniana – zapewne czasami krytycznie – przez słuchaczy. Szkoda tylko, że tego typu projekty nie zapewniają środków na ich kontynuację. Projekt bowiem musi być przeprowadzony i rozliczony do końca czerwca 2011r. Szkoda, aby przygoda młodzieży nagle się zakończyła, a sprzęt kurzył się na półkach  – mówi Strzyżewski.

Wśród internetowych audycji nadawanych z Leska znajdą się zarówno listy przebojów z najnowszymi hitami, jak i kącik muzyki alternatywnej, a także audycja podróżnicza. To będzie radio tworzone przez młodzież dla młodzieży. Twórcy „Radia Świstak” będą starali się poruszać na antenie aktualne wśród nastolatków problemy i omawiać ich sukcesy. W studiu będą pojawiali się zaproszeni goście (m.in. zespół Tołhaje z małą niespodzianką). W planach mają również zrealizowanie radiowego materiału w terenie, a być może również produkcję własnego, radiowego słuchowiska. Wszystkie utwory emitowane na antenie będą pochodziły z legalnie zakupionych płyt, a playlisty – podobnie jak w profesjonalnych rozgłośniach – będą zgłaszane do ZAIKSu.

Radia Świstak będzie można słuchać w strumieniowej technologii Shoutcast na witrynie radia za pomocą popularnych odtwarzaczy komputerowych (np. Winamp, VLC player, Windows Media Player, iTunes itp.). Audycje będą nadawane trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) do końca czerwca w godzinach od 16.00 do 20.00 i będzie mogło ich słuchać łącznie maksymalnie 50 osób. Pierwsza audycja zostanie wyemitowana w środę 9 lutego od godz. 16.00. Młodzież z Leska zaprasza do – jak to określa – wspólnego, radiowego „świstakowania” na oficjalnej stronie projektu: http://radioswistak.pl. Proszą jednocześnie o miłą, konstruktywną krytykę, która pomoże im ulepszać ich własne audycje, a jednocześnie zdobywać wiedzę i nowe umiejętności.

Projekt „Młodzi na antenie – Radio Świstak” realizowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Równać Szanse” Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Patronat medialny nad projektem objęli Polskie Radio Rzeszów oraz portal Bieszczady.pl.Warto przeczytać

2015-10-12 · 15:24
Warszawski Klub Krótkofalowców SP5PPK otrzymał pozwolenie radiowe do przeprowadzania łączności radiowych pod specjalnym znakiem wywoławczym HF13URSA. Stacja będzie pracowała w celu promowania Bieszczadów i zostanie zainstalowana w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior. W trzeci weekend października radioamatorzy zapraszają do obejrzenia pracy krótkofalowców na żywo.
2012-06-14 · 22:46
14 czerwca 2012 r. na terenie nieistniejącej wsi Zawój miało miejsce uroczyste otwarcie ścieżki historycznej „Bieszczady odnalezione”. „Bieszczady Odnalezione” to idea, którą realizują od 2 lat wspólnie dwa Stowarzyszenia: polskie – Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic z Wetliny i ukraińskie - Beskydzke Zemlactwo z Iwano-Frankowska.
2011-09-16 · 13:47
Dzisiaj ma miejsce premiera długo oczekiwanego, nowego albumu bieszczadzkiej grupy Tołhaje pt. „Stereokarpaty”. Premierze płyty będzie towarzyszył koncert w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (skansen, godz. 21.00), na którym zespół zaprezentuje premierowy materiał. Zapraszamy do udziału w konkursie - do wygrania najnowsza płyta Tołhajów.
Aktualizacja 19.09.2011 · 11:08
Wyniki konkursu ogłoszone!
2010-09-16 · 10:01
Towarzystwo Miłośników Leska i Okolic otrzymało dotację w lokalnym konkursie grantowym w ramach programu Działaj Lokalnie VII. Projekt artystyczny pn. „Lesko pędzlem malowane”, realizowany będzie 19 września 2010r.
2010-07-28 · 18:47
8 sierpnia 2010 r. w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku odbędzie się Festiwal „Zaklęte w drewnie” organizowany w ramach projektu „Transgraniczny produkt turystyczny – Zaklęte w drewnie”. Organizatorzy festiwalu stawiają na promocję szlaków architektury drewnianej pogranicza polsko-słowackiego, twórczości rzeźbiarskiej oraz pragną zaprezentować szerszej publiczności folder zrealizowany w ramach tego projektu.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-08-05 · 19:55
Stowarzyszenie „Zatwarnica” zaprasza 6 sierpnia 2017 na 9. edycję Kiermaszu Bojkowskiego.  W programie imprezy m.in. występy zespołów „Senioreczki”, „Połoniny”, „Wołosatki” oraz zespołu „Ethno XL” z Ukrainy.
2017-06-29 · 11:33
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 w Lutowiskach odbędzie się 16. edycja Powojennych Targów Końskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2018


-->