bieszczady noclegi agroturystyka

Wiadomości regionalne

Wiadomości regionalne

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Sanok bliżej Węgier

2002-08-12 · 18:23
Przedstawiciele tego miasta gościli w lipcu w Sanoku. - Wszystko zaczęło się od kontaktów z dr Istvanem Kowacsem, konsulem generalnym Republiki Węgierskiej, który kilkakrotnie gościł w Sanoku, prezentując swoje książki - mówi burmistrz Zbigniew Daszyk. - W prywatnych rozmowach zrodziła się myśl nawiązania współpracy z jednym z miast węgierskich, której konsekwencją był nasz list intencyjny, skierowany na ręce konsula. List trafił do rąk burmistrza 35-tysiącznego miasta Gyongyos, leżącego na trasie Eger - Budapeszt Szabo Gyula, który żywo zainteresował się propozycją współpracy z Polakami. Potwierdzeniem tego była 2-dniowa wizyta oficjalnej delegacji Gyongyos w Sanoku w połowie lipca. - To było bardzo sympatyczne spotkanie. Węgierskim przyjaciołom pokazaliśmy to, co mamy najcenniejszego, a więc obydwa muzea, obiekty MOSiR, samo miasto, odbyliśmy wycieczkę w Bieszczady - relacjonuje Zb. Daszyk. - Odniosłem wrażenie, że wyjechali zauroczeni i autentycznie zainteresowani nawiązaniem bliskich kontaktów. W składzie delegacji węgierskiej znaleźli się obok burmistrza, a zarazem parlamentarzysty, jego zastępczyni Barabasne Czovek oraz dyrektor przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej. Ustalono, że na przełomie sierpnia i września przedstawiciele Sanoka gościć będą w Gyongyos. Prawdopodobnie wtedy podpisane zostanie wstępne porozumienie o współpracy, określające jej formy i zakres. Wcześniej Gyongyos odwiedzą pracownicy Urzędu Miasta, którzy wybierają się na wycieczkę na Węgry. Chcą skoordynować datę tego wyjazdu z konkursem na najlepsze wina, odbywającym się dorocznie w tym mieście, które jest znanym producentem dobrych i znanych węgierskich win.

Warto przeczytać

2013-08-05 · 11:26
3 sierpnia 2013 r. podczas Festiwalu Morochów / Mopoxib 2013 w Morochowie wystąpiła węgierska formacja folkowa Cimbaliband. Piękny wokal Eszter Szity, wirtuozerskie popisy cymbalisty Balázsa Ungera oraz towarzyszących im muzyków wzbudzały wielki aplauz zgromadzonej publiczności. [VIDEO]
2013-04-08 · 08:30
Wybierając się na koncert inauguracyjny płyty „Opowieści z Ziemi” sanockiej formacji Angela Gaber Trio przyznaję się, że miałem nieco duszę na ramieniu. Nie dlatego, że nie wierzyłem w wokalne możliwości Angeli Gaber. Dlatego, iż po raz pierwszy w Bieszczadach miał mieć miejsce finał inicjatywy jak na polskie realia nadal nowatorskiej. Angela Gaber Trio wyczarowali na scenie fantastyczny klimat - od brzmień Środkowej Azji, przez Karpaty, aż po Półwysep Iberyjski. KONKURS!
2013-02-22 · 17:44
Portal Bieszczady.pl objął partonatem medialnym nietypowy, muzyczny projekt formacji Angela Gaber Trio z Bieszczadów. O podjętej decyzji, muzyce zespołu i o nowej szansie dla osób z ciekawymi pomysłami opowiada administrator portalu - Stanisław Strzyżewski.
2011-09-16 · 13:47
Dzisiaj ma miejsce premiera długo oczekiwanego, nowego albumu bieszczadzkiej grupy Tołhaje pt. „Stereokarpaty”. Premierze płyty będzie towarzyszył koncert w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (skansen, godz. 21.00), na którym zespół zaprezentuje premierowy materiał. Zapraszamy do udziału w konkursie - do wygrania najnowsza płyta Tołhajów.
Aktualizacja 19.09.2011 · 11:08
Wyniki konkursu ogłoszone!
2011-08-08 · 11:02
16 września 2011. podczas otwarcia Miasteczka Galicyjskiego przy Muzeum Budownictwa Ludowego w Snaoku odbędzie się koncert Tołhajów z materiałem z nowej płyty.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-08-05 · 19:55
Stowarzyszenie „Zatwarnica” zaprasza 6 sierpnia 2017 na 9. edycję Kiermaszu Bojkowskiego.  W programie imprezy m.in. występy zespołów „Senioreczki”, „Połoniny”, „Wołosatki” oraz zespołu „Ethno XL” z Ukrainy.
2017-06-29 · 11:33
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 w Lutowiskach odbędzie się 16. edycja Powojennych Targów Końskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2017-05-26 · 11:15
Pod koniec czerwca 2017 ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR wyruszają na podbój drugiego co do wysokości szczytu Pamiru – Piku Lenina. Szczyt ten do czasu rozpadu Związku Radzieckiego był trzecim szczytem całego ZSRR. Leży na granicy Kirgistanu i Tadżykistanu, w olbrzymich górach Pamiru i wznosi się na wysokość 7134 m n.p.m.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2019


-->