bieszczady noclegi agroturystyka

Trasy rowerowe

Trasy rowerowe

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Szlak rowerowy „Solina”

Szlak rowerowy „Solina”

2005-04-28 · 17:14

0, 0 km / 512m n.p.m./ - Start – skrzyżowanie dróg Polańczyk- Polańczyk Zdrój – jedziemy małą obwodnicą w kierunku kościoła, po prawej stronie znajdują się obiekty noclegowe oraz pensjonat natomiast z lewej strony zjazd do Uzdrowiska Polańczyk.
0,8 km - Po prawej stronie szosy mijamy kościół i dalej jedziemy w kierunku Wołkowyji.
1,6 km /440 m n.p.m./ - Zatoka Jeziora Solińskiego – zaczynamy wspinaczkę – przed nami dwa ostre zakręty. Mijając zatokę, po lewej stronie drogi zlokalizowany jest sklep wędkarski
4,0 km /573m n.p.m./ - Koniec podjazdu – droga opada w dół – uwaga zakręty! Po prawej stronie ponad drogą rozciąga się widok na Jezioro Solińskie oraz miejscowość Zawóz.
6,7 km /441m n.p.m./ - Wołkowyja skrzyżowanie, skręcamy w prawo w kierunku miejscowości Górzanka,
7,3 km - Rozwidlenie dróg Górzanka – Rybne skręcamy w lewo
11,2 km /483m n.p.m./ - Mijamy kościół w Górzance, wjeżdżamy na mostek na potoku Wołkowyjka i po kilkunastu metrach skręcamy w prawo.
14,0 km /608m n.p.m./ - Po ostrym podjeździe jesteśmy przy Szkółkach Leśnych – skręcamy w lewo w drogę szutrową. W tym miejscu robimy przystanek przed dalszą wspinaczką pod górę.
15,0 km /649m n.p.m./ - Długi i trochę męczący podjazd od Górzanki do Bereżnicy Wyżnej rekompensuje nam przełęcz pod Górą Markowską. Jesteśmy na skrzyżowaniu dróg Baligród – Berezka – Górzanka. Skręcamy w prawo /przed nami 7 km zjazdu/, mijamy po drodze Bereżnicę Wyżną oraz Wolę Matiaszową
21,0 km /448 m n.p.m./ - Berezka – szlak rowerowy łączy się tutaj z  małą obwodnicą bieszczadzką. Skręcamy w prawo w kierunku Myczkowa.
23,0 km - Po krótkim, ale stromym podjeździe z Berezki, dojeżdżamy do  Myczkowa. Dalej drogą prowadzącą ciągle w górę dojeżdżamy do skrzyżowania.
23,5 km - Droga w lewo prowadzi do  Soliny. Wzdłuż tej drogi  biegnie  międzynarodowy szlak rowerowy R 61 zmierzający  do przejścia granicznego w Krościenku. Nasz szlak prowadzi prosto. Przed nami stromy podjazd z szczytu którego rozciągają się  wspaniałe widoki na Jezioro Solińskie, górę Jawor  wraz z przystanią statków spacerowych jak również Bieszczady i Uzdrowisko Polańczyk.
24,3 km - Polańczyk – mijamy hotel i restaurację „Na Górce” i po chwili jesteśmy w miejscu, z którego zaczęliśmy naszą jazdę.


S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2018


-->