bieszczady noclegi agroturystyka

Wyprawa w przeszłość...

Wyprawa w przeszłość...

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Wyprawa w przeszłość

2005-05-09 · 10:23

Rozpoczynamy cykliczną prezentację archiwalnych materiałów dotyczących Bieszczadów i pogranicza.
W różnych odstępach czasu prezentować będziemy prezentować materiały pochodzące m.in. z domowego archiwum. Będą to archiwalne fotografie, wycinki gazet z lat 60-tych, zapiski z wędrówek po Bieszczadach w latach 50- i 6o-tych autorstwa Wojciecha Strzyżewskiego.

Zwracamy się jednocześnie z apelem do naszych Czytelniczek i Czytelników: nadsyłajcie na nasz adres (najlepiej w cyfrowej postaci) zebrane informacje, wycinki z dawnej prasy, archiwalne zdjęcia miejsc, które widzieliście w przeszłości, lub widziane i sfotografowane przez Waszych rodziców i dziadków. Stwórzmy swoiste, internetowe archiwum wiedzy historycznej na temat Bieszczadów i przygranicznych terenów bliskich naszym sercom.

Zapraszamy do odbycia wspólnej, bieszczadzkiej podróży w przeszłość...

Archiwalne mapy regionu z 1936 r.

Prezentacja kolejnych podkładów w każdą niedzielę
począwszy od 15 maja 2005r.
Trwają prace nad stworzeniem bazy danych miejscowości prezentowanych na podkładach archiwalnych!

Rusza Solina...
Opowieść o Chatce Puchatka
(lata 60-te)
Z tatrzańskich hal w Bieszczady...

Artykuł oraz zdjęcia z planu o realizowanej w latach 60-tych ekranizacji „Pana Wołodyjowskiego”. Lata 60-te.


część 1

część 2

część 3

część 4

część 5
 

Żubr Pulpit wędruje przez Bieszczady. Lata 60-te.

Wzmianka o zimie w Bieszczadach - „Życie Warszawy” 1967r.

Wzmianka o planach dotyczących budowy obwodnic bieszczadzkich - „Życie Warszawy” - początek lat 60-tych.

Pismo wysłane przez dr Wojciecha Strzyżewskiego (przypuszczalnie) do redakcji „Życia Warszawy”.
Pozostało ono bez odpowiedzi...

CDN...


Komentarze: (4)

~~misiek, Z zaprzyjażnionego miasteczka, 2005-06-19 · 19:57
Mapy historyczne i archiwalne wycinki z prasy są super.Jako mały 7-letni szczyl,byłem świadkiem jak paliła się Stanica którą dowodził Wołłodyjowski i widziałem szarżę jego kresowej załogi w czasie której Baśkę gonią Tatarzy. Strona bieszczady.pl jest oki.
toma, z nizin, 2005-07-10 · 22:00
Prezentacja kolejnych podkładów w każdą niedzielę... Chyba Palmową. Od dwóch a może nawet trzech tygodni brakuje ostatniego arkusza. A szkoda, bo poczatek byl wspaniałą niespodzianką.
KRZYŚ, CHECHOWICE, 2005-07-14 · 13:08
uWAŻAM TAKIE WZMIANKI ZA WSPANIAŁY DODATEK DO ROZWIJANIA SIĘ POD WZGLĘDEM NAUKOWYM, SĄ TO PRAKTYCZNE INFO KTÓRE PRZYDAJA SIE DO PISANIA PRAC I CIEKAWYCH ARTYKÓŁÓW...poLECAM
garfildzia, beskidy, 2007-01-10 · 20:41
mapy sa fachowe !!! szczególnie gdy sa to mapy bieszczadów
Serwis Regionalny www.bieszczady.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez użytkowników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami użytkowników Serwisu Regionalnego www.bieszczady.pl i stanowią własność ich autorďż˝w. Autorzy komentarzy ponoszą pełną odpowiedzialność za publikowane przez nich treści. W przypadku konsekwencji prawnych wynikających z ich publikacji, redakcja portalu Bieszczady.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Warto przeczytać

2015-02-25 · 23:29
Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza w najbliższy piątek 27 lutego 2015 o godz. 12.00 na wernisaż fotografii przyrodniczej  mieszkańca Jabłonek - Macieja Grzegorzka. Wernisaż będzie połączony z prezentacją albumu „Bieszczady i moja pasja” zawierający pierwszy zbiór prac tego wielokrotnie nagradzanego autora. Uwaga konkurs!
2014-11-28 · 20:15
Bieszczadzki Oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami otrzymał nagrodę Custos Monumentorum Rei Publice w II edycji konkursu „Strażnik Dziedzictwa Rzeczypospolitej”. 18 listopada br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala konkursowa, podczas której nagrode odebrali członkowie zarządu TOnZ Oddziału Bieszczadzkiego.
2014-11-03 · 12:18
Nakładem Bieszczadzkiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami ukazał się kolejny – 19. numer periodyku „Bieszczad”. Jak zwykle znajdziemy w nim unikatowe, archiwalne materiały oraz informacje na temat Bieszczadów i okolic. Z najnowszego numeru dowiemy się o wydarzeniach z czasów wojen XX wieku, o obronnych umocnieniach z Bandrowa, czy też o losach cerkwi w Równi. Zaś artykuł autorstwa Wojciecha Wesołkina przybliży nam historię Prełuk i Duszatyna. Aktualizacja 07.11.2014 · 11:30
2014-09-18 · 18:42
Z początkiem października w Bacówce pod Honem w Cisnej odbędzie się jesienny, trzydniowy plener fotografii krajobrazowej. Organizatorem tego kreatywnego spotkania będą trenerzy fotografii projektu xpozycja.pl. Spotkanie dobędzie się w dniach 9-12 października 2014.
2014-07-31 · 16:38
Towarzystwo Karpackie i Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zapraszają na wystawę „Opuszczone-ratowane greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo-wschodniej Polski”, która będzie prezentowana od 3 do 30 sierpnia 2014 r. w Łopience.

Więcej informacji

S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2019


-->