bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

06.06.16 11:15
Dużo słońca i dość ciepło.
Dobre warunki turystyczne.
+23 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Warto być w Cisnej! - trwa festiwal Bieszczadzkie Anioły

2009-08-14 · 14:56

W minioną środę rozpoczęło się największe, letnie wydarzenie kulturalne Bieszczadów – Festiwal Sztuk Różnych – Bieszczadzkie Anioły. Nniesamowitą popularnością cieszył się koncert „Anioł Daleki” Piotra Lubertowicza oraz Roberta Lenerta – z Kapeli Na Dobry Dzień w Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej oraz „Tajemnica Elfów” -  spektakl Formacji Tańca Ognia . Przed nami kulminacja festiwalowego programu w weekend 15-16 sierpnia. 


Bieszczady.pl poleca


W piątkowy wieczór od godziny 18.00 na ciśniańskim boisku sportowym warto naszym zdaniem obejrzeć koncert Adama Ziemianina „Anioł Szczęśliwy” oraz koncerty następujących zespołów:

Przez cały dzień będą trwać Targi Rękodzieła Artystycznego.


Sobota 15 sierpnia 2009

To najprawdopodobniej najważniejszy dzień festiwalu z wieczorną, koncertową kulminacją. Od godziny Polecamy w szczególności koncert gwiazd, który zamknie sobotni wieczór: Soyka i Kompania - Stanisław Soyka z zespołem
Wcześniej natomiast zapewne warto wysłuchać recitalu laureata Festiwalu Piosenki Bieszczadzkich Aniołów 2008 - Piotr Kędziora.


Niedziela 16 sierpnia 2009

O godz. 13.00 w przepięknie wyremontowanej cerkwi w Łopience warto wziąć udział we mszy, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich uczestników festiwalu. UWAGA: wjazd do doliny będzie bardzo zatłoczony (i najprawdopodobniej zamknięty dla ruchu kołowego) – lepiej samochód zostawić PRZED wjazdem do doliny na parkingu i do cerkwi dojść PIESZO! Po mszy warto zostać jeszcze na koncert  „Anioł Dziękczynny” w wykonaniu Tolka Murackiego i YesKiezSirumem

Koniecznie zapoznaj się z pełnym programem festiwalu umieszczonym i aktualizowanym na oficjalnej witrynie festiwalu:

http://bieszczadzkieanioly.art.pl/program.html

 

Dojazd do festiwalowych miejsc

Festiwal już od kilku lat cieszy się ogromną popularnością ściągając w Bieszczady rzesze uczestników. W dni, w które przewidziane są wieczorne koncerty, liczba uczestników przekracza kilka tysięcy. Zapoznaj się z mapkami Cisnej, aby spokojnie i bez problemu zaplanować dojazd i zaparkowanie samochodu.

Zapoznaj się z mapką Festiwalu »
Mapka parkingów »
Mapka sektorów oraz ulokowania festiwalowej sceny »

 

Co z pogodą?

Deszczowa środa oraz czwartek martwiły nie tylko uczestników festiwalu, ale również organizatorów. Ciągłe opady deszczu to nie tylko gorszy nastrój i chłód, ale również problemy organizacyjne i techniczne z powodu opadów. Na szczęście mamy garść dobrych wiadomości – bieszczadzka aura w weekend będzie już bardziej słoneczna i cieplejsza, oraz praktycznie bez padów.
Front atmosferyczny, który spowodował pogorszenie pogody, a zarazem warunków turystycznych wa całym regionie, jest już poza polską. Od piątku coraz więcej przejaśnień i nieco cieplej. W górzystych partiach regionu temperatura w ciągu dnia sięgnie ok. +24 stopni. Ale uwaga, warto mieć na dnie plecaka polar, długie spodnie oraz przeciwdeszczową lub przynajmniej przeciwwiatrową kurtkę. Co prawda wystąpienie opadów jest znikome (jeśli się pojawią, będą przelotne i krótkotrwałe), ale wieczory i noce w Bieszczadach będą chłodne – możliwe spadki do 8-10 stopni powyżej zera.

 

Noclegi

Tutaj niestety zła wiadomość dla tych wszystkich, którzy z dużym wyprzedzeniem nie zarezerwowali noclegów: w Cisnej oraz jej okolicach praktycznie brak wolnych miejsc noclegowych na zbliżający się weekend. Jeśli musisz przenocować w Bieszczadach, jesteś zmuszony poszukać noclegu poza tą okolicą – dojazd do Cisnej z innych części Bieszczadów nie stanowi problemu. Polecamy serwisowy dział „Noclegi” z szerokim wyborem propozycji noclegowych w całym regionie.


