bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Szlakami legend - rusza 53. Rajd „Połoniny”

2012-09-07 · 22:20

Pod koniec września rusza 53. Rajd „Połoniny” organizowany przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie. Ześrodkowanie odbędzie się 29 września 2012 r. w Polankach koło Terki.

Od ponad półwiecza wrześniową porą przewodnicy SKPB z Warszawy organizują kilkudniowy rajd na pożegnanie lata. Tegorocznej edycji „Połonin” przyświeca hasło: szlakami legend - odkrywanie śladów po Biesach, Czadach oraz współczesnych, żyjących legend Bieszczadów.

Wystarczy plecak, mocne buty i dużo chęci – udział może wziąć każdy, niezależnie od wieku czy górskiego doświadczenia. Będzie można wybrać spośród ok. 10 tras, które poprowadzą po najciekawszych zakątkach Bieszczadów – zagubionych cerkwiach, opuszczonych wsiach czy stacjach leśnej kolejki. Każda trasa (namiotowa, chatkowa czy stodołowa) oferuje wysoki standard noclegów – bieszczadzkie niebo ma dużo więcej niż 5 gwiazdek.

Rajd jest wyborną okazją do poznania niesamowitych ludzi – zafascynowanych górami, lubiących chodzenie po lesie i wyjazdy bez biura podróży. Punktem kulminacyjnym rajdu będzie ześrodkowanie, czyli spotkanie wszystkich uczestników przy wielkim ognisku w Polankach k/Terki. Tradycyjnie spotkaniu będą towarzyszyć konkursy, ciepły posiłek oraz kisiel z dużą ilością dodatków (zwany przez organizatorów „kubkiem gluta”). W planach przewidziano również wspólne śpiewanie przy blasku ognia do białego rana.

Ponieważ rajd ma charakter niekomercyjny, a zaangażowani w organizację imprezy przewodnicy działają non profit, koszt wyjazdu będzie minimalny. Szczegóły dotyczące uczestnictwa można znaleźć na stronie: http://www.poloniny.skpb.waw.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/rajdpoloniny.
Kontakt z organizatorami Rajdu: rajd.poloniny2012@gmail.com.

Portal Bieszczady.pl sprawuje nad imprezą partonat internetowy.


Warto przeczytać

2016-10-21 · 11:09
Specjalnie dla naszych Czytelników przeszukujemy ostatnio zasoby Internetu w poszukiwaniu wyjątkowych propozycji na wypoczynek w górach. Na stronie 100club.pl znaleźliśmy artykuł promujący nasze przepiękne Bieszczady. Kolejny dowód na to, że warto się tu wybrać o tej porze roku.
2015-02-09 · 20:40
Bieszczadzki Park Narodowy wspólnie z Grupą Bieszczadzką GOPR zapraszają do wzięcia udziału  w XXXII Ogólnopolskim Bieszczadzkim Rajdzie Narciarskim, który odbędzie się w dniach 18.02 - 22.02.2015 r., z bazą w Ustrzykach Górnych.
2014-07-25 · 08:43
W drugiej połowie lipca na terenie wschodnich części Województwa Podkarpackiego odbywa się XV Rajd Pojazdów Zabytkowych – impreza organizowana przez Polski Związek Motorowy. 25 lipca 2014 perełki polskiej i światowej motoryzacji zawitały do Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych.
2011-04-20 · 21:50
20 kwietnia w godzinach wczesno popołudniowych na południowych stokach Krzemienia wybuchł pożar. Ogień, który na szczęście szybko spostrzegli pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, pojawił się w suchych, nasłonecznionych trawach połonin i został najprawdopodobniej zaprószony przez nieostrożnych turystów.
2010-08-12 · 11:06
Po raz 51-szy przewodnicy ze Stowarzyszenia Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie zapraszają 25 września na „Rajd Połoniny”. Bez względu na wiek i doświadczenie górskie, z plecakiem na plecach, uśmiechem twarzy można wyruszyć w najbardziej urokliwe zakątki końca Polski.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-08-05 · 19:55
Stowarzyszenie „Zatwarnica” zaprasza 6 sierpnia 2017 na 9. edycję Kiermaszu Bojkowskiego.  W programie imprezy m.in. występy zespołów „Senioreczki”, „Połoniny”, „Wołosatki” oraz zespołu „Ethno XL” z Ukrainy.
2017-06-29 · 11:33
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 w Lutowiskach odbędzie się 16. edycja Powojennych Targów Końskich. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2017-01-20 · 18:40
W najbliższą sobotę i niedzielę Polsat oraz Polsat News zawitają z programem „Bezpieczna Zima z GOPR” w Bieszczady. Na zdjęciu: ekipa Polsat News podczas realizacji zdjęć w Bieszczadach - od lewej: Patryk Jakowski, Joanna Górska oraz Michał Giersz. W powstawanie programu zaangażowany był również Stanisław Strzyżewski z portalu Bieszczady.pl (po prawej) :: Fot. Stanisław Strzyżewski / Bieszczady.pl © 2017Od początku zimowych ferii na antenie stacji Polsat oraz Polsat News można śledzić akcję promująca bezpieczny, aktywny wypoczynek „Bezpieczna Zima z GOPR”. Jej celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących zarówno na stokach narciarskich, jak i podczas zimowych wycieczek – nie tylko w góry. W najbliższy weekend (21 i 22 stycznia 2017) Polsat zawita z programem w Bieszczady. W powstawanie programu włączył się również portal Bieszczady.pl.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2020


-->