bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Wakacyjne spotkania z przyrodą w BdPN

2010-07-03 · 23:36

Bieszczadzki Park Narodowy oraz Portal Bieszczady.pl zapraszają na niezwykły pokaz bieszczadzkiej fotografii w ramach cyklu „Wakacyjne spotkania z przyrodą”. Będzie to prelekcja oraz diaporama Grzegorza Leśniewskiego pt. „Bieszczadzki Park Narodowy - na tropach dzikiej przyrody”.

Diaporama Grzegorza Leśniewskiego to zestaw prawie 500 specjalnie selekcjonowanych fotografii wykonanych w Bieszczadach o różnych porach roku z zastosowaniem najrozmaitszych technik fotograficznych. Portal Bieszczady.pl uchyla rąbka tajemnicy – takiego pokazu multimedialnego o Bieszczadach jeszcze nie było!

Spotkanie odbędzie się 9 lipca 2010r. o godz. 18.00 w Ośrodku Naukowo – Dydaktycznym BdPN (Muzeum Przyrodnicze) przy ul. Bełskiej 7 w Ustrzykach Dolnych.

Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

 

Grzegorz Leśniewski fotografuje od 1994 roku, najpierw wyłącznie ptaki, a później inne zwierzęta, krajobraz, rośliny. Fotografuje zwierzęta tylko w ich naturalnym środowisku, a od kilku lat realizuje projekt fotografowania na wolności największych polskich drapieżników: wilka, niedźwiedzia i rysia, co sprawiło, że zawitał z aparatem w Bieszczady i nawiązał współpracę z Bieszczadzkim PN. Brał udział w największym międzynarodowym przedsięwzięciu fotografii przyrodniczejWild Wonders of Europe" (Dzikie cuda Europy). Jego zdjęcia są publikowane w wielu książkach i wydawnictwach popularno-naukowych czasopismach, przewodnikach, albumach krajoznawczych. Na swoim koncie ma wiele nagród. W 2005 r. został wybrany Fotografem Roku. Jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody i wielu organizacji ornitologicznych oraz ekologicznych. Jest Autorem cyklu diaporam zatytułowanych „Przez Puszcze i Bagna" stanowiących barwną opowieść o przyrodzie Polski i jej osobliwościach oraz diaporamy „Bieszczadzki Park Narodowy”.

 

W ramach „Wakacyjnych spotkań z przyrodą” organizowanych przez BdPN odbędą się następujące prelekcje:

  • 9 lipca 2010r. - Bieszczadzki Park Narodowy - prezentacja diaporamy i spotkanie z autorem - fotografikiem przyrody - Grzegorzem Leśniewskim
  • 16 lipca 2010r. - Nocni drapieżcy - prezentacja diaporam i spotkanie z fotografikiem - Cezarym Krokoszem
  • 23 lipca 2010r. - Połoniny, wulkany i Morskie Oko - zapomniana część Karpat Wschodnich - Paweł Klimek - dziennikarz i przewodnik górski
  • 30 lipca 2010r. - Strój bojkowski - mgr Maria Marciniak - etnograf, pracownik Działu Kultury Ludowej w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku
  • 6 sierpnia 2010r. - Światłem malowane - impresje z Karpat polskich - mgr Maciej Szajowski - pracownik Pienińskiego Parku Narodowego
  • 13 sierpnia 2010r. - Rośliny i upały, czyli przystosowanie roślin do środowiska suchego - dr Maria Lankosz-Mróz - botanik, pracownik Ogrodu Botanicznego UJ w Krakowie
  • 20 sierpnia 2010r. - Ogrody Botaniczne - prof. dr hab. Bogdan Zemanek - dyrektor Ogrodu Botanicznego UJ w krakowie
  • 27 sierpnia 2010r. - Hucuły - konie Karpat - mgr inż. Agnieszka Bordzoł - kierownik Zachowawczej Hodowli Konia Huculskiego w Wołosatem w Bieszczadzkim Parku Narodowym

 

Prelekcje z cyklu „Wakacyjne spotkania z przyrodą” odbywają się w Muzeum BdPN w każdy wakacyjny piątek o godz. 18.00. Prelekcje o tematyce przyrodniczej i kulturowej są zawsze ilustrowane przeźroczami, fotografiami i prezentacjami multimedialnymi. Prelekcje prowadzone są przez zaproszonych specjalistów w sali audiowizualnej Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego BdPN w Ustrzykach Dolnych przy ul. Bełska 7.