Komentarze: (12)

Kazik, Lesko, 2009-08-16 · 09:27
Szok, rozblyski i snopy reflektorow na horyzoncie oraz dudnienie niskich czestotliwosci podczas sobotniego koncertu bylo widac/slychac nawet w Lesku!!! Anioly znow daly czdu ;-D
Anku, Mielec, 2009-08-18 · 17:31
Świetne koncerty jak zwykle na aniołach, scena i nagłośnienie rewelacja lecz dawny klimat z Górnej Wetlinki już chyba nie wróci a SDM?...
alchemik, 2009-08-19 · 11:07
a ja myślę że SDM wróci.
Sławek, 2009-08-19 · 18:58
Nie dziwię się, że w tych snopach reflektorów i dudnieniu SDM nie chce już grać, ani firmować słabej organizacji . Stadion, choćby pod lasem, to jednak nie te klimaty. A ogłoszenia o braku miejsc przesadzone! Chyba napisano tak na wyrost - bo za czasu SDM tak było. Spokojnie znaleźliśmy miejsce na polu namiotowym. Dokuczał tylko brak wody.
Aga, Kielce, 2009-08-19 · 20:42
Niestety, informacje o braku noclegow sie potwierdzily.... Co innego pole namiotowe (PRZY MASOWEJ IMPREZIE - W ZYCIU!!!!), a co innego pokoje goscinne i pensjonaty. Nocleg zlanalzmysmy dopiero w Baligrodzie!!!
Kamyczek, pomorze, 2009-08-22 · 16:48
Ciekawe dlaczego środowy i czwartkowy dzień BA podajecie fragmentarycznie?Działo sie w tych dniach o wiele więcej.Wystąpiły znakowite duety i zespoły.Albo informacja jest PEŁNA albo powinno jej nie być! TENDENCYJNOŚC JAWNA!
admin, 2009-08-24 · 09:35
Dzien dobry. Powyzsza wiadomosc ukazala sie 14 sierpnia (piatek) i byla zapowiedza na nadchodzacy weekend - mowa byla o nadchodzacych wydarzeniach. Pelny program zawierajacy zapowiedzi wszystkich wydarzen (wlacznie ze srodowymi czwartkowymi wydarzeniami) byl zamieszczany na naszych stronach wczensiej. Dodatkowo caly czas (nawet do dzisiaj) zamieszczamy link do strony organizatorow festiwalu. Serdeczne pozdrowienia z Bieszczadow!
KLARA, z Brodnicy, 2009-08-26 · 16:16
Nie byłam na Bieszczadzkich Aniołach. Przyjechałam z rodziną tuż po zakończeniu tej imprezy. Po 10 godz. podróży nie mogłam skorzystać z natrysku w pensjonacie. Następnego dnia było podobnie. Właściciel pensjonatu stwierdził, że wody nie ma właśnie przez tę imprezę. Kłopoty z wodą były przez cały tydzień naszego pobytu, choć zapewniano, że lada dzień sytuacja wróci do normy. Nie przyjadę więcej do Cisnej. Będę odradzała wczasy w Cisnej wszystkim znajomym. A szkoda , bo to urokliwe miejsce. Nie lubię jednak , gdy lekceważy się drugiego człowieka i jego prawo do zaspokojenia podstawowych potrzeb( a taką jest niewątpliwie woda).
Maciek, Małopolska, 2009-08-28 · 11:38
Festiwal Bieszczadzkie Anioły zatracił już wrażliwego bieszczadzkiego ducha otwartości i serdeczności do drugiego człowieka szanującego prawdę i przyrodę. Handlarze (w większości przyjezdni) chcą za wszelką cenę jak najwięcej zarobić (i nie chodzi wcale o to, żeby w ogóle nie mogli), a przyjezdni organizują sobie totalne pijaństwo. Znów wypito kilka tirów piwa, które zastępowało brakującą wodę do mycia. Kolejny festiwal rozpijania polskiej młodzieży. Chciałoby się zapytać gdzie tu jest sztuka: muzyka, teatr, malarstwo. Nie przynoście nam festiwali w malownicze Bieszczady z dobymi ludźmi. Zostawcie je wraz z odorem w Krakowie, Sopocie, Opolu itd. Bieszczadzkie Anioły to już hałaśliwa masowa komercyjna pijacka zbieranina - inwazja mocy piwska i chamstwa!
Andzelka, Podkarpackie, 2009-09-02 · 21:28
Podpisuję się pod wypowiedzią pana Maćka. Byłam trzecia raz i ostatni. Zrozumiałam dopiero tam, dlaczego pan Myszkowski i SDM odeszli. Festiwal stał komerchą na całego. Kasa, kasa, kasa. W brudzie i okolicy zapchlonej siekierezady. Przejście tędy do wrót stadionu było upokarzające. Więcej nie przyjadę.
Wrzask, 2009-09-07 · 15:37
Jak to już tu napisano nie raz i nie dwa - właściwe BA skończyły swój byt wraz z końcem Górnej Wetlinki. To jest tak jak z Solidarnością - kiedyś istniała ta prawdziwa, a dzisiaj?
Baska, Podkarpacie, 2009-11-20 · 18:35
Festiwal nie przetrwał bez SDMu i pana Myszkowskiego. Tak ogólnie to szkoda. Ale jak miałoby być jak w tym roku to zupełnie nie.
Serwis Regionalny www.bieszczady.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez użytkowników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników Serwisu Regionalnego www.bieszczady.pl i stanowią własność ich autorďż˝w. Autorzy komentarzy ponoszą pełną odpowiedzialność za publikowane przez nich treści. W przypadku konsekwencji prawnych wynikających z ich publikacji, redakcja portalu Bieszczady.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Warto przeczytać

