bieszczady noclegi agroturystyka

Pogoda w regionie

26.05.17 12:03
Nadchodzi poprawa pogody.
Coraz liczniejsze rozpogodzenia i poprawa warunków turystycznych.
+22 +9°C

pogoda w Bieszczadach
  Webcamy:

Filmy z Bieszczadów

Więcej filmów na vimeo.com/bieszczady

Polecamy

Zagroda żubrów w Mucznem już otwarta

2012-05-18 · 15:45

W miniony czwartek 17 maja 2012r. oficjalne otwarcie zagrody pokazowej żubrów w Nadleśnictwie Stuposiany. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Alicja Wosik, wicewojewoda podkarpacka, prof. Wanda Olech-Piasecka, prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów i Edward Balwierczak, dyrektor RDLP w Krośnie.

Mimo obfitych opadów deszczu liczne grono przedstawicieli władz i miłośników bieszczadzkiej przyrody przybyło pod zawartą na głucho bramę obiektu. Po słowach powitania, głos zabrał dyrektor Edward Balwierczak, który przypomniał o wkładzie leśników w reintrodukcję żubra na tereny górskie. To właśnie w Nadleśnictwie Stuposiany niemal pół wieku temu zbudowano pierwszą zagrodę aklimatyzacyjną, która zapoczątkowała hodowlę najliczniejszej obecnie górskiej populacji tego gatunku.
- Bardzo ważna jest dla nas społeczna akceptacja działań na rzecz ochrony przyrody i myślę, że możliwość oglądania żubrów w ich środowisku, będzie tę akceptację zwiększać. Jestem przekonany, że obiekt ten znakomicie przysłuży się nie tylko edukacji przyrodniczej prowadzonej przez Lasy Państwowe, ale stanie się też ważnym elementem promocji turystyki dla całego regionu. – mówił dyrektor Balwierczak.
Następnie obecni księża kapelani i proboszcz parafii Ustrzyki Górne poświęcili stojącą nieopodal bramy kapliczkę z płaskorzeźbą św. Huberta autorstwa leśnika Piotra Kazimierczaka. Kolejnym punktem było przerąbanie jedlinowej wstęgi broniącej dostępu do bramy, po czym nadleśniczy Jan Mazur otworzył wrota obiektu. Jako pierwsza przekroczyła je tego dnia wicewojewoda Alicja Wosik.

Uczestnicy przeszli następnie na pierwszy z tarasów widokowych, gdzie już w towarzystwie pozujących do zdjęć sześciu żubrów, głos zabierali goście, m.in. Bogdan Rzońca, poseł na Sejm RP, Krzysztof Mróz, wójt Gminy Lutowiska.

Impreza zakończyła się poczęstunkiem w hotelu w Mucznem, gdzie zaprezentowano walory niedawno utworzonego Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Bieszczadzkie”. W specjalnym namiocie obejrzeć można było koncepcję graficzną projektowanego Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

Zagroda pokazowa położona jest przy trasie Stuposiany-Muczne, nad potokiem Czerwonym, w uroczysku Krutyjówka. Czynna jest w godzinach od 9.00 do 19.00. Jej zwiedzanie jest bezpłatne.


Warto przeczytać

2016-08-20 · 18:20
Jeszcze tylko do poniedziałku (22.08) można zapisywać się na zawody rowerowe „Tropem wilka i rowerów kilka” organizowane wspólnie przez Nadleśnictwa Baligród oraz Cisna. To już 3. edycja tej imprezy, a jednocześnie pierwsza na nowo wyremontowanej trasie. Zawody mają charakter sportowo-rodzinny, a celem organizatorów jest propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia oraz walorów rekreacyjnych bieszczadzkich lasów.
2016-08-13 · 22:11
Już za tydzień odbędzie się jubileuszowa edycja niepowtarzalnej imprezy i zarazem jedynej zlokalizowanej w miejscu otoczonym przez Bieszczady Wysokie: Festiwal Doliny Sanu. Okrągła, 5. edycja wydarzenia odbędzie się 20 sierpnia 2016 roku (sobota) w miejscowości Muczne w gminie Lutowiska.
2014-10-08 · 16:25
Smolarz – bieszczadzka legenda, której niedługo może zabraknąć. Zawód, który podróżnikom od zawsze kojarzył się z bieszczadzkim pejzażem może wkrótce przejść do historii, wyparty przez produkcję przemysłową i import węgla drzewnego. O zawodzie smolarzy opowie znany sportowiec, Przemek Saleta, który odwiedził Bieszczady i miał okazję spróbować swoich sił w zawodzie wypalacza drewna. O swoich doświadczeniach opowie w programie „Przemek Saleta: Najcięższe zadania” dzisiaj (8 października) o godz. 22:00 na National Geographic Channel. Uwaga! konkurs!
2013-10-30 · 23:55
Zapraszamy w listopadzie w samo serce Bieszczadów na warsztaty fotograficzne, które poprowadzi jeden z czołowych polskich fotografów przyrody – Grzegorz Leśniewski. Warsztaty będą miały charakter merytoryczno-plenerowy, na które składać się będą wykłady teoretyczne i ćwiczenia praktyczne w terenie.
2013-08-19 · 14:09
Tym razem zdecydowanie cieplejsza aura oraz dobre rozreklamowanie imprezy nie zawiodły: podczas II edycji Festiwalu Doliny Sanu bawiło się pół tysiąca osób. Dookoła sceny stragany, stoły, aromatycznie zapraszające grille, stoiska z pamiątkami i swojskim jadłem. Tłum turystów gęstniał: mnóstwo młodzieży, dzieci, rowerzyści, w sumie ponad piećset osób.