Komentarze: (1)

doktur, Sanok, 2010-07-04 · 22:05
Spotkałem Grzegorza Leśniewskiego w tym roku w styczniu na Przełęczy Bukowskiej. Było już po zachodzie słońca i zaczynałem schodzić do Wołosatego a on z dwoma kompanami i saniami pełnymi wyposażenia wybierali się na kilka dni w góry. Przyznam, że wtedy nie wiedziałem jeszcze kim jest i jak wspaniałe robi zdjęcia, ale nawet w krótkiej rozmowie można było odczuć niezwykłą pasję, która tym człowiekiem kieruje.
Serwis Regionalny www.bieszczady.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez użytkowników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników Serwisu Regionalnego www.bieszczady.pl i stanowią własność ich autorďż˝w. Autorzy komentarzy ponoszą pełną odpowiedzialność za publikowane przez nich treści. W przypadku konsekwencji prawnych wynikających z ich publikacji, redakcja portalu Bieszczady.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Warto przeczytać

2015-02-09 · 20:40
Bieszczadzki Park Narodowy wspólnie z Grupą Bieszczadzką GOPR zapraszają do wzięcia udziału  w XXXII Ogólnopolskim Bieszczadzkim Rajdzie Narciarskim, który odbędzie się w dniach 18.02 - 22.02.2015 r., z bazą w Ustrzykach Górnych.
2014-12-17 · 18:45
Bieszczadzka Grupa GOPR, Urząd Miejski Ustrzyki Dolne oraz Ustrzycki Dom Kultury zapraszają na 11. Edycję XI Przeglądu Filmów Górskich. Organizowana z powodzeniem cykliczna impreza jak zwykle zawita do Ustrzyk Dolnych. W 2015 roku impreza odbędzie się w dniach 16-18 stycznia. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2013-12-13 · 11:05
Bieszczadzka Grupa GOPR zaprasza na jubileuszowy – 10. Przegląd Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Przegląd odbędzie się w dniach 17-19 stycznia 2014. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2013-10-30 · 23:55
Zapraszamy w listopadzie w samo serce Bieszczadów na warsztaty fotograficzne, które poprowadzi jeden z czołowych polskich fotografów przyrody – Grzegorz Leśniewski. Warsztaty będą miały charakter merytoryczno-plenerowy, na które składać się będą wykłady teoretyczne i ćwiczenia praktyczne w terenie.
2013-10-02 · 15:49

Bieszczady.pl jako lokalny parton internetowy zaprasza na wydarzenie kulturalne z wyższej półki. Po raz pierwszy zagości w Bieszczadach międzynarodowy 11. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs - Prawa Człowieka w Filmie. Watch Docs to festiwal, który zadaje wiele pytań, inspiruje, bulwersuje, otwiera umysł na Innego i potrwa od czwartku 10 października do niedzieli 13 października 2013 w Ustrzykach Dolnych.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-05-26 · 11:15
Pod koniec czerwca 2017 ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR wyruszają na podbój drugiego co do wysokości szczytu Pamiru – Piku Lenina. Szczyt ten do czasu rozpadu Związku Radzieckiego był trzecim szczytem całego ZSRR. Leży na granicy Kirgistanu i Tadżykistanu, w olbrzymich górach Pamiru i wznosi się na wysokość 7134 m n.p.m.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2016-10-21 · 11:09
Specjalnie dla naszych Czytelników przeszukujemy ostatnio zasoby Internetu w poszukiwaniu wyjątkowych propozycji na wypoczynek w górach. Na stronie 100club.pl znaleźliśmy artykuł promujący nasze przepiękne Bieszczady. Kolejny dowód na to, że warto się tu wybrać o tej porze roku.
2016-04-25 · 17:20
Z przyjemnością informujemy o wznowieniu transmisji obraz z naszej kamery internetowej zainstalowanej w Studenckiej Kolibie na przełęczy Przysłup Caryński w Bieszczadach Wysokich. Kamera zainstalowana dzięki uprzejmości administrującej budynkiem Politechniki Warszawskiej przekazuje widok na najwyższe pasmo polskiej części Bieszczadów - Tarnicę, Szeroki Wierch, Krzemień oraz Bukowe Berdo.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2021


-->