2015-07-30 · 14:01
Mieszkańcy oraz władze Gminy Lutowiska zapraszają na kolejną edycje imprezy pn. "Dzień Żubra". Impreza odbędzie się 8 sierpnia 2015 (sobota) w Lutowiskach. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2015-07-01 · 14:00
Urząd Gminy Lutowiska zaprasza w sobotę 4 lipca 2015 na kolejną, 14. już edycję dorocznej imprezy "Powojenne Targi Końskie w Lutowiskach". Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2014-09-04 · 16:03
W tym roku po raz drugi z rzędu w Ustrzykach Dolnych i po raz pierwszy w Cisnej zawita przegląd filmów dokumentalnych Watch Docs. Projekcjom filmowym towarzyszyć będą spektakle, prelekcje, koncerty i warsztaty. Oprócz Ustrzyk Dolnych i Cisnej filmy będzie można zobaczyć również w Lutowiskach, Czarnej Górnej, Lipiu oraz Wetlinie. Na wszystkie imprezy Festiwalu wstęp wolny.
2014-08-19 · 09:32
Zapraszamy na jezzowy koncert z "górnej półki" do Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych. Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych polskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z najwybitniejszymi nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Jerry Bergonzi (USA), Seamus Blake (USA), Dave Kikoski (USA), Tim Hagans (USA), Brian Melvin (USA), Walter Smith III (USA), Gary Novak (USA), Avishai Cohen (Izrael) i innymi.
2014-07-31 · 13:39
3 sierpnia 2014 (niedziela) w Zatwarnicy odbędzie się „Kiermasz bojkowski” z interesującymi koncertami, warsztatami rękodzieła i rzemiosła ludowego oraz stoiskami bieszczadzkiego produktu lokalnego. Warto zajrzeć do Zatwarnicy.

Więcej informacji

2016-04-25 · 17:20
Z przyjemnością informujemy o wznowieniu transmisji obraz z naszej kamery internetowej zainstalowanej w Studenckiej Kolibie na przełęczy Przysłup Caryński w Bieszczadach Wysokich. Kamera zainstalowana dzięki uprzejmości administrującej budynkiem Politechniki Warszawskiej przekazuje widok na najwyższe pasmo polskiej części Bieszczadów - Tarnicę, Szeroki Wierch, Krzemień oraz Bukowe Berdo.
2015-10-12 · 15:24
Warszawski Klub Krótkofalowców SP5PPK otrzymał pozwolenie radiowe do przeprowadzania łączności radiowych pod specjalnym znakiem wywoławczym HF13URSA. Stacja będzie pracowała w celu promowania Bieszczadów i zostanie zainstalowana w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior. W trzeci weekend października radioamatorzy zapraszają do obejrzenia pracy krótkofalowców na żywo.
2015-07-30 · 14:01
Mieszkańcy oraz władze Gminy Lutowiska zapraszają na kolejną edycje imprezy pn. "Dzień Żubra". Impreza odbędzie się 8 sierpnia 2015 (sobota) w Lutowiskach. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2015-07-01 · 14:00
Urząd Gminy Lutowiska zaprasza w sobotę 4 lipca 2015 na kolejną, 14. już edycję dorocznej imprezy "Powojenne Targi Końskie w Lutowiskach". Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
2015-04-30 · 20:22
Podczas gdy wszyscy w Bieszczadach czekamy na pierwsze wiosenne kwiaty, filmowcy niemal modlą się o powrót zamieci. Gwałtowna odwilż pokrzyżowała plany nakręcenia finału w białej scenerii. Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia reportażu z planu "Na granicy" - najnowszej produkcji filmowej nakręconej w Bieszczadach.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2016


Powered by Google

:)