Więcej informacji

2018-03-08 · 20:42
Na antenę Discovery Channel Polska powraca trzecia odsłona popularnego cyklu „Przystanek Bieszczady”. Codzienna, ciężka praca bohaterów i walka z nieprzewidywalną przyrodą, wyraziste charaktery mieszkańców Bieszczad. Do tego dużo humoru, zabawnych sytuacji i emocjonujących zwrotów akcji, które narzuca prawdziwe życie. To wszystko w nowej serii ”Przystanku Bieszczady” w każdy czwartek, od 8 marca o godz. 22:00 - tylko na Discovery Channel.
2017-05-26 · 11:15
Pod koniec czerwca 2017 ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR wyruszają na podbój drugiego co do wysokości szczytu Pamiru – Piku Lenina. Szczyt ten do czasu rozpadu Związku Radzieckiego był trzecim szczytem całego ZSRR. Leży na granicy Kirgistanu i Tadżykistanu, w olbrzymich górach Pamiru i wznosi się na wysokość 7134 m n.p.m.
2017-04-12 · 14:49

W nadchodzący długi weekend majowy, po raz pierwszy odbędzie się Bieszczadzki Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Dzikie jest piękne”. Będzie to okazja nie tylko spotkania czołowych polskich fotografów przyrody i zobaczenia ich prac, ale również możliwość uczestniczenia w dziewięciu pokazach multimedialnych na wielkim ekranie, koncercie Orkiestry Świętego Mikołaja, warsztatach fotograficzne z Canon Polska oraz spotkaniu z przyrodnikiem i dziennikarzem - Adamem Wajrakiem.

2016-10-21 · 11:09
Specjalnie dla naszych Czytelników przeszukujemy ostatnio zasoby Internetu w poszukiwaniu wyjątkowych propozycji na wypoczynek w górach. Na stronie 100club.pl znaleźliśmy artykuł promujący nasze przepiękne Bieszczady. Kolejny dowód na to, że warto się tu wybrać o tej porze roku.
2016-04-25 · 17:20
Z przyjemnością informujemy o wznowieniu transmisji obraz z naszej kamery internetowej zainstalowanej w Studenckiej Kolibie na przełęczy Przysłup Caryński w Bieszczadach Wysokich. Kamera zainstalowana dzięki uprzejmości administrującej budynkiem Politechniki Warszawskiej przekazuje widok na najwyższe pasmo polskiej części Bieszczadów - Tarnicę, Szeroki Wierch, Krzemień oraz Bukowe Berdo.
więcej »
S e r w i s    r e k o m e n d o w a n y    p r z e z :
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Bieszczadzki Park Narodowy
Bieszczadzka Grupa GOPR
Muzeum Budownictwa Ludowego - skansen w Sanoku
Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej
Polecamy bezpieczne przeglądarki:    Pobierz Google Chrome      Pobierz Firefoksa      Pobierz przeglądarkę Opera        

UWAGA COPYRIGHT

Wszystkie materiały prezentowane na stronach serwisu www.bieszczady.pl (np. teksty, layout, grafiki, zdjęcia, logotypy, kod html/css etc.)
chronione są prawem autorskim. Ich nieautoryzowane wykorzystanie w jakikolwiek sposób jest karalne.
All of the materials presented on the site www.bieszczady.pl (e.g. articles, graphics, photos, layouts, logos, html/css code etc.)
are copyrighted. Any kind of their unauthorised usage is punishable.

Wszelkie prawa zastrzeżone • All rights reserved
www.bieszczady.pl © 2000-2020


